van e FIFA Presentatie van Wiegman als 18 intrad Ronald Koeman tekent contract bij droomclub Kort Elia tekent bij FC Utrecht Dubbelslag Arnaud Démare Schuurs in voorselectie Schippers grijpt naast zege Tennis Voetbal Blij was hij met de mooie woorden van de Oranje-internationals, maar voor Ronald Koeman was Nederland gisteren al heel ver weg. In 'zijn' Barcelona werd hij met respect en vol verwachting ontvangen. Quote van de dag 'Heb indruk dat coronacrisis voetbal goed zal doen. Veel profs kostten te veel geld Eljero Elia (33, foto) keert terug in de eredi visie. Hij heeft voor twee jaar getekend bij FC Utrecht. De transfervrije Elia komt over van het Turkse Basaksehir, waarmee hij af gelopen seizoen landskampioen werd. Elia speelde in Nederland eerder voor ADO, Twente en Feyenoord. Eerder deze week haalde Utrecht al aanvaller Mimoun Mahi. Arnaud Démare heeft de Ronde van Wallo nië in stijl gewonnen. De Fransman schreef ook de vierde en laatste etappe op zijn naam. Démare steeg boven zichzelf uit in de lastige slotrit over bijna 200 kilometer. De sprinter moest 10 kilometer voor de finish lossen op de Cóte de Beffe, maar zijn ploeggenoten van Groupama-FDJ brachten hem terug. Démare won de sprint voor de Belgen Phi lippe Gilbert en Greg Van Avermaet. Perr Schuurs (20, foto) debuteert in de voor lopige selectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijden tegen Polen (4 september) en Italië (7 september) in de Na tions League. Mohamed Ihattaren (PSV), Teun Koopmeiners en Owen Wijndal (bei den AZ) maakten al eerder deel uit van de voorlopige selectie. Matthijs de Ligt ont breekt na zijn schouderoperatie. Oranje speelt de duels waarschijnlijk zonder pu bliek. De UEFA heeft laten weten dat het nog te vroeg is voor fans bij interlands. Dafne Schippers heeft haar eerste wedstrijd deze zomer over 200 meter niet kunnen winnen. De Utrechtse, tweevoudig wereld kampioene op deze sprintafstand, rende tij dens de Gyulai Istvan Memorial in Honga rije naar de tweede tijd: 22,94. Nadine Visser liep opnieuw de beste mondiale tijd dit jaar op de 100 meter horden. Ze evenaarde de 12,68 die ze eerder deze maand in Finland neerzette en waarmee ze de wereldranglijst dit jaar aanvoert. Het doet pijn, zei Ronald Koeman, om met 'zijn' jongens van het Ne derlands elftal geen EK te hebben meegemaakt. ,,We zijn de laatste ja ren de goede weg ingeslagen, het imago van Oranje is veranderd, en dat hebben we met z'n allen ge daan." Maar die pijn, die aan elk van zijn uitdrukkingen te zien en aan veel van zijn woorden te horen was, valt in het niet bij het 'uitkomen van een droom'. ,,Dit voelt als thuiskomen. Vandaag is een dag om gelukkig te zijn. En trots." De 57-jarige coach, geboren in Zaandam, opgegroeid in Gronin gen, speler bij alle Nederlandse top clubs én bij Bar^a, trainer bij alle Nederlandse topclubs en in Enge land, wilde dit al heel lang. In de dug-out zitten van het Camp Nou. Als de nieuwe baas van sterren als Messi, SuSrez, Griezmann, Bus- quets, Frenkie de Jong. ,,Om een club als Barcelona te trainen heb je bagage nodig, al deed Guardiola het geweldig zonder veel ervaring. Ik heb heel veel geleerd, als trainer. Dit is een ervaringsvak. Ik ben hier klaar voor.'' Eigenlijk staat hij in de Cata laanse hoofdstad voor eenzelfde soort klus als toen hij een dolend Oranje op zich nam. Hij had er enorm veel zin in de klus af te ma ken, naar een eindtoernooi te gaan. ,,In januari heb ik daarom nee ge zegd tegen Barcelona, vond ik het niet het moment om weg te gaan. Maar sinds maart is er veel gebeurd in de wereld. Alles is erg onzeker. Wie zegt mij dat er volgend jaar juni wel een EK is?" Met enkele Oranje-internatio nals, die net als de leiding van de KNVB volledig verrast moeten zijn geweest door Koemans abrupte vertrek, nam hij de laatste dagen persoonlijk contact op. ,,Ze hebben me allemaal ongelooflijk bedankt. Er is geen speler die me deze kans niet gunt." Goede spelers, bena drukte hij. ,,Je moet een goed elftal ORANJESELECTIE Het Cars Jeans Stadion van ADO is bepaald geen Wembley. Maar tóch voelt het goed voor Wiegman om hier te zitten. Juist deze plek is een goed alternatief nu een reis naar Engeland gecompliceerd is door alle coronarestricties. Zeven jaar lang werkte ze bij de vrouwen van ADO, aan het begin van haar prof- loopbaan als coach. Dat ze hier zit om voorgesteld te worden als de nieuwe bondscoach van Engeland vindt ze bijzonder. Vertrouwd ook zo op een halfuur rijden van huis. In een skybox zit ze achter een laptopje. Achter haar een gelikte banner van de Engelse bond met alle sponsoren. Geen Oranjeleeu win, maar een rode, het logo van haar nieuwe werkgever. Het enige dat aan Engeland doet denken. Aan de andere kant van de video verbinding schakelen veertig En gelse journalisten in. Uiteindelijk praat Wiegman totaal ruim drie uur in verschillende sessies. Van BBC naar Sky Sports, hup, van de ene naar de andere zoomsessie. De journalisten moeten eerst even wachten omdat Sue Campbell, de grote baas van de Engelse voetbal vrouwen, uitgebreid de tijd neemt om Wiegman te overladen met complimenten. Directheid Het Engelse journaille is al even netjes. Lastige vragen worden keu rig geformuleerd. Geeft het geen extra druk om als buitenlandse coach in Engeland aan de slag te gaan? Zullen de speelsters kunnen wennen aan uw directheid? In beide gevallen ziet Wiegman wei nig problemen. Geformuleerd in uitstekend Engels overigens. Wiegman blijft komend jaar coach van de Oranjevrouwen. NS de Olympische Spelen stapt ze in donderdag 20 augustus 2020 GO VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL ATLETIEK 2 Wielerploeg Mitchelton- Scott heeft het contract met Simon Yates verlengd met twee jaar. De Vuelta-winnaar van 2018 blijft bij het team tot zeker eind 2022. De Brit Yates (28) rijdt al sinds 2014 voor zijn hui dige ploeg. Tallon Grieks- poor (24, foto) staat in de kwartfinales van het chal- lengertoernooi in Praag. Hij versloeg in drie sets de als vijfde ge plaatste Slowaak Jozef Kovalik. I De Iraanse bond weigert 6 miljoen scha devergoeding te betalen aan oud-bonds- coach Marc Wilmots. Iran gaat bij het CAS in beroep tegen de straf van de FIFA. 'Trots trainer Bar$a te zijn' Edwin Winkels Rotterdam/Barcelona Koeman, met voorzitter Barto- meu, toont het shirt van zijn nieuwe club en droomclub Barcelona. foto afp „Onder leiding van Ronald Koeman hebben we de afgelopen jaren enorme stappen gezet en de basis gelegd voor een mooie toekomst. Daar zijn we hem als team heel erg dankbaar voor We begrijpen dat hij zijn droom bij FC Barcelona wil waarmaken en we gunnen hem dit. Ondertussen gaan wij verder op de ingeslagen weg en gaan we er alles aan doen om onze dromen in Oranje te ver wezenlijken en de Oranjefans trots te maken. En als dat lukt, dan is dat zeker ook de verdienste van Ronald Koeman. Trainer, succes!'' Verklaring Oranjeselectie op Twitter o a 0) Sarina Wiegman werd gisteren door de Engelse voetbalbond FA voorgesteld als nieuwe bonds coach van de vrouwen. Niet op Wembley, maar via een video verbinding vanuit het stadion van ADO Den Haag. Daniël Dwarswaard Den Haag Bayern-directeur Rummenigge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18