njoyhotels.nl www.enjoyhotels.nl of bel 020-225 48 81 7 Heerlijk een paar dagen alles inclusief. €299, KORT GEDING LEVENSLANG Frenkie Peeters, de in de jaren 90 voor zes moorden tot levenslang veroordeelde leider van de Bende van Venlo, wil uitzicht op een leven buiten de gevangenis. Daarom heeft hij een kort geding aangespannen tegen de staat. Hij oogt fit, praat druk en weet zijn boosheid en frustraties moeilijk te verbergen. De gesprekken die hij in het Pieter Baan Centrum heeft ge voerd met een psychiater, die mee moest beoordelen of Frenkie Peeters klaar zou om zich voor te bereiden op een terugkeer in de maatschappij, noemt de voormalige leider van de Bende van Venlo 'een grote poppen kast'. „Die man lag me niet. Ik heb hem gezegd dat 'als ik niet met jou wil praten, dan doe ik dat niet'. Ik heb ook nog wat te vertellen. Na tien we ken heb ik gezegd: 'Dit hoeft voor mij niet'.'' Dan gaat hij verder. „Wat heeft het voor zin om na te denken over jouw toekomst of om te zeggen met wie je straks misschien zal omgaan, als je levenslang zit. Als, als, als... Daar heb ik de kelder van vol liggen. Wie zegt mij dat ik ooit vrijkom?'' Dat hij weinig vertrouwen heeft in het Nederlandse rechtssysteem werd aan het begin van het kort geding te gen de staat al glashelder. Peeters vindt dat hij zijn kans om nog ooit een vrij man te worden, heeft verlo ren door achterkamertjespolitiek. „Er gebeuren dingen die ik blijkbaar niet mag weten'', zou hij zijn advocaat Sjanneke de Crom hebben toever trouwd. Waarom mag hij niet weten wat er over hem besproken was door deskundigen? Waarom wordt hem niet verteld wat de slachtoffers en na bestaanden van zijn vrijlating vin den? Waarom kreeg hij geen inzage in het conceptadvies dat het Advies college Levenslanggestraften aan mi nister Sander Dekker van Justitie uit bracht? Dat was negatief. Dus heeft Peeters vragen. Advocaat Cecile Bitter, die de be windsman vertegenwoordigt, vindt dat de inmiddels 47-jarige Venlonaar beter antwoord had kunnen geven en beter had moeten meewerken. „Het is niet aan mijnheer Peeters om te bepalen hoe het onderzoek loopt.'' Het was Peeters zelf die niet wilde aangeven hoe hij zijn toekomst zag. Hij had er ook geen in om erover na te denken met wie hij, als hij weer op straat zou komen, wilde omgaan. „Ook zo'n als-vraag, wat moet ik daarmee?'' En praten over de dood slag en de zes moorden waarvoor hij in 1996 levenslang kreeg, deed hij al helemaal niet. Hij blijft erbij dat hij de zes moorden niet heeft gepleegd. Wat moet hij er dan over vertellen? Peeters verscheen gisterochtend voor het eerst sinds 26 april 1996 weer in het openbaar. Hij was vanuit zijn cel in de gevangenis in Arnhem naar de rechtbank in Den Haag ge bracht. Peeters onderneemt - ge steund door zijn advocaten Sjanneke de Crom en Cliff Raafs - een ultieme Gesprekken die hij had met een psychiater noemt Peeters 'een grote poppenkast' poging om ooit nog in vrijheid te ko men. De toch al niet bijster grote kans daarop is nog meer geslonken nu een speciaal adviescollege minis ter Sander Dekker van Rechtsbe scherming heeft laten weten dat Pee- ters nog niet klaar is om zich voor te bereiden op een terugkeer in de maatschappij, laat staan dat er sprake zou kunnen zijn van vrijlating. De minister van Rechtsbescherming heeft dat advies in 2019 overgeno men. Dus was hij gisteren officieel de tegenpartij. Afdwingen Peeters is niet naar Den Haag gereisd om zijn vrijlating op korte termijn te bepleiten. Hij wil alleen het vooruit zicht afdwingen dat hij wellicht ooit nog als vrij man de gevangenispoort kan uitlopen. In juridische woorden: hij wil een reëel uitzicht op herbe oordeling van de levenslange deten tie die hem is opgelegd voor het ple gen van een doodslag en zes moor den. Zes van die levensdelicten heeft hij nooit opgebiecht. De eerste toets van het Adviescol lege Levenslanggestraften doorstond hij niet. Is er kans dat Peeters op nieuw gaat moorden of andere mis drijven pleegt? Is de voormalige ben deleider na 26 jaar in zijn voordeel veranderd? Hoe groot is de impact op de vele slachtoffers en nabestaanden in Venlo en omgeving bij vrijlating? Het Adviescollege Levenslangge straften heeft Frenkie Peeters langs de meetlat gelegd en geoordeeld dat zelfs een eerste stap naar gratie niet aan de orde kan zijn. Officieel heet het dat hij het college 'niet het ver trouwen heeft gegeven dat het goed gaat, gezien zijn persoonlijkheid en het recidivegevaar'. Dat betekent volgens advocaat Bit ter overigens niet dat Peeters geen herbeoordeling krijgt. „Dat gaat op termijn zeker gebeuren.'' De rechter in Den Haag doet over twee weken uitspraak. €199, Inbegrepen bij uw 5-daagse all-in vakantie De mooiste streken van België, Duitsland en Nederland! woensdag 19 augustus 2020 GO Leider Bende van Venlo eist uitzicht op zijn vrijlating, ooit Max van der Heijden Den Haag $i£Qle ["Hout Frenkie Peeters zit sinds de jaren 90 vast wegens doodslag en zes moorden. ILLUSTRATIE NICOLE VAN DEN HOUT VANAF SLECHTS Aankomstdata en prijzen 2020 7,14, 21, 28 september 5,12,19 oktober269,95 p 26, 30 oktober249,95 p 3, 7,11,13,15,17,19, 23 november 1, 5, 7, 9,13,17 dec199,95 p v Ontvangst met warme lunch of koffie met gebak v 4 x Overnachting met uitgebreid "Enjoy" ontbijtbuffet v 4 x Warme lunch of lunchpakket <4 4 x Driegangenkeuze menu Koffiecorner: koffie en thee gehele dag GRATIS Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS v Bieren, wijnen, fris- en vruchtendranken, jenevers en apfelkorn v Avondvullende entertainment programma's v Hierbij wordt regelmatig een bittergarnituur geserveerd <4 GRATIS div. auto-, fiets- en wandelroutes en een lunchpakket GRATIS uitstapjesboekje t.w.v. €6,95 en gebruik infotheek VANAF SLECHTS v_ai Aankomstdata en prijzen 2020 5 september 3, 7,11,15,19, 23, 27 oktober319,95 p.p. 31 oktober 4, 8,12,16, 20, 24, 28 november299,95 p.p. 2, 6,10,14,18 december299,95 p.p. Geen boekingskosten Geen aanbetaling 4 Geen toeslag 1-persoonskamer Kijk voor informatie, aankomstdata en meer Enjoyhotels op Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7