5 TERNEUZEN VERLOEDERING TEGENGAAN De bezem erdoor en liefst snel. De Terneuzense binnenstad verdient een opknapbeurt en vooral aandacht'. woensdag 19 augustus 2020 l langer maken PvdA- fractievoorzitter Laszlo van de Voorde en zijn GroenLinks- collega Ernst Jonker zich zorgen over de Terneuzense binnenstad, met name het weste lijke deel, met onder meer de Donze Visser- en Tholensstraat. En het wordt er volgens hen niet beter op. Ze riepen onlangs het college van B en W in scherpe vra gen op tot actie. Jonker woont zelf in hartje cen trum, en met plezier. ,,Het is één van de meest sociale wijken van Terneuzen en je hebt er ook zulke mooie plekken." Dat klopt, leert een wandeling door de binnenstad met de twee raadsleden. De oude woonbebouwing aan de Lange Kerkstraat is een verborgen parel. Opvallend kleurrijk oogt het begin van de Donze Visserstraat. Bewo ners hebben er stokrozen voor hun huizen gezet. Alles fleurt erdoor op. Jonker: ,,Zo hou je regenwater ook beter vast." Ratjetoe Maar helaas, op veel meer plekken ziet de Terneuzense binnenstad er verwaarloosd en slecht onderhou den uit. De bestrating oogt geda teerd met een ratjetoe aan lan taarnpalen. Van de Voorde wijst erop aan de Vlooswijkstraat. In het ene deel zijn ze bolvormig, in het andere deel langwerpig. ,,Hiermee laat je zien dat je niet echt geïnte resseerd bent." Het lijkt slechts een detail, die Tholensstraat - en bij de Eerste De Kortestraat door een speelter- reintje, dat die naam niet meer verdient. Ze juichen het toe dat op initiatief van de wijkraad Binnen stad recent een spelletjescircuit is aangelegd. ,,Maar structureel ver andert dat weinig. Wat je aanlegt, moet je ook goed onderhouden. Dat gebeurt niet." Meer te maken Terneuzen heeft geen rijk verle den, een monumentale binnen stad heeft het nooit gehad, maar Van de Voorde en Jonker zijn er van overtuigd dat van het centrum meer te maken is. Met extra aan dacht en geld. Het laatste is lastig, beseffen beide raadsleden, maar ze hebben een idee. Op de rol staat 2,6 miljoen euro te investeren in een aantrekkelijker verbinding voor voetgangers tussen het nieuwe winkelcentrum Kennedy- laan-West en de Noordstraat, ooit dé winkelstraat van Terneuzen. Van de Voorde en Jonker: ,,Je kunt je afvragen of je met zo'n verbin ding meer mensen trekt. Het is veel beter eerst met de binnenstad zelf te beginnen." Zes avonden lang wordt er op beide locaties het AreaX Festival Terrace gehouden. AreaX is een nieuw pop- upevenement in Zeeuws-Vlaande- ren waartoe Merijn Plasschaert en Werner Coppieters het initiatief nemen. Vanaf mei zouden er pop- upfeesten met dj's op wisselende geheime locaties worden gehou den, in een clubsetting. De kaart verkoop voor de eerste editie ging hard, maar toen kwam corona. De geplande feesten konden niet door gaan. In de tussentijd waren er online uitzendingen, die op bijzondere lo caties werden opgenomen. Die werden goed bekeken en de initia- Vriendengroepen kunnen in groepjes tot zes personen zittend luisteren naar muziek van dj's tiefnemers merkten dat er stilaan behoefte was aan een écht feestje. Met de gemeenten Hulst en Ter- neuzen werd gekeken naar wat er kan. Dat werd AreaX Festival Ter- race. De haven van Walsoorden en parking Boskalis naast Snowworld in Terneuzen worden ingericht als festivalterras, waar vriendengroe pen kunnen luisteren naar muziek van dj's met een lichtshow. Dat doen ze zittend op een gereser veerd terras, in groepjes van vier of zes personen. Voor vips is er tegen betaling een lounge-caravan tot tien personen te reserveren. Wer ner Coppieters: ,,We willen hier mee laten zien wat wél mogelijk is." Het AreaX Festival Terrace wordt van 11 tot en met 13 september in Terneuzen en van 25 tot en met 27 september in Walsoorden ge houden. Reserveren kan via area- xevents.nl en de entree is gratis. Er wordt bij de reservering wel borg gevraagd, die bezoekers te rug krijgen op het festival. nw^Jfü verschillende lantaarnpalen, maar het schetst wel een beeld. ,,En waarom zouden bewoners en pandeigenaren de boel op orde houden, als de gemeente dat even min doet?", stellen Van de Voorde en Jonker. Aan de Vlooswijkstraat is een stuk van een oude bank gedumpt, tegenover de voormalige slagerij van Ysebaert. Al jaren is dat ooit zo fraaie pand dichtgetimmerd. Een Belg had er grootse plannen mee, evenals met de erachtergelegen kerk, op een plek die een pareltje zou kunnen zijn. Onkruid staat er tot anderhalve meter hoog, zoals op tal van andere plaatsen in de binnenstad. Van de Voorde: ,,Wat zou het mooi zijn als dit kerkge bouw een kunstcentrum zou wor den, met horeca en een terras. Daarvoor komen mensen naar de binnenstad." Jonker en Van de Voorde lopen verder langs versteende parkeer terreinen - zoals halverwege de VL Dit zou een pareltje kunnen zijn Harmen van der Werf Terneuzen 2£i*r%j A V it'"' r:';V v. Op sommige plekken in de binnenstad staat het onkruid wel tot 1,5 meter hoog. Raadsleden Ernst Jonker (links) en Laszlo van de Voorde op een plein met vuilstort en flink veel onkruid tussen de Nieuwediep- en Donze Visser straat in de Terneuzense bin nenstad. foto's peter nicolai AreaX nam onlangs een feest op en zond de video uit als alternatief voor feesten met publiek. Initiatiefnemers Werner Coppieters (links) en Merijn Plasschaert organiseren nu twee zitfeesten. foto peter nicolai De haven van Walsoorden en de parking naast Snowworld in Ter- neuzen worden door AreaX om getoverd tot outdoorclubs. Je kunt er zittend feesten met vrienden. Sophie Stockman Hulst/Terneuzen De oude slagerij van Ysebaert Het voormalig kerkgebouw achter de Vlooswijkstraat staat te ver is al jaren dichtgetimmerd. loederen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54