Veel vraagtekens rond werf Kaai 85 Mattenklopper doet werk grondig Cl 5 Goudprijs voor het eerst tot boven de 2000 dollar "Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren" goudwisselkantoor woensdag 19 augustus 2020 Blijft het gewoon een scheepswerf? Gaat Waterschap Scheldestromen het terrein gebruiken voor de dijk verzwaring bij Hansweert? Zien andere bedrijven er brood in om een deel te huren? Of komen er misschien toch woningen voor ar beidsmigranten? Dat laatste is in ieder geval niet het geval, meldt de kersverse eige naar Sinke. ,,Van arbeidsmigranten is sowieso géén sprake", is zijn re actie op dat gerucht. En wat er wél gaat gebeuren weet hij ook: ,,De werfactiviteiten blijven gewoon doorgaan zoals het was." Flinke lijst vragen Toch hebben de twee betrokken ge meenten, Reimerswaal en Kapelle, een flinke lijst met vragen. ,,We willen dan ook absoluut tot achter de komma alle details weten voor dat wij ons standpunt kunnen be palen", vertelt de Kapelse wethou der Siwart Mackintosh. ,,En 'we' zijn de beide gemeenten en de ge meenteraden." Feit is dat Lau Sinke, één van de directeuren van de Sinke Groep, de werf op persoonlijke titel heeft aan gekocht. Volgens de kamer van koophandel is hij (48) sinds kort, samen met Paulus Sinke (25), eige naar van de werf Kaai 85 B.V. Mac kintosh: ,,Maar wat er precies is vér- kocht en wat er is gékocht weten we niet. Ook niet onder welke ver onderstelling de transactie heeft plaatsgevonden." Wat er precies is vérkocht en wat er precies is gékocht weten we niet en ook niet onder welke veronderstelling Het waterschap lijkt in ieder ge val geen gebruik te maken van Kaai 85. ,,Bij ons is er niks over bekend", laat woordvoerder Arjan Goossen namens Waterschap Scheldestro- men weten. ,,Wij gaan het terrein niet gebruiken voor de werkzaam heden aan de dijk." Aannemer Traas en Ovaa uit Heinkenszand is gisteren begon nen aan het verwijderen van het afgekeurde veld. ,,Het veld is 16 jaar meegegaan. Dat is lang, er staat zo'n 10 tot 12 jaar voor", vertelt pro jectleider Jacques Walhout. Het bedrijf wil circulair werken. Het uitkloppen van de matten, waarbij per vierkante meter zo'n dertig kilo zand en rubberkorrels vrij komt, duurt drie dagen. ,,Als we het meteen zouden oprollen, wa ren we in een dag klaar." Walhout kan zich de aanleg van de oude mat nog goed herinneren. Het was het eerste kunstgrasveld dat Traas en Ovaa in Zeeland aan legde. In die tijd was het gebruik van fijngemalen autobanden nog het standaardmateriaal als vulling van kunstgras. Nadat duidelijk werd dat de korrels giftige stoffen afgeven, is het product uit de gra tie geraakt. ,,Voor het nieuwe veld gebruiken we geo infill. Een na tuurlijk mengsel van kurk en ko kosvezels. Als dat moet worden vervangen, gaat het naar de pot grondindustrie." Bij hoge tempe raturen wordt de mat niet meer gloeiend heet, ook zijn de voetbal lers verlost van de stank. De leden van VV Krabbendijke en scholieren van het Calvijn Col lege in Krabbendijke kunnen over drie weken op het nieuwe veld spelen. Voor de operatie heeft Rei merswaal 370.000 euro uitgetrok ken. Advertentie Goud was nooit zo duur als afgelopen dagen. Record na record wordt verbroken. Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudbaar bezit kan nu zijn slag slaan. Oude sieraden of wat ook maar goud bevat levert nu serieus geld op. Alle vestigingen van Goudwisselkantoor merken door de steeds stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Sommige klanten wachten nog even op de volgende dag tot wellicht de goudprijs weer hoger staat, maar vele mensen wachten het niet af en gaan vandaag nog langs een Goudwisselkantoor. Afspraak maken is niet nodig, maar soms is het wel handig gezien de drukte. De rente is laag, op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren merkt Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Het blijft een veilige haven en oude sieraden of munten kan men direct omzetten in contanten. De kranten staan er vol van en het zet de goudprijs flink in de schijnwerpers. Dat levert elke dag flink wat extra aanloop op. Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 komt men langs. De laagdrempeligheid van Goudwisselkantoor Goes, Piet Heinstraat 2b wordt ook als prettig ervaren in combinatie met de expert van goud die de oude sieraden taxeert op waarde. "Bijkomend voordeel is dat een taxatie altijd gratis is', aldus De Ruiter. O Goes www.goudwisselkantoor.nl M De versle ten 'grasmat' wordt uitge klopt en met een opgerold. De 'vulling' van rubber en zand belandt in de kar en wordt na schoonmaak hergebruikt, net als het kunstgras zelf. FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN Scheepswerf Reimerswaal in Hansweert gaat verder als Kaai 85 B.V. Volgens de nieuwe eige naar, Lau Sinke, blijft de werf doorgaan zoals voorheen. Toch zijn er nog veel zaken onduide lijk. Hansweert -Siwart Mackintosh, wethouder Van de omstreden rubberen korreltjes wordt fluisterasfalt gemaakt, de kunststof gras sprieten krijgen een tweede leven als nieuw plastic en het opgeschoonde zand kan ge woon weer in een nieuw kunst grasveld worden gestrooid. Kortom, van de versleten kunstgrasmat in Krabbendijke gaat helemaal niets verloren. Krabbendijke Drukte voor verkoop sieraden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52