Negen Zeeuwen naar NK op 'Col du VAM' Nieuwenhuis en De Koeyer troeven Duitsers eindelijk af O O) CD O Trainer Kevin Hollander voorspelt mooie toekomst voor aanwinst 9 Vier jaar geleden speelde Thomas de Rijke (22) nog in de vierde klasse. Dit seizoen is hij met Goes in de derde divisie actief. Goes klopt buurman, De Rijke trefzeker woensdag 19 augustus 2020 Bakx Kloetinge Van der Lijke Goes In de eerste weken van de voorberei ding had Thomas de Rijke het pittig bij Goes. Het tempo en het fysieke on derdeel zijn van een hoger niveau dan dat hij gewend was bij eersteklasser Vlissingen. ,,Het lukt niet meer om bij een aanname de bal drie keer te raken of op het gemakje een actie te maken. Het is aanpoten, maar het gaat steeds beter. Het is een kwestie van wennen." De afgelopen seizoenen ontgroeide De Rijke telkens het niveau waarop hij actief was. Van RCS, waar hij in de derde en vierde klasse zijn kunsten vertoonde, ging hij naar tweedeklasser Zeelandia Middelburg. Vervolgens koos hij voor Vlissingen, dat een klasse hoger acteerde. Bij Goes mag hij gaan proeven aan de derde divisie. Trainer Kevin Hollander maakte De Rijke vorig seizoen al mee in Wal- cherse dienst. Hij voorspelt een mooie toekomst voor zijn pupil. „Thomas is een jongen vol ambitie, die beter wil en k^n worden. Hij doet er alles aan, is topfit en trekt zich op aan het niveau waarop hij speelt." De buitenspeler merkt dat hij nog een aantal stappen moet maken. „Om schakelen", noemt hij stellig. ,,Als ik dit beter beheers ligt mijn potentieel veel hoger, zegt de trainer. Ook merk ik dat mijn handelingssnelheid om hoog moet." Zelfbewust Hollander schiet in de lach als hij wordt geconfronteerd met de zelfbe wuste opmerkingen van zijn aanvaller. ,,Thomas vindt aanvallen erg leuk, maar verdedigen minder leuk. Op dit niveau moet er meer energie gestoken worden in omschakelmomenten. Dat kwartje is bij hem al gevallen volgens mij." Ondanks dat De Rijke stappen maakt, benadrukt de oefenmeester dat er nog een lange weg te gaan is voor hem. ,,Hij moet zich blijven ontwikke len. Hij is nog geen onbetwiste basis speler. We hebben weinig spelers in de selectie die al wel verzekerd zijn van een basisplek. Thomas moet zich van zijn beste kant laten zien." Concurrentie De Middelburger realiseert zich dat er 'genoeg concurrentie' is op de flanken. Francis Kabwe Manengela (ex-Hoek), Huib van Hecke (ex-Kloetinge) en Souffiane El-Ouazzani (ex-Dosko) azen op een basisplaats. ,,Ik moet eerst zorgen dat ik een basisspeler wordt. Als dat lukt, wil ik bij zo'n vijftien goals betrokken te zijn." Met het team hoopt de offensieve kracht zich te handhaven in de derde divisie. ,,We moeten niet te hoog van de toren bla- zen. Ik mik op een plek bovenaan in het rechterrijtje of onderaan in het linkerrijtje. We spelen straks tegen hele goed ploegen. Neem DVS'33. Zij SSV'65-GOES haalden Stef Nijland (voormalig prof bij onder meer FC Groningen, PSV en PEC Zwolle, red). Dat is voor een club als Goes ondenkbaar." WIJSTER Negen Zeeuwse wielrenners staan op de startlijst voor het NK wiel rennen, dat van vrijdag tot en met zondag wordt verre den rondom de VAM-berg bij Wijster in Drenthe. Bij de profs strijden Ant- wan Tolhoek, Nick van der Lijke en Thijs de Lange op zondag om de opvolging van nationaal kampioen Fa- bio Jakobsen, die door zijn val in de ronde van Polen zijn titel niet kan verdedi gen. Zij moeten 27 ronden van 7,3 kilometer rijden met daarin twee klimmetjes per ronde. In totaal staat er dus 197 kilometer op de plan ning met 54 klimmetjes, waaronder 27 keer de 'Col du VAM'. Bij die finishklim stijgt de weg in vijfhonderd meter met 7%, waarbij een strook van 24% zit plüs 160 meter aan kasseien. Bij de beloften, die op vrijdag zeventien ronden rijden, staan zes Zeeuwen aan de start. De gebroeders Tim en Mick van Dijke, Timo de Jong, Jochem Kerckhaert, Jarno Mobach en Lars Oreel. Bij de vrou wen zijn er geen Zeeuwen. In Boedapest werd gisteren het goede voorbeeld van het Young Riders-team gevolgd, dat eerder op de dag ook al goud greep. Eeuwige ri vaal Duitsland werd door beide Neder landse delegaties naar de tweede plek verwe zen. Denemarken moest tweemaal genoegen met het brons. Nieuwenhuis noteerde met 74,765% ook nog eens de hoogste individuele score. De Koeyer (foto) was met 72,882% de twee Nederlandse en vierde in totaal. Zowel Nieuwenhuis (25) als De Koeyer (23) waren de afgelopen jaren al vaker succesvol met de Nederlandse juniorenteams. Nieu- wenhuis won individueel zelfs als gou den EK-medailles, maar met het team was Duitsland de afgelopen jaren steevast goed voor goud. Ook vorig jaar grepen de twee Zeeuwse amazones met het U25- team nog een zilveren medaille. Grand Prix Freestyle Vandaag komen Nieuwenhuis en De Koeyer individueel in de ring, waarbij maxi maal drie van de vier Nederlandse amazones zich kunnen plaatsen voor de Grand Prix Freestyle finale op vrijdag. GO 3 Istvan Bakx zag gisteren vanaf de bank hoe Ajax Cape Town 1-0 ver loor van Swal lows FC. Met nog 3 wedstrij den te gaan is hun voorsprong in de titelrace geslonken tot 3 punten. 5-3 In een doel puntrijk duel was Kloetinge gisteren met 5 3 te sterk voor RBC Roosen daal. Jefry Dijk stra was de ge vierde man bij Kloetinge met drie treffers. Ook Luuk van Vossen en Je roen de Jonge waren trefze ker. 11 Wielrenner Nick van der Lijke eindigde gisteren op de elfde plek in de derde etappe van de Ronde van Wallonië. De Middelbur ger klimt daar door de top-10 van het klasse ment in. Van daag is de slo tetappe. Kwartje valt voor De Rijke Len Wolters Goes was gisteren met 0-3 te sterk voor tweedeklasser SSV'65. De derdedivi sionist speelde voor namelijk met spelers die afgelopen week end niet in actie kwa men tegen zondag- derdedivisionist UNA. De bekendste naam in de basisopstelling was Ruben Hollemans. Hij werd na twintig minu ten uit voorzorg naar de kant gehaald. Al binnen tien minuten openden de rood-wit- ten de score. Na een handsbal van Tom Kui- tems ging de bal op de stip. Doelman Luuk van Gilst raakte de strafschop van Hakan Basagac nog met zijn vingertoppen aan, maar kon de treffer niet voorkomen: 0-1. In een eerste helft met nauwelijks kansen ver dubbelde Amidu Tanko, overgekomen van Terneuzen, na iets meer dan een half uur spelen de score. Hij ging aan de rechter flank de combinatie aan, kreeg de bal terug en rondde be heerst af. Na de pauze was er weinig meer te bele ven. Vijf minuten voor tijd bepaalde invaller Thomas de Rijke, over gekomen van Vlissin- gen, de einduitslag op 0-3. Het Nederlands dressuurteam U25, met Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke en Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen in de gelederen, heeft op het EK dressuur in Hongarije een gouden medaille be haald. Menno Kole Boedapest Thomas de Rijke (rechts) kwam gisteravond in 67ste minuut in het veld voor Souffiane El Ouazzani en nam di rect de 0-3 namens Goes tegen SSV'65 voor zijn rekening. foto johan van der heijden a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37