JONG IN OOST-SOUBURG Op zoek naar oud-leerlingen 8 ZEELAND Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Charell Barten uit Oost-Souburg (en Middelburg) jisife woensdag 19 augustus 2020 gaan zitten. Met de coronatoestand gen mensen massaal hamsteren." moest ik regelmatig overwerken, omdat het chaotisch was in de su- En wat deed je in de tijd die over- permarkt. In de beginperiode gin- bleef? ,,Het is fijn dat het een rustige en veilige provincie is. Ik moet eerlijk toegeven dat er ook genoeg ont breekt, met name voor jongeren. Het aantal uitgaansgelegenheden voor mensen onder de 18 jaar is ge ring. Een winkel als de Zara heb je in bijna alle grote steden, maar niet bij ons in de buurt. Zeeland heeft ook een Primark nodig, dat zou het shoppen een stuk fijner maken." ,,Een lastige vraag. Grote steden zijn leuk, maar als ik een gezin krijg is het fijn om in een provin cie als Zeeland te wonen. Voor de verre toekomst weet ik het nog niet, maar voorlopig blijf ik Zee land in elk geval trouw, want na de zomervakantie ga ik studeren aan de HZ in Vlissingen." ,,Ja, dat klopt. Een hele bijzondere periode, waarin we wel toetsen hebben gemaakt, maar het eind examen is komen te vervallen. Onze school was 'eigenlijk' geslo ten in april, maar voor de eindexa menklassen werd een uitzonde ring gemaakt. Met ruime afstand tussen de leerlingen hebben we in de gymzalen onze toetsen ge maakt. Mondelinge overhoringen deden we telefonisch, via Face- time." ,,Een spannende tijd, want het Robert Asselman uit Klooster- zande is druk in de weer met de voorbereidingen voor een reünie voor leerlingen van de Lagere Technische School aan het Hou tenkwartier in Hulst. Hij vraagt oud-leerlingen zich bij hem te melden om te helpen bij de orga nisatie. De Technische School sloot in 1970 en ging op in het Reynaert- college. Vanaf 1906 werden er mensen opgeleid in de studierich ting elektrotechniek, metaal be werken, timmeren, bouwtechniek en weven. ,,De meesten gingen werken bij een bedrijf in Zeeuws- was niet zeker of ik zou slagen. Het was kantje boord." ,,Voor school had ik een leerplan- ning gemaakt, met name voor de vakken waar ik minder goed voor stond. Op die manier is het me ge lukt voldoendes te halen voor eco nomie, geschiedenis en wiskunde. Ook in mijn bijbaantje bij de Aldi in Oost-Souburg is de nodige tijd Lezers helpen lezers Vlaanderen. Al die mensen willen we nog eens bij elkaar brengen om herinneringen op te halen en el- kaar weer te ontmoeten", zegt As- selman. Hij was leerling van 1963 tot en met 1967. Volgens Asselman is er sprake van een eerste reünie. ,,Dat is best wel bijzonder en het zal ook een hele klus worden na vijftig jaar." Als mogelijke datum voor de bij eenkomst denkt de organisator aan maart 2021. ,,Het zal aan het corona virus liggen of tegen die tijd alles veilig zal zijn. Ik denk dat de Den Dullaert de beste locatie is." Asselman kreeg inmiddels een eerste reactie van oud-leraar Piet Apers. ,,Hij heeft jaren voor de klas gestaan en hij kwam met het ver zoek om zeker de oud-leraren en medewerkers niet te vergeten. Hij voegde ook al een lijstje toe van deze mensen. We gaan nu nog ver der zoeken in het archief van de school." Asselman bewaart mooie herin neringen aan de school. ,,Sport on der leiding van Jo Everaert was mijn grootste hobby. Via hem werd ik toen lid van de atletiekvereni ging. De gebeurtenis dat een leraar door een leerling in de dakgoot werd gezet is me altijd bij geble- ,,Koken voor de familie. Laatst heb ik een Marokkaans gerecht uitge probeerd, tajine. Het is vergelijk baar met een stoofpot, iedereen vond het erg lekker. Daarnaast be steed ik veel tijd aan mijn hondje. Sinds enkele maanden heb ik een puppy, waar ik veel plezier aan be leef. Het hondje heeft net als ik, twee woonadressen." ,,Mijn vader en moeder zijn ge scheiden. De ene week woon ik bij mijn moeder, de andere week bij mijn vader. Mijn ouders hebben geen contact meer, dat maakt het lastig. Ik heb bewust de keuze ge maakt om met allebei evenveel tijd door te brengen. Dat klinkt een voudiger dan het is. Het is niet altijd praktisch om iedere week mijn koffer in te pakken en van Oost-Souburg naar Middel burg te moeten 'verhuizen' of an dersom." ,,Ik had een studie psychologie in gedachten, maar helaas kan dat niet in Zeeland. Op de HZ heb je een studie social work, dat lijkt er erg op. Het is weliswaar hbo en niet universitair, maar toch is de keuze op die opleiding gevallen. Hij is breed georiënteerd, tijdens de studiejaren wil ik ontdekken wat het beste bij me past. Bijvoor beeld werken met kinderen of ou deren." ven. Ook dat de school fietsrekken ging plaatsen op de wallen en dat we toen op allemaal grafresten stuitten met skeletten en botres- ten." De organisator hoopt dat zijn oproep als een olievlek zal werken, waarbij ex-leerlingen per klas zelf op zoek kunnen gaan naar hun col lega's en hun adressen. Aanmelden kan bij reassel- man@zeelandnet.nl of 06-21508819. 'Een Primark zou het shoppen in Zeeland een stuk fijner maken' Hans Puik Opgroeien in Zeeland, hoe is dat? Zie jij jezelf over tien jaar nog in Zeeland wonen? Je bent dus geslaagd, zonder echt examen te doen? Frank Gijsel Hulst Charell Barten Oost-Souburg/Middelburg Geboren: 2 juni 2001 in Vlis- singen Woont met: de ene week bij haar vader Jos Barten in Oost-Souburg, de andere week bij haar moeder Mi- chella Back in Middelburg Huisdieren: hondje Koda School: vwo 6 op Schelde- mond College in Vlissingen, na de zomer studie social work op de HZ Hobby's: vroeger voetbal en dansen, tegenwoordig gaat alle tijd zitten in school, werk, familie/vrienden en haar hondje Bijbaantje: bij de Aldi Verliefd: Ja Hoe zagen de afgelopen maan den er voor jou uit? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Robert Asselman heeft de eerste reactie op zijn op roep voor een reünie van de Lagere Technische School in Hulst al binnen. M Charell Barten blijft voorals nog in Zeeland, ze gaat studeren aan de HZ. foto hans puik Twee woonadressen? Wat voor opleiding ga je doen? M Robert Assel- man met zijn ge tuigschrift elek trotechniek. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36