IN DE REGIO Freek vertelt sprookje Asociale afstand 4 Sportschool verhuist tijdelijk naar disco MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 19 augustus 2020 Nu sporten ze nog buiten op de midgetgolfbaan van restaurant De Vierlinden in recreatiegebied de Hollandsche Hoeve in Goes. Dat gaat prima, zolang het niet regent. Met het najaar op komst was Rob Kluwen van sportschool Focus Fit Goes op zoek naar een nieuwe loca tie. ,,In onze sportschool aan de 's- Gravenpolderseweg hebben we nu met corona onvoldoende ruimte om verantwoord lessen als spin ning te geven." Via Roxanne Moison van café De Pompe in Goes kwam Kluwen op het idee een deel van zijn lessen te verhuizen naar de dansvloer van El Toro. Eigenaar René Verhoef re ageerde meteen enthousiast. ,,Het is fijn dat je een collega-onderne mer kunt helpen. De discotheek staat toch maar leeg. Want feesten organiseren is er voorlopig niet bij. Het zou mooi zijn als die sporters na afloop nog even blijken plakken voor een drankje." Volop medewerking Kluwen is blij dat hij eind deze maand weer overdekt spinning- en pumplessen kan aanbieden. ,,Nu Je merkt dat de gemeente in alle opzichten met je meedenkt kunnen onze leden blijven sporten. Zeker in coronatijd, waarin we we ten dat overgewicht een extra risico vormt, is voldoende bewegen extra belangrijk." In El Toro is voldoende plek om dat veilig te kunnen doen. ,,Niet alleen hebben we hier vol doende ruimte. Het luchtverver singssysteem is berekend op zeven honderd man. En wij gaan hier hooguit met twintig mensen spor ten. Dat moet voor veel sporters een geruststellende gedachte zijn." Ook vanuit de gemeente kregen Verhoef en Kluwen alle medewer king om de discotheek om te vor men tot tijdelijke sportschool. Naast een horecabestemming is een sportbestemming aangevraagd. Die is in de maak. ,,Je merkt dat ze in alle opzichten met je meeden ken. Dat is een erg fijn gevoel", zegt Kluwen. Mochten de coronamaat regelen versoepeld worden dan be tekent dat voor Kluwen niet dat hij meteen moet wieberen. ,,Het kan misschien best naast elkaar bestaan. Het is een kwestie van de spin- ningsbikes even verrijden", zegt Verhoef. Samen de Tour kijken De twee ondernemers zien kansen in de samenwerking. ,,De Tour, de Giro en de Vuelta komen er dit na jaar weer aan", zegt Kluwen. ,,Wat is er nu mooier om na het spinnen nog even naar de koers te kijken? Wellicht kunnen we het loungedeel van de discotheek dus danig inrichten dat je daar sport wedstrijden kunt volgen." De spinning- en bodypumples- sen in El Toro verhuizen vanaf maandag 31 augustus naar El Toro. Vanaf dat moment is de discotheek zeven dagen per week open voor sporters. Wie wil sporten moet vooraf online inschrijven. MIDDELBURG Freek de Jonge kwam dinsdagavond de Oostkerk te hulp met Asociale afstand, een verbluffend scherpe, bij vlagen hi larische en actuele voorstelling geïnspireerd door de gebeurtenis sen van de afgelopen maanden. Het podium verkeert door de coro nacrisis in acute geldnood en heeft enkele tienduizenden euro's nodig om de zomerperiode te overbrug gen. Het mocht een groot deel van de opbrengsten uit de kaartver koop houden. In Asociale afstand vertelde De Jonge een filosofisch sprookje over 'Mondkapje en de wolf in het bos' waar iedereen bang voor elkaar is en waar de bevoorrechte 'Langen' tegenover de Small lives matter- beweging staan. Hij nam het pu bliek mee naar het begin van de coronacrisis toen er geen enkele theatershow meer werd gegeven en hij als artiest al heel snel ver langde naar het applaus. ,,Zelfs te rugkijken naar oude video's hielp niet." Hij greep zijn kans, vertelde hij, toen na drie weken het eerste massale applaus was voor zorgme- dewerkers. En zo riep hij allerlei momenten uit de recente geschie denis naar voren, zoals het besluit om op tweede pinksterdag om 12 uur de terrassen weer te openen. ,,Waarom niet de eerste pinkster dag, zo'n klotestreek." Het ham steren van wc-papier, de duizen den Covid-doden, de contactbe- roepen als kappers en sekswerkers die weer aan de slag mochten, het kwam allemaal langs in een show die tot denken aanzet maar ook re gelmatig zorgde voor een bevrij dende lach. En natuurlijk had hij het ook regelmatig over de mari niers die niet naar Zeeland komen en de supergevangenis die Vlissin- gen daarvoor in de plaats krijgt. „Gelukkig neemt het aantal ge vangenen de laatste tijd weer toe.'' Boekverkoop Griezelige stadswandeling Zwemtocht AAGTEKERKE Dansvloer El Toro open voor de fiets WA Sporten onder de discolampen van El Toro in Goes. Dat kan vanaf eind deze maand. Rob Kluwen en dochter Sarah zorgen dat het veilig kan, met voldoende afstand. foto johan van der heijden Spotlights on. Eind van de maand kun je sporten op de dansvloer van discotheek El Toro. Sportschool Focus Fit Goes gaat daar spinning- en pumplessen aanbieden. ,,Een ideale plek", zegt eigenaar Rob Kluwen. „Normaal kan hier ze venhonderd man dansen." Timo van de Kasteele Goes -Rob Kluwen, sportschoolhouder Freek de Jonge in de Oostkerk. foto boaz timmermans ARNEMUIDEN Vandaag en morgen is er een boekverkoop vanuit de voortuin aan de Klaverakker 31. Voor meer informatie 06 13167690. MIDDELBURG Sinister Zeeland houdt vandaag weer de stads wandeling Mysterieus Middelburg. Om 19.45 uur gaat de wandeling van start en dan wande len de deelnemers vanaf het oude stadhuis op de Markt door de binnen stad van Middelburg. Jan Kuipers, stadsdich ter en gids, zal tijdens de wandeling griezelige verhalen vertellen uit de geschiedenis en het re cente verleden. Aanmel den voor de wandeling kan door te mailen naar jjbkuipers@hotmail.com of hmddekker@ zeelandnet.nl. Zie voor meer informatie sinisterzeeland.nl. VLISSINGEN Stichting Zwemmen Langs Walcheren houdt vandaag de zwemtocht 'Vlissingen-Zoutelande' over 7,9 km. Tijdens deze tocht is er een tijd waarneming en een Zeezwemtocht, hier nog pre-corona. FOTO LEX DE MEESTER klassement. De vijftig snelste zwemmers krij gen een plaats vooraan bij de start. De start is om 18.30 uur op het Nol- lestrand in Vlissingen. De finish is bij Strandpa viljoen De Branding in Zoutelande. In verband met corona is er geen prijsuitreiking. Aanmel den is noodzakelijk via zwemmenlangswalche- ren.nl. Galerie Bank, 13.00 17.00 uur: Expositie Magda van der Welle Arnemuiden Museum Arnemuiden en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: His torie, Visserij en Streekdrachten en thematentoonstelling 'Herinneringen aan de Tweede Wereld oorlog' MIDDELBURG Koudekerkseweg 139, 14.00-17.00 uur: Gastspelers welkom bij Jeu de Boules; Ci nema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Elfkins, een klein bakfestijn'; OOSTKAPELLE Terra Maris, 10.30 12.30 en 13.30-15.30 uur: Scharrelkidsclub 'Van Potvis tot Pet- fles'; 13.30-15.30 uur: Activiteit 'Kruip onder de bast van de wilg'; Theetuin Het Kaslo- kaal, 14.00-17.00 uur: Jungle Books organi seert knutselevent 'Pakje Plezier' SEROOSKERKE Het oude Brandspuit huis, 13.00-17.00 uur: Brandweeractivitei ten voor de jeugd en expositie 'Brand weerveteranen' WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00 17.00 uur: Mogelijk heid om speurtoch ten te doen 'Het gou den ei van kapitein Ivo' (voor kinderen t/m 9 jaar) en 'Leer Westkapelle kennen op een andere ma nier' (voor iedereen vanaf 10 jaar) Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom online of tele fonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32