Coronavrij winkelen JA JOL Nederlanders in trek bij FC Barcelona 'Het wordt spannend met zo'n volle klas voor mijn neus' Ingrijpender coronamaatregelen op komst als Nederland advies in de wind slaat Walcheren Lianne Kole stapt door een desinfectiepoort de Spar in Wemeldinge binnen. Sinds gisteren kan er coronavrij worden gewinkeld in de supermarkt. De poort ontdoet de klant bij binnenkomst van virusdeeltjes door in water opgelost ozon te spuiten. Edwin Stal van leverancier Ozoned: ,,Het is de eerste supermarkt van heel Nederland met zo'n poort." Winnaarsmentaliteit en moed van vitaal belang voor Catalanen P3 Docent Arnede Kruijff bereidt zich voor op de start van het nieuwe schooljaar Het gaat niet goed met de ontwik kelingen rond het coronavirus in ons land. Dat was de dringende boodschap van premier Rutte en minister Hugo de Jonge van Volks gezondheid gisteravond tijdens een persconferentie. Het aantal besmettingen is de laatste tijd fors toegenomen en als we niet oppassen, zijn we binnen afzienbare tijd terug bij af. Daarom moet volgens Rutte 'een stap terug' worden gedaan. ,,Als dit niet werkt, moeten we echt verder kijken'', waarschuwde de minister-presi dent. Het aantal besmettingen neemt vooral toe in de privésfeer, op feest jes en bruiloften. Vandaar het nieuwe advies om nog maximaal zes mensen in huis en tuin te ont vangen. ,,Maar alleen als je woonka mer groot genoeg is om iedereen op Als dit niet werkt, moeten we echt verder kijken 1,5 meter afstand te laten zitten'', al dus Rutte. ,,Anders is ook zes te veel.'' Kinderen tot en met 12 jaar zijn uitgezonderd. De politie zal overigens niet achter de voordeur komen controleren of mensen zich er aan houden. Verder wordt iedereen verzocht feestjes zo veel mogelijk in een zaaltje te vieren. Maar ook daar geldt: iedereen een vaste zitplaats en geen fysiek contact. ,,Dus geen polonaise, niet van plek veranderen tussen gangen en feliciteren op af stand.'' Verplichte quarantaine Volgens minister De Jonge blijft het kabinet daarnaast werken aan de mogelijkheid om mensen na be smetting desnoods te verplichten tien dagen in quarantaine te gaan. Of als ze in nauw contact zijn ge weest met een besmet persoon, een gevoelig punt voor de Tweede Ka mer. Rutte ziet 'geen aanleiding' om de volgens hem 'meest effectieve maatregel' te versoepelen: thuis werken. ,,Daarom blijft ook na 1 september het advies: werk zo veel mogelijk thuis.'' Over heropening van de nachtclubs en disco's per 1 september is de premier 'niet erg optimistisch'. De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema kondigde gister avond ook extra coronamaatregelen aan voor haar stad. Zo scherpt ze het toezicht op horeca en zalencen tra aan. Als het aantal besmettingen in de hoofdstad hoog blijft, zal Hal- sema bijeenkomsten met meer dan honderd personen verbieden. P4 woensdag 19 augustus 2020 Het is vandaag overwegend 26°C zonnig. Nieuwsmedia »P2 ZEELAND 2 Maximaal zes gasten in huis Verjaardagen en andere feestjes thuis mogen nog maar met maximaal zes gasten worden gevierd. Het kabinet adviseert iedereen 'dringend' zich aan die regel te houden. Anders dreigen ingrijpender maatregelen, aldus premier Mark Rutte. Edwin van der Aa Hans van Soest Den Haag - Premier Mark Rutte pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1