<l> \^m 18 In de straatjes van de volkswijk Alfama in Lissabon schalde ooit de fadomuziek uit de vele Casas de Fado. Slechts een handvol van die restaurants is nog open. „Lissabon is nu een stad zonder leven, maar we laten ons niet stoppen.'' Kort FNV en brancheorganisatie voorzien banenverlies als speciale regeling uitblijft De overheid moet met een speciale regeling komen om de evenementensector te helpen, nu er al maanden geen beurzen kunnen plaatsvinden. Zonder die steun dreigen tienduizenden mensen hun baan te verlie zen, stelt vakbond FNV. De bond stelt dat de Nederlandse evenementenbranche goed is voor een jaaromzet van 7,4 miljard euro en honderdduizend werkplekken. Volgens branchevereniging CLC-VECTA dreigt na het aflopen van de NOW2-regeling begin oktober ontslag voor de helft van de mensen die in de sector werken. In de tentoonstel- lingsbouw zijn al een aantal bedrijven fail liet gegaan. De tegemoetkoming in de vaste lasten is voor de bedrijven daar onvol doende, zegt bondsbestuurder Henk Pan huizen. ,,Die is vastgesteld op 14 procent van de omzet met een maximum van 50.000 euro, per kwartaal. Met name de grotere be drijven hebben al zo'n 15.000 euro per week aan vaste lasten. Er moet een aparte regeling komen anders gaat deze sector failliet.'' ING en Albert Heijn testen nieuwe digitale betaalpas ING gaat samen met supermarktketen Al bert Heijn een nieuwe betaalmethode tes ten. Het gaat om een digitale betaalpas die gebruik maakt van een zogenoemd 'token', dat per winkel wordt toegekend. Zo hoeft een klant niet bij elke aankoop bij die win kel een betalingshandeling te verrichten. De proef begint met een groep van duizend re keninghouders die in de webshop van Al bert Heijn boodschappen kunnen bestellen. Omzet reclame fors gedaald De omzet van de Nederlandse markt voor televisiereclame is in de eerste zes maanden van 2020 gedaald met bijna een kwart ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat meldt marketingorganisatie Screenforce op basis van onderzoek. De kwartaalomzet kwam uit op 307 miljoen euro. Just Eat Takeaway woensdag 19 augustus 2020 Ahold Delhaize Van Lanschot Kempen Marks& Spencer adozanger Carlos Leitao (40) doet zijn ogen dicht en haalt uit. Luid applaus volgt. Hij glimlacht. Zijn musici vermoe delijk ook, al onttrekken zwarte mondkapjes de onderkant van hun gelaat aan het zicht. Die dra gen ze verplicht. Maar de muziek laat corona even ver weg voelen, de handpompjes met desinfectiemid- del en de plastic zakjes om mond- maskers in op te bergen ten spijt. Het was een goede avond, zal Leitao later zeggen. Hij is een be kende verschijning in Portugal en treedt naast in zijn eigen shows al tien jaar op in Clube de Fado. Daar krijgen bezoekers tijdens het diner enkele korte optredens voorge schoteld van artiesten die het Por- tugese levenslied vertolken. In de ontvangsthal toont een eregalerij de beroemde bezoekers; van voetballers als Cristiano Ro- naldo en Eusébio tot filmmaker Woody Allen en Virgin-baas Ri chard Branson. Op de foto's staan opgewekte mensen schouder aan schouder, maar nu is er van drukte geen sprake. Waar het op een nor male zomeravond wemelt van de mensen in de volkswijk Alfama in Lissabon, lopen er nu maar een paar plukjes mensen op straat. Lang niet alle cafés, restaurants en Ik wil niet thuiszitten en elke dag een beetje sterven. Ik wil leven 'casas de fado' zijn open. Dat is niet gek, want in de eerste weken na de lockdown tussen half maart en eind mei, kon Clube de Fado re kenen op slechts drie tot tien be zoekers op een avond. Leitao be sloot er maar het beste van te ma ken, voor de mensen die wél wa ren gekomen. ,,Ik voelde verdriet, frustratie en boosheid om wat ons was overkomen, maar ook hoop; een nieuw begin. Eigenlijk het le venslied in een notendop.'' En kijk nu, al zo'n twee weken zit de tent op weekendavonden zo goed als vol. ,,Al is vol wel een heel ander vol dan voorheen. We heb ben een capaciteit van ruim tach tig stoelen, maar we mogen nu maximaal zo'n veertig mensen ontvangen vanwege de afstandsre- gels'', legt de zanger uit. In de loop van de avond schui ven steeds meer mensen aan tafels die obers kort ervoor nog hebben Altert Heijn De zomervakantie pakt voor velen anders uit dit jaar, met dank aan corona. Hoe houden toeristische ondernemers in het BEURZEN EN EVENEMENTEN BETAALMETHODE TELEVISIE O De maaltijdbe zorger heeft de wind in de rug. Een piepkleine winst voor de grootgrutter. De vermogens beheerder neemt branchegenoot Hof Hoorneman Bankiers over. -S Bij de warenhuis keten verdwijnen 7000 banen, omdat shoppers wegblijven uit de winkels. E o GO Alleen moedige fadoclub opent in leeg Lissabon Marlies van Leeuwen Lissabon - Carlos Leitao, fadozanger Cwisumenffinoond -Albe* He#" heeft de bede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18