7 maandag 17 augustus 2020 per wel mag overnachten. Dan heb ik het niet over kamperen, maar over parkeren en slapen." De regelgeving rammelt, vindt hij. ,,Toen ik bij de politie werkte, heb ik het voorgelegd aan onze juristen. Ze gaven me allemaal gelijk. Op mijn website camperpunt.nl staan model bezwaarschriften. Die kunnen men sen gebruiken als ze een boete krij gen voor overnachten op een plaats waar dat niet mag. Als ze er gebruik van maken, winnen ze hun zaak ne gen van de tien keer. Ik hoop dat de ogen van mensen opengaan en ze zien dat ze niet integer bezig zijn. Hoewel ze dat onbewust doen, hoor." Drie jaar geleden probeerde Slin- genberg de gemeente Goes er nog voor te porren camperplaatsen in de openbare ruimte aan te leggen. Ze kwamen er niet. ,,En Zeeland staat er al niet zo best op vanuit camper-per spectief", verzucht hij. ,,Ik vind het ook ten nadele van de horeca en de middenstand. Je stuurt mensen er van weg, want veertig procent van de In Frankrijk kon je overal staan, maar in Zeeland bekeurden ze alleen maar. Dat vond ik raar - Martin Slingenberg camperaars komt nooit op een cam ping. En er zijn er een paar miljoen in Europa. Veel camperaars snappen niet dat er bij ons bekeurd wordt. In Duitsland mag je overal 24 uur staan. In Spanje ook, tenzij er een bord staat. In Polen praatte ik met een po litieman die Engels sprak. Ik vroeg of we er vrij mochten staan. 'Ja', zei die. 'Dat mag toch in heel Europa?'" Uitvlooien Misschien is-ie een dwarsligger in de ogen van de gemeente, geeft hij toe. Maar hij haalt er zijn schouders over op. Dwarsliggers houden de rails recht, is zijn stelling. Uitvlooien zit in zijn aard. Zijn laatste jaren bij de po litie deed hij veel audits, interne on derzoeken. Stond er in het ene proces verbaal 'verdovende middelen', en in het andere 'cocaïne', dan gingen de alarmbellen af. ,,Dan wilde ik weten hoe dat verschil was ontstaan", zegt Slingenberg. ,,Dat doe je door staps gewijs terug te gaan in het onder zoek. Dat doe je eigenlijk hier ook mee. En op meer gebieden. Ik help ook veel mensen, ook oud-collega's." Ja, het kost allemaal energie, geeft hij toe. Maar hij vindt 't ook leuk. En hij blijft doorgaan zolang dat zo blijft. Maar wat mMkt het dan zo leuk? Veel vooruitgang zit er toch niet in? ,,Dat lijkt zo", werpt Slingenberg tegen. ,,Maar in Terneuzen waren geen camperplaatsen geweest als ik me er niet mee bemoeid had. In Hansweert heb ik de dorpsraad geadviseerd en dat doe ik ook bij particuliere cam perplaatsen. Zoals in Wemeldinge, waar ik samen met Jan Kole een par ticulier camperpark heb opgezet bij zijn fruitteeltbedrijf. Er komt dus wel wat uit, maar het duurt lang." Zelf moesten Slingenberg en zijn vrouw Maddy begin dit jaar noodge dwongen hun camper verkopen. Ze hebben allebei een handicap en zijn slecht ter been: gingen ze op vakan tie, dan hing er altijd een aanhang wagen met hun scootmobiels achter de camper. Nu kiezen ze voor een huisje als ze op vakantie gaan. ,,Ik was liever doorgegaan met de cam per", geeft Slingenberg toe. ,,Maar aan alles komt een eind." Behalve aan zijn uitzoekwerk. Hij kan niet goed stilzitten, wil wat te doen hebben. Bij de politie doorliep hij alle cursussen die er waren. ,,Best juridisch", zegt de Kloetinger. ,,Als Ik ben gaan spitten in de wetgeving. En vond die vreemd in elkaar zitten - Martin Slingenberg motoragent moet je alles van het verkeer weten. Ik denk dat ik meer van autobanden weet dan een hele hoop garages. Ik vind juridisch werk ook heel leuk en heb het idee van mezelf dat ik er redelijk goed in ben. Op mijn niveau dan. Want ik ben geen jurist." GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35