Pianorecital Nicolas van Poucke is herademing ZEELAND 3 schien zijn we volgend jaar weer Je kunt deze sport buiten doen en met vakantie in Zeeland. Dan gaan makkelijke anderhalve meter af- we zeker nog een keer hier de zee stand houden. Wat ook ook een rol op." speelt, is dat onze sup-boards niet meer bij de surfschool aan het Dobberen Veerse Meer liggen. We hebben al- Ook het stel Maik Brants uit Box- les naar het strand verplaatst. Dat meer en Jozien Trekop uit Gorssel aanbod direct aan de waterkant is keert terug na anderhalf uur ped- een gouden greep. De belangstel- delen. Beiden hebben een sport- ling is enorm." opleiding in Nijmegen gevolgd en Het modern suppen is overge houden dus van actie. ,,Dit viel waaid uit Hawaiï waar strand- aanvankelijk nog niet zo mee. Je wachten en surfdocenten op dobbert eerst doelloos rond. Je boards gingen staan om (begin- gaat ook nergens heen. Op het nende) surfers in de gaten te hou- Veerse Meer kun je nog naar een den. Voor suppen is ook geen spe- eilandj e peddelen, hier heb je één ciale voorbereiding nodig. Dat ver grote zee voor je. Zodra het gevoel klaart ook waarom het sup-board krachttraining waarbij ik mijn ei- Toen ben ik eerst op mijn knieën Als de huurtijd van anderhalf voor de balans op de plank er is, nu zo in trek is, zegt Lars. ,,Deze gen lichaamsgewicht gebruik." gaan zitten, om daarna overeind te uur is afgelopen, stappen de vrien- kun je gaan staan. En dan is het sport heeft een lage instapdrempel. Het water is in zicht. De dames komen. Op een gegeven moment dinnen het strand weer op. Ze toch wel fun." Voor wind- en kitesurfen heb je schuiven de planken de branding lukte dat aardig." moeten de plank mee naar de lessen nodig, met suppen hoeft dat in en klimmen erop. Als ze probe- Veerse Gatdam zeulen. Ondanks Enorme vraag niet. Mensen die het voor de eerste ren te gaan staan, want als je staand de zware bagage komen ze daar Het zijn niet alleen jongeren die keer doen, gaan op hun knieën zit- kunt peddelen ben je een winnaar, voldaan aan. ,,In het begin is het la- suppen. Ook gezinnen en senioren ten op het board. Zo zijn ze toch duikelen ze meteen weer het zilte >n het begin vergt dat chen, gieren, brullen. We vielen er melden zich bij Vertigo Sports voor lekker bezig op het water. Voor sop in. Gaandeweg gaat het beter. 7 om de haverklap af. Na een tijdje een proefvaart. Volgens medewer- mensen die het goed willen leren, Simone: ,,De kunst is om een veel van je benen. kregen we de smaak te pakken. ker Lars Snoeren is suppen dit jaar bieden we op aanvraag clinics aan. goede balans te vinden, want ieder Je staat letterlijk Dan is suppen, zeker op zee, echt plots zeer populair. ,,Vorig jaar ver- We organiseren ook trouwens golfje voel je toch in de sup-plank. wel vet. Het is heel ontspannend. huurden we per dag vijftien plan- Sup-tours in de grachten van Mid- In het begin vergt dat veel van je te trillen Als we terug zijn in Utrecht gaan ken. Nu zijn dat er zestig. Ik denk delburg, full-moon tours en Sup- benen. Je staat letterlijk te trillen. - Simone van Vught we suppen door de grachten. Mis- dat het coronavirus een rol speelt. yoga clinics." V Jeanette Vergouwen Na vijf maanden met corona als gevaarlijke solist, werd de honger bij musici en mu ziekliefhebbers heel erg groot. Het pianorecital in de Zeeuwse Con certzaal in Middelburg gisteren was een herademing. Muziek als malse regen na een hevige storm. Verkwikkend en spannend. Nicolas van Poucke speelde in een zaal die coronaproof was inge richt, het publiek hield zich keurig aan de regels en het was voelbaar en zichtbaar dat er genoten werd. Op het programma stonden Van Beethoven en Schumann. Twee componisten die heel verschillend zijn, maar ook iets delen. Beiden worstelden met gevoelens en voel den zich gekweld. Beethoven ver werkte zijn tegenslagen met een soort boosheid, Schumann werd depressief. Die gevoelens werden door beiden op een geniale manier vertaald in hun pianowerken. Knap van Nicolas van Poucke om juist die grote verschillen in karakter zo gloedvol in te kleuren. Beethoven droeg zijn in het be gin 19de eeuw geschreven sonate 21 in C op 53 op aan zijn bescherm heer Ferdinand van Waldstein. In de weidsheid van de compositie en de vrije ontwikkeling van thema's is de rijpere Beethoven te herken nen die zich losgemaakt heeft van de klassieke vorm. De sonate be staat uit twee delen die onderbro ken worden door een ietwat dro- merige Introduzione (adagio). Van Poucke speelde het Allegro con brio inderdaad met veel brio. De afwis- Nicolas van Poucke beschikt over een bewonderenswaardige techniek en kleurt alle emoties rijk in seling van krachtige akkoorden en melodieuze passages vol loopjes en trillers werd met schijnbaar gemak gebracht. De prachtige modulaties kwamen extra uit door juist dat kleine beetje meer aandacht. Van Poucke hield de aandacht van zijn gehoor vast met zijn dynamische aanpak en een poëtische inbreng bij de vloeiende passages. In het Rondo, dat pianistiek erg veel van de uitvoerder vraagt waren de ef fecten overduidelijk. Soms onstui mig, dan weer vrolijk of diep geë motioneerd. Karakters De cyclus Phantasiestücke op. 12 schreef Schumann in 1837. Op bevel van Vader Wieck had hij moeten breken met Clara (zijn latere vrouw). Phantasieren verwijs naar improviseren en in deze homogene cyclus gebruikte Schumann de ka rakters van Florestan en Eusebius (de dualiteit in zijn eigen karakter). Florestan de gepassioneerde man en Eusebius de dromer. Als pianist is het geen gemakke lijke opgave om juist die grilligheid, het dromerige, de uitbarsting van vreugde en de diepe bedroefdheid te laten uitkomen. Van Poucke be schikt over een bewonderenswaar dige techniek en weet bovendien al die emoties kleurrijk in de vullen. Zo werd Des Abends sereen en in tiem gebracht, Warum vragend en poëtisch. In der Nacht (een vertel ling met een tragisch slot) leek op het onstuimige weer van de laatste tropisch dag. Het slotdeel Ende vom Lied zat vol vrolijke momenten maar eindigde in een droevige sfeer. Het publiek wilde meer en kreeg twee toegiften: een deel uit Bunte Blatter van Schumann en een Etude van Chopin. maandag 17 augustus 2020 plots razend populair Lars Snoeren van Vertigo Sports. „Vorig jaar jaar verhuurden we per dag vijftien planken. Nu zijn dat er zestig." Simone van Vught (l) en Ilona de Ridder maken hun sup-debuut. Simone van Vught (l) en Ilona de Ridder worste len het eerste kwartier met de sup-plank. fotos DIRK-JAN GJELTEMA Kijk op de site bij /video Sappen is populair ti Recensie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31