Op zoek naar zoet water Grootste werkschip komt vanmiddag Verlossing Petitie voor gezin Elmas 1100 keer ondertekend 2 Suppen ofwel staand op een soort surfplank peddelen is opeens helemaal in. 'Suppen is echt wel vet zeker op zee.' WATERSPORT ONTSPANNING tv Commentaar Een deel van de appel- en perenoogst van Zeeuwse fruit telers gaat deze zomer verloren door het hete weer van de afgelopen dagen. Sommige van de vruchten worden letterlijk in de schil gestoofd door de brandende zon. En dat gebeurt nu al voor het vierde jaar op rij. Zoet water om de ap pels en peren te koelen, dat is wat de fruittelers nodig hebben om dit soort weersomstandigheden het hoofd te kunnen bie den. Maar zoet water is schaars in Zeeland. In andere provincies sloegen waterbedrijven de afgelopen week alarm vanwege het drinkwater. Als er tijdens een hittegolf te veel water wordt gebruikt, kan het zijn dat er op een gege ven moment te weinig drinkwater is, luidde de waarschuwing. Zover is het in Zeeland niet, meldde waterbedrijf Evides gerust stellend. Maar tegelijkertijd kampt de fruitteelt wel degelijk met een tekort aan zoet water. Ook agrariërs die bijvoorbeeld aard appels of uien verbouwen, zitten er om te springen. Inmiddels is de overheid begonnen met het Deltaplan Zoet water. Alle initiatieven die er zijn in Zeeland worden samenge bracht om te zien welke maatregelen in welke regio's het best werken. Uiteindelijk is het doel te zorgen dat de provincie in 2050 zo ver is dat er voldoende zoet water is voor mensen, landbouw en de natuur. Dat is hard nodig, want het ziet er naar uit dat zelfs in een door water omgeven provincie als Zeeland zoet water zo maar de meest waardevolle grondstof van de toekomst kan worden. In 2050 moet er voldoende zoet water zijn voor mensen, landbouw en de natuur Het schip komt een deel van een platform afleveren. De Pioneering Spirit zou eerst gisteren aanko men in Vlissingen, maar werk zaamheden op de Noordzee lie pen uit. Vrijdag werd al maandag genoemd als waarschijnlijke aan komstdatum - dat is nu dus beves tigd. Volgens de huidige planning arriveert het schip rond 14.45 uur bij de Sloehaven en legt het om 15.30 uur aan. De Pioneering Spirit heeft de ALMANAK Na acht dagen horrorhittegolf blijft het droog en broeierig. Op buienradar rukken dieprode onweerspitten hoopvol op om op het laatste moment af te bui gen naar de Westerschelde of de zee. Weer geen regen en geen verkoeling. En dan betrekt de lucht, begint vorm van een gigantische catama ran. Het wordt vooral ingezet om boorplatforms te ontmantelen. Het schip is 382 meter lang en 124 meter breed en heeft een opper vlakte van acht voetbalvelden. De bouw kostte 2,6 miljard euro. De eigenaar, rederij Allseas, is nu op de Noordzee bezig voor To tal. Daar wordt een platform ont- De Pioneering Sprit is 382 meter lang en 124 meter breed en kostte 2,6 milard manteld. Delen ervan worden naar Vlissingen gebracht, en gaan vanaf daar door naar sloopbedrijf Sagro. het te waaien en valt de tempe ratuur. Het gerommel komt dichterbij en de hagelkanonnen gaan los. Het water stort naar beneden. Gauw naar buiten en dansen in de tuin. In dertig se conden tot op het bot door weekt. Verlossing, want na zon neschijn komt altijd regen. Man zonder broek bespringt auto Grote zoekactie na inbraak golfclub De politie is gisteroch tend urenlang op zoek geweest naar de dader(s) van een inbraak bij golfbaan De Goese Golf in Goes. Er is ook een helikopter ingezet. Bij de politie kwam rond 04.00 uur een melding binnen van een inbraak bij een gebouw aan de Krukweg. Ter plaatse bleek een ruit van de brasserie te zijn vernield. Omdat er rekening mee werd gehouden dat de dader(s) nog in de buurt was/waren, werd in de omgeving van de golf baan een zoekactie op touw gezet. Er zijn geen verdachten aangehou den. Een deel van de buit is wel teruggevonden. GROEDE Dronken toerist fietst de sloot in Suppen is razend populair, mer ken ze bij Vertigo Sports in Breez and. De boekingen stromen bin nen. Ook de sportieve vriendin nen Simone van Vught en Ilona de Ridder uit Utrecht willen wel eens op zee suppen. Bij Vertigo Sports, een kitesurf- en sup-winkel op het strand bij Breezand, melden de blonde toe risten uit Utrecht zich klokslag elf uur voor een vaartocht met de Sup, een afkorting van Stand up peddle. Ze mogen een T-shirt van Brunotti aantrekken, het sup- plank-merk waarmee Vertigo Sport werkt. Het shirt is knalgroen zodat de begeleiders goed zien waar hun huurders zich op zee be vinden. Zelf kleuren ze rood als ze een paar honderd meter de sup- plank hebben moeten torsen, want bij Breezand moet je over een uitgestrekt stuk strand sjok ken eer je water aanboort. ,,Die plank weegt toch 15 kilo. Na een tijdje voel je dat echt wel in je arm spieren", puft Ilona. Krachttraining Het begin is dus zwaar. En de twee vriendinnen die in Zeeland va kantie vieren, zijn nou bepaald geen slapjanussen die de hele dag met hun smartphone op de bank hangen. Ilona is de spits van het damesvoetbalteam van Sporting '70. Simone loopt hard, doet aan fitness en is regelmatig te vinden op bootcamps van haar sport school. ,,Ik doe veel cardio- en ■■■rz. *v Een petitie om het gezin van Eyup Elmas (11) uit Middelburg toch voor Nederland te behouden is gisteren al 1110 keer getekend. Initiatiefnemer 'Daan V.' ging donderdag, toen hij de petitie op internetplatform Avaaz opende, nog uit van een streefaantal van 300 handtekeningen. Het gezin van vader Irfan, moeder Pijan, Eyup en broer Deniz (5) Elmas mag van de Immigratie en Naturali satie Dienst (IND) niet in Nederland blijven. Het Koerdische gezin vluchtte vijf jaar geleden uit Turkije na zijn bekering van de islam tot het christendom. Advocaat Hans van Zundert te- kende vorige week hoger beroep aan bij de Raad van State tegen de afwij zing van hun asielaanvraag en heeft verzocht of het gezin die uitspraak in Nederland mag afwachten. Tur kije is veilig, vindt de IND, ondanks blijken van toenemende vervolging van christenen in Turkije. Het gezin wil in Middelburg blij ven, waar Eyup bij Jong Ambon voetbalde en na de vakantie bij CSW Toorop zou beginnen. In maart werd het gezin echter verplaatst naar Ter Apel, onder groot protest van Eyups Middelburgse Regenboogschool. De Dienst Terugkeer en Vertrek van het ministerie van Justitie en Veiligheid en het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers bepalen waar het gezin Elmas nu naar toe moet. maandag 17 augustus 2020 II De Pioneering Spirit, het groot ste werkschip ter wereld, arri veert vanmiddag in de Sloeha- ven in Vlissingen. Dat hebben Vlaamse autoriteiten laten weten aan havenbedrijf North Sea Ports. Martijn de Koning Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een 19-jarige automobi liste uit Breda is in de nacht van zaterdag op zondag flink geschrok ken, toen een voetganger op de Bloemenlaan ineens zijn broek uittrok en haar auto besprong. De 39-jarige verdachte is aangehouden. De vrouw schrok van het zien van zijn geslachtsdelen en probeerde achteruit te rijden. Maar de man sprong op de motorkap en sloeg met zijn vuisten op de voorruit. De auto mobiliste botste bij het achteruit rijden op een paaltje, waarna de man van de motorkap afrolde. GOES De politie heeft in de nacht van vrijdag op za terdag een dronken man (50) geholpen die in een sloot was gefietst. Hij raakte niet gewond. De melding van het on geval aan de Zeeweg in Groede kwam binnen rond 00.30 uur. De man was ten val gekomen en was in een sloot beland. Hij kon hier zelf niet meer uit klimmen. De Breskense brandweer werd opgeroepen, maar bij aankomst bleek de man al door de politie uit de sloot gehaald te zijn. Hij kreeg een boete voor openbare dronken schap en een rijverbod. Frank Balkenende Breezand Claudia Sondervan Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30