Speel het Tour de France Wielerspel en win een Krush racefiets! MEDIA CULTUUR 23 maandag 17 augustus 2020 ivlii v. v I '^s ria l ma l «va L ram r:i7„i Natasja Froger helpt stellen om een nieuwe woning te vinden. huizen naar het platteland of kunnen ze toch niet zonder de drukte van de stad? De stellen hebben bij de start van het programma één overeenkomst: ze wonen klein in de grote stad en zoeken ademruimte. Die grote stad hoeft niet alleen Amsterdam te zijn. Froger noemt ook steden als Tilburg en Haarlem. ,,Bijna heel Nederland is tegenwoordig de Randstad. Zelfs in Groningen kunnen mensen geen be taalbare huizen meer vinden. Som migen zijn daardoor bereid om zelfs in het aardbevingsgebied te wonen. Het is echt overal hysterisch. In Eind hoven zijn 70 procent van alle wo ningen het afgelopen kwartaal boven de vraagprijs verkocht. Dit probleem zit overal.'' Het eerste seizoen van Voor Het zelfde Geld noemt Froger al een suc ces, maar volgens de presentatrice zijn deze woningkwesties in tijden van corona nog actueler. „Mensen zitten veel thuis en vragen zich hardop af hoe belangrijk het daad werkelijk is een terras of een popu laire kroeg om de hoek te hebben. De wereld verandert.'' In de kleine stadswoning zijn veel jonge gezinnen volgens Froger de af gelopen maanden in de knel geko men door ruimtegebrek. ,,Mensen moesten ineens samen op 60 vier- kante meter thuiswerken, soms ook nog met een kind in huis. De een zit dan op de rand van het bed in een Zoom-meeting, terwijl de ander het kind op de arm rustig probeert te houden. Dat is ook het grootste ver schil met het vorige seizoen van Voor Hetzelfde Geld: vrijwel alle stellen zoeken naar een extra kamer om in te werken.'' Weinig geheimen Zelf zitten Froger en haar man René nog niet verlegen om een nieuwe woning. Samen wonen ze met de kinderen al 26 jaar in Blaricum. ,,Pas als de jongste is uitgevlogen, kijken we naar een andere woning. Dat zou best hier in de buurt kunnen zijn. We hebben hier alle ruimte en rust om de natuur in te gaan om te wan delen of fietsen. Dat doen we graag." Ook tijdens de opnames van het programma kwam Froger niet op plekken die haar zo verrasten dat ze wilde verhuizen. Door het beroep van haar man zag ze afgelopen de cennia alle hoeken van Nederland. „Overal waar een stopcontact is, heeft hij wel gezongen. Dit land kent weinig geheimen meer voor mij. Wij hebben ons thuis gevonden in Blari- cum. Ik hoop dat alle stellen in het programma hetzelfde woonplezier vinden.'' Ik verbaas me elke keer weer over de prijzen en over de snelheid waarmee een huis wordt verkocht M Natasja Froger. Ben jij de ultieme Tour de France-specialist? In het Wielerspel stel je een team van 20 renners samen. Deze 20 renners scoren elke etappe punten met hun uitslag én positie in de klassementen van de gele trui, groene trui, bergtrui en de jongerentrui. Laat zien watje waard bent en maak kans op een Krush Aero racefiets t.w.v. 1.999 euro. Speel mee op pzc.nl/wielerspel f, a I v/.V" J i .i ..i i FOTO NICK VAN OR- MONDT TOUR DE FRANCE 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23