Blessures voor MTV, kreukels in zijn privéleven 'Top 2000 a gogo' gaat dit jaar toch door 22 MEDIA CULTUUR HOE IS HET NU MET? JOHNNY KNOXVILLE INTERVIEW NATASJA FROGER Natasja Froger neemt vanaf vandaag in haar woonprogramma Voor Hetzelfde Geld elke maandag stellen bij de hand die de drukke stad willen inruilen voor het rustieke platteland. Vanwege corona is het thema verhuizen nu actueler dan ooit. Voor de lol pepperspray in je ogen spuiten, een hamer in je 'zaakje' laten vallen of een andere levensgevaarlijke of misselijkma kende stunt uitvoeren? Voor Johnny Knoxville en zijn vrienden was het enige tijd een prima brood winning. Hij nam alle blessures en botbreuken voor lief, want zo kon hij in ieder geval zijn vrouw en dochter Madison (geboren in 1996) onderhou den. De waaghalzerij scoorde goed op tv: van 2000 tot 2003 werd de populaire show Jackass uitgezon den op muziekzender MTV. Steevast voorzien van waarschuwingen de stunts niet zelf uit te voeren, wat - uiteraard - in sommige gevallen aan dove mansoren was gericht. Knoxville, wiens echte naam Philip John Clapp is, had grote moeite te wennen aan de roem. ,,lk ging van een beginnend acteur en journalist die 10 cent per woord verdiende naar de cover van het prestigieuze Rolling Stone- magazine. Dat vergde wat, eh, aanpassingsvermo gen", zei hij in een inter view. Hij verliet tot schrik van MTV abrupt de Jack- ass-serie, maar ze wisten hem over te halen nog wel een reeks films te maken, die stuk voor stuk kaskra kers bleken. Alle breuken en ver wondingen - hij 'brak' zelfs zijn penis - onder ging hij koeltjes. ,,Ik werd voor de eerste film knock-out geslagen, daarna probeerde ik kennelijk mijn tong in te slikken. Dat is niet goed", zei hij in 2018. Intussen liep hij ook wat kreukels op in zijn privéleven: hij lag tussen 2007 en 2009 in scheiding na een 'emotionele affaire' met zijn Dukes of Haz- zard-tegenspeelster Jessica Simpson. Kort na de scheiding kondigde hij aan een kind te krijgen met zijn nieuwe vriendin Naomi, die enkele maanden later beviel van zoon Rocko. In 2011 volgde dochter Arlo. Maar waar de andere voormalige leden van de show kampten met drank- en drugsverslavingen, bleef Knoxville aan het werk als acteur, al eve naarde hij het succes van Jackass niet meer. Niet gek dat hij volgend jaar dus met een vers deel in de reeks komt. Dat hij op zijn 50ste nog idiote stunts uithaalt, maakt kennelijk niets uit. ,,Ik heb veel meer films te maken en veel meer botten om te breken", klonk het stoer. Toch is er een beetje twij fel. In een interview spreekt hij over het verlies van zijn moeder. ,,Het kan altijd misgaan bij een stunt. Als ik daar te veel over denk, ben ik bang dat mijn kinderen straks voelen wat ik voelde toen ik wist dat ik mijn moeder zou verliezen." Ik heb nog veel meer botten om te breken Opnames Voice later Feijen wint zangshow Ook Natasja Froger (55) zit soms met gefronste wenkbrauwen te kijken naar de huidige woningmarkt. On langs werd in Amsterdam nog een rijtjeswoning voor bijna 1,5 miljoen euro verkocht. En even verderop was de huurprijs voor een kleine studio zo'n 1200 euro per maand. De grote stad is voor starters nog amper te be talen en als er wel een woning wordt gekocht, ontbreekt het vaak aan bui tenruimte en vierkante meters. Mensen leven boven op elkaars lip, terwijl ze voor dezelfde prijs een ri ante tuin en extra kamers kunnen krijgen in de provincie. Maar waar vind je nou precies die huizen? ,,Stellen hopen dat wij ze op nieu we ideeën brengen'', zegt Froger, die samen met makelaar Debby Mels in Voor Hetzelfde Geld aan de hand van de woonwensen van deelnemers een selectie van drie potentiële huizen maakt. ,,De meeste mensen klikken op woningsites steeds in het zelfde cirkeltje. Door ons zijn ze soms verbaasd dat op nog geen half uur rijden echt parels van woningen beschikbaar zijn." Froger maakt de worsteling van stellen van dichtbij mee. „De woningmarkt is momenteel echt te bizar voor woorden. Starters zitten in een onmoge lijke positie. Ik vind het ver schrikkelijk en heel sneu om te zien. Ik verbaas me elke keer nog over de bedragen die over tafel gaan en ook over de snel heid waarmee een huis wordt verkocht. Soms is een woning bin nen zes uur al weg." In het tweede seizoen van Voor Hetzelfde Geld krijgen stellen wel de tijd. Froger neemt ze mee langs drie huizen die passen bij de woon wensen en het budget van de deelne mers van het programma. Anders dan in de harde realiteit mogen de stellen vervolgens een week proef- wonen in het gekozen huis. Daarna volgt de beslissing: willen ze ver- ^£3 Waar zijn ze gebleven? Sterren van toen die uit de schijnwerpers zijn verdwenen. Vandaag: Johnny Knoxville (49), grondlegger en waag hals van de MTV-show Jackass. Suzanne Borgdorff maandag 17 augustus 2020 PC TV Opnamen voor The Voice Se niorlijn opge schort. Twee crewleden zijn positief getest op het corona virus. De opna men van de semi-livefinale zouden morgen plaatsvinden. Wanneer dat nu alsnog gebeurt, is onbekend. Fadozangeres Iris Feijen (26) is de winnares van de SBS6-zang- wedstrijd We Want More. Samen met haar gitarist Tiago versloeg zij gisteren in de finale nipt haar medefinalisten Silver en Ri- cardo. Feijen won 100.000 euro. 3 "U O 'Ze zoeken nu die extra werkkamer' Thomas Sijtsma Top 2000 a gogo krijgt dit jaar een vervolg. Stond het pro gramma op losse schroeven door de coronacrisis en het stoppen van Matthijs van Nieuwkerk bij De Wereld Draait Door, nu is er dan toch een be slissing over genomen. Dat liet popkenner Leo Blokhuis weten op Radio 2. Al achttien jaar duiken Van Nieuwkerk en Blokhuis op tv in de 'lijst der lijsten' van NPO Radio 2. Volgens Blokhuis is de Top 2000 'gered' nu zijn col lega in dienst blijft van de NPO. „Maar een heel vol en gezellig café, dat lijkt steeds onwaar schijnlijker. We gaan zeker een 'a gogo' maken, maar hoe dat eruit gaat zien, daar hebben we nog geen idee van.'' Volgens de muziekjournalist is er door Radio 2 ook nog geen manier bedacht hoe de Top 2000 vorm moet worden gege ven. „Feesten over de zwart witte tegeltjes van het café, dat zou weleens heel anders kun nen worden.'' Van Nieuwkerk liet kort na het nieuws over zijn vertrek bij DWDD al weten dat hij graag nog door zou willen gaan met het muziekprogramma. ,,Ik denk dat Leo Blokhuis en ik dat wil len blijven doen tot we hand in hand tijdens Bohemian Rhap- Van Nieuwkerk (links) en Blokhuis. foto anp sody het ondermaanse zacht jes verlaten voor de grote pop- hemel.'' De Top 2000 a gogo wordt rond kerst en oud en nieuw uit gezonden, met als basis de door luisteraars en muzieklief hebbers bepaalde Top 2000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22