Viva Espana bij eerste motorcross in Axel O O) CD O 21 Hoek-duo kopieert historische strafschop van Cruijff en Olsen Rik Impens en Steve Schalkwijk weten elkaar tegen Patro Eisden (3-3) ook met een strafschop te vinden Goes moet nu wedstrijdfit worden Boehlé Tijdens een oe fenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Waasland-Be- veren scoorde het Franse miljoene nensemble op 17 juli op een VELDHOVEN De voetballers van derde divisionist Goes wachten nog op de eerste zege in de oe fencampagne. Ook het vierde duel le verde geen overwin ning op. Op bezoek bij UNA, dat uitkomt in de derde divisie zondag, werd met 1-0 verloren. „Een groot gedeelte van de wed strijd waren we mini maal gelijkwaardig en zelfs beter", vond trai ner Kevin Hollander. Brian Boogers maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. De grootste mo gelijkheden voor Goes in de eerste helft een gemiste strafschop van Francis Kabwe Manengela en tien minuten voor tijd een bal op de lat van Huib van Hecke. Ondanks de neder laag en het geringe aantal kansen was Hollander niet onte vreden. „Over het al gemeen was het niet verkeerd", stelde hij. „De jongens hebben me weer positief ver rast. De volgende stap is dat we onszelf gaan belonen als we de buurt van het doel van de tegenstan der komen." De oefenmees- ter reisde be wust niet met de vol- tallige selectie af naar Veldhoven. ,,Het is belangrijk dat de jon gens weer negentig minuten gaan volma ken. Ze moeten wed strijdfit worden." De spelers die tegen UNA niet meede- f den, starten mor- gen in de oefen- 1 wedstrijd tegen c tweedeklasser SSV'65 (19.30 uur). waren ma nier die beroemd was gemaakt doorjohan Cruijff en Jesper Ol sen. In 1982, tegen Hel mond Sport, nam dit duo een strafschop als één-tweetje. Cruijff en Olsen waren niet de eer sten die het zo deden en ook niet het laatsten. Lionel Messi en Luis Suarez de den het in het shirt van Barcelona, vo rige maand herhaalden Neymar en doelpuntenmaker Mauro Icardi het kunststukje namens PSG. Toen de vi deo daarvan online kwam, werd Rik Impens op Facebook getagd door Steve Schalkwijk. 'Ideetje?', stuurde Schalkwijk naar de Bel gische aanvoerder van Hoek. 'Goed idee', reageerde Impens. 'Eens oefenen dan'. Van dat oefenen kwam het ech ter niet. Zaterdag kreeg Hoek in het oe fenduel met Patro Eisden Maasmeche- len na dertien minuten een strafschop, die door Schalkwijk werd benut (1-1). Impens was op dat moment nog bank zitter, maar kwam halverwege in het veld. Het stond op dat moment 2-2, om dat Ruben de Jager met het hoofd een nieuwe achterstand had weggewerkt. Toen Hoek vervolgens voor de tweede keer een penalty kreeg was het interessant om te zien wie die ging nemen. Nieuweling Schalkwijk? Of Hoeks vaste strafschoppen- nemer Impens? De laatste pakte de bal en voelde dat hij een tikje kreeg van Schalk wijk. „Steve zei alleen mijn naam, toen wist ik genoeg", lachte Impens. „We heb ben het nooit geoe fend, maar wel eens besproken waar hij de bal het liefste wilde hebben." Impens nam zijn aanloop, hield even in en gaf de bal een klein tikje naar rechts, Schalkwijk was al onder weg en schoot de 3-2 bin nen. Het zorgde voor la chende gezichten bij Hoek, dat in die periode na rust de beste fase van het oefenduel kende. De lach verdween echter, toen Pa tro Eisden nog langszij kwam. Het was de derde fout van Hoek, die genade loos werd afgestraft. Toch had Hoek na twee oefenpotjes zonder zege weer eens kunnen winnen. In de laatste minuut stuurde invaller Mike Segers aanvoerder Impens diep. Hij kwam alleen voor de keeper, hoorde Erwin Franse roepen en gaf de bal daarom breed. Dat er nog een verdediger van Patro Eisden tussen liep, had Impens niet gezien. Weg kans, weg mogelijke overwinning. Al was iedereen dat na afloop vrij snel vergeten, omdat het vooral over de bijzondere strafschop ging van Impens en Schalkwijk. BSC De Bruyn Herman Heuvink Axel In de categorie 500 cc nam Mark Boot uit Kamperland het voortouw. De Zeeuw kon zijn positie niet vasthou den en werd gepasseerd door de Belg Tallon Verhelst en de Limburger Kevin van Geldorp. Boot kon met een slechter lopende motor nog juist Lars Griekspoor uit en Verhelst. In de 250 cc toonde zich Guillem Far- res Plaza in beide manches de sterkste, telkens voor Jens Walvoort en de Belg Jordi van Mieghem. Mats Leeuwesteijn uit Vlissingen werd in de eerste man- che vijfde, in de tweede manche ne gende. In de 125 cc was er een compleet bui tenlands podium. De eerste manche werd gewonnen door de Spanjaard Ge rard Congost voor de regelmatig in Axel rijdende Rus Nikita Kucherov en You- rick den Hollander uit Beekbergen. Da vid Braceras evenals Congost uit Cata- lonië afkomstig won de tweede man che voor Kucherov. Congost won het dagklassement voor Kucherov en Bra- ceras. Bryan Nelis uit Yerseke liet zich met twee zesde plaatsen van zijn sterkste kant zien. Zeeuwse overwinningen waren er bij de veteranen Patrick Pies- sens uit Heikant en in de 125 cc en 250 cc vrije tijdrijders met Floris van Grem- berghe uit Koewacht (125 cc) en Joey de Wulf uit Oostburg (250 cc). maandag 17 augustus 2020 GO \ton witte-bousje; ASSU RAM T/5VS Bekijk de strafschop-in- tweeën van Rik Impens en Steve Schalkwijk. pzc.nl/sport t Barry van der Hooft Hoek Rik Impens geeft een tikje opzij A ...Steve Schalkwijk schuift de bal binnen, fotossjaakvandersalm 4 Beachvolley- baller Dirk Boehlé uit Hulst is vierde geworden bij het eredivisie- toernooi in Zaanstad. In de kleine finale verloor hij met Mart van Werk- oven in twee sets. 5-1 De voetballers van Oostka- pelle/Domburg wonnen de Borsele Sloe- poort Cup (BSC). In de fi nale werd Zee- landia Middel burg met 5-1 opzij gezet. Zaamslag won het jubileum- toernooi van Terneuzen na strafschoppen. 2 Wielrenner Jimmy de Bruyn uit Sint Jansteen moest weer buigen voor een Belgische rivaal in de TMZ-wedstrijd in Hoedekens- kerke. Vorige week was dat Jarno Sonne- ville, nu Kjell de Potter. Eén-tweetj e vanaf de stip De start van de 250 cc-klasse met geheel links (nummer 3) Mats Leeuwensteijn uit Vlissingen.. foto peter nicolai Er waren zaterdag buitenlandse overwinningen bij de open beker motorcross in Axel. Bij de licentie houders in de klassen 125 en 250 cc ging de overwinningen naar Spanjaarden: Gerard Congost (125) en Guillem Farres Plaza (250), ter wijl de Belg Tallon Verhelst de sterk ste bleek in de 500 cc. Nieuw Vennep voor blijven die in de openingsfase onderuit was gegaan. In de tweede manche nam Griekspoor het initiatief met daarachter Boot. De laat ste gaf na enkele ronden teleurgesteld op. Griekspoor won voor Van Geldorp a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21