Zij zien de bui al hangen Ook de prijs is een lekkere start. Mm o Suppen is vet ■kv Corona geeft eerstejaars een valse start Valpartijen Dauphiné Walcheren Code oranje was gistermiddag nog maar net afgekondigd of de lucht boven strand Noordduine bij Domburg kleurde in enkele minuten tijd grijs en zwart, gevolgd door een storm en een hoosbui. Nina (l) en Isabella stonden erbij en keken ernaar. De strandwacht reageerde alert toen het noodweer losbarstte. Mensen werden snel uit het water gehaald. Het weer leidde in Zeeland tot weinig schade- meldingen. ZEELAND 2 Sport is razend populair in coronatijd Bij de wielerformatie van Jumbo-Visma zijn er zorgen om de kopmannen Blader snel verder voor meer Prijsfavorieten. Sm Dat is het U&k&R&van Albert Heijn Onderwijsinstellingen kampen al jaren met hoge aantallen studen ten die in het eerste studiejaar stoppen met hun opleiding. Op universiteiten gaat het om gemid deld 7 procent van de eerstejaars, op hbo's om ongeveer 30 procent. Die percentages zullen dit jaar ver der oplopen, vrezen de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) en het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO). Zij luiden de noodklok en roepen de Tweede Kamer en on derwijsinstellingen op om extra aandacht te besteden aan de bege leiding van eerstejaarsstudenten. Om te voorkomen dat studen ten al in het eerste jaar afhaken, is het belangrijk dat zij snel de weg leren kennen op hun nieuwe school of universiteit, blijkt uit een onderzoeksrapport dat de studen tenvakbond vandaag publiceert. Ook sociale integratie speelt daar bij een grote rol, verklaart Freya Chiappino, vicevoorzitter van de LSVb. ,,Het is ontzettend belang rijk dat een eerstejaarsstudent met medestudenten in contact komt. Wij maken ons grote zorgen dat eerstejaarsstudenten die, als ze al een studentenkamer hebben ge vonden, geïsoleerd raken in hun nieuwe stad. Zonder fysieke Het is ontzettend belangrijk dat een eerstejaarsstudent met medestudenten in contact komt introductieactiviteiten en colleges is het heel lastig om je nieuwe stad, onderwijsinstelling en me destudenten te leren kennen. On line is de drempel om elkaar op te zoeken veel groter.'' Vorige week leek het kabinet een streep te zetten door alle in- troductieweken voor nieuwe stu denten op hogescholen en univer siteiten. Uiteindelijk mogen introductieactiviteiten toch door gaan, maar onder strenge voor waarden. De introkampen en ont groeningen van gezelligheidsver enigingen zijn bijvoorbeeld afge last, net als activiteiten na 22.00 uur. Alcohol is verboden. In de praktijk gaat elke stad, uni versiteit en hogeschool echter ver schillend met de coronaregels om, blijkt uit een inventarisatie van de studentenvakbond. Zo is de intro ductie van hogeschool HAN in Arnhem en Nijmegen volledig on line, terwijl in Groningen wel be hoorlijk wat fysieke activiteiten mogen doorgaan, op 1,5 meter af stand. ,,De verschillen zijn te groot'', aldus Chiappino. ,,Wij vin den dat alle nieuwe studenten recht hebben op een zachte lan ding.'' De LSVb en het Interstedelijk Studenten Overleg hebben een handreiking gemaakt met advie zen voor onderwijsinstellingen om eerstejaarsstudenten tijdens de coronacrisis te helpen hun plek te vinden. Zo pleiten ze voor een buddysysteem en extra online vragen-uren. *P10 pzc.nl Jaargang 262 Nieuwsmedia 85 4? P16&17 Studenten bang voor meer uitval Dit jaar zullen meer eerstejaars stoppen met hun studie, ver wachten studentenorganisa ties. Zij maken zich grote zor gen over de gevolgen van de noodgedwongen invoering van online onderwijs en het ontbre ken van volwaardige introduc ties. Annemieke van Dongen Utrecht - Freya Chiappino, LSVb maandag 17 augustus 2020 24°C Minder warm Ook voor het laatste JK. regionale nieuws De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 555554

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1