I AZ krachteloos in voorbereiding Guardiola onder vuur na zeperd tegen Lyon in CL na historisch verlies tegen Bayern München 19 h Mi vaal, en een opmerking van enkele jaren geleden maakt hem eigenlijk onmogelijk bij de Bar^a-fans: ,,Ik zonder me eerder af op een boerde rij in Argentinië dan dat ik trainer van Barcelona word." Een andere land- én stadgenoot van Messi, de bij Leeds succesvolle Marcelo Bielsa, zou wat dat betreft een logi scher keuze zijn. Vanzelfsprekend komen in de ge ruchtenmolen ook de namen bo vendrijven die al in januari werden genoemd toen coach Valverde werd ontslagen. Maar Xavi Hernandez heeft nog geen zin en Ronald Koe man heeft gegarandeerd tot en met het EK bondscoach van Oranje te willen blijven. Bovendien zal Koe man weinig zin hebben een con- tract van één jaar te tekenen, de maximale duur die het huidige be stuur kan aanbieden. Niettemin lijkt Bartoméu zijn bestuur de kan didatuur van Koeman te willen voorstellen. De bondscoach voedde die geruchten door gisteren op het vliegveld van Barcelona gespot te worden toen hij een privévlucht te rug naar Nederland nam. Nik Kok Alkmaar Myron Boadu is niet de spits die zich snel druk maakt. Zaterdag vocht hij ruim een uur lang zonder succes lijf-aan-lijfgevechten uit met de mastodonten in de Monaco-ver- dediging. Hij miste het begin van de voorbereiding door een blessure en werkt toe naar volledige fitheid voor de wedstrijd op 26 augustus tegen Viktoria Plzen. ,,Het is nog maar kort maar ik maak me niet druk. Aanstaande donderdag in de oefenwedstrijd tegen Fortuna kan ik wel negentig minuten spelen. Als het seizoen echt begint dan staan we er. Ik kan je garanderen dat als bijvoorbeeld Oussama (Idrissi, red.) een goal maakt, dat hij dan los is." In de huidige voorbereiding die voor AZ uiteindelijk moet resulte ren in de plaatsing voor de hoofd fase van de Champions League en waarvoor Viktoria Plzen op 26 au gustus de eerste horde is, kiezen de Alkmaarders de weg van de meeste weerstand. ,,Al moeten we niet doen alsof Monaco een soort Bay ern München is", aldus Boadu. ,,Wel een tegenstander van het ni veau van de groepsfase van de Champions League", denkt trainer Arne Slot. ,,Als we straks tegen Plzen spelen moeten we hiervan hebben geleerd. Dan zullen de krachtsverhoudingen weer anders zijn trouwens. Het was een mentale test, we hebben veel achter de bal aangelopen." Slot kan zich nog verschuilen achter de sterkte van de tegenstan der, maar zal zich ook zorgen ma ken over zijn aanvalslinie. Het gevloek en getier van suppor ters van Manchester City klonk van balkons, uit achtertuinen en door open ramen. In het centrum van de stad beenden kerels in het shirt van The Citizens hoofd schuddend richting tramhaltes en taxistandplaatsen. De woede over de uitschakeling van de club in de kwartfinale van de Champions League tegen Olympique Lyon (1-3) richtte zich vooral op trainer Pep Guardiola. „Hoeveel keer nog, Pep?'', ver woordde The Guardian de breed- gedragen onvrede over de Cata laan. De auteur doelde op de curi euze tactiek van het elftal in Lis sabon, dat in de vorige ronde op imponerende wijze Real Madrid had verslagen. Telkens als Man chester City op de drempel van de halve eindstrijd staat, lijkt Guar- diola bevangen door paniek. Als je zoveel talentvolle spelers hebt, waarom gebruikte Pep ze dan niet? In zijn vierde seizoen in het Eti- had Stadium trapte hij in dezelfde val. Guardiola mocht voor de lockdown elke week hartstochte lijk zijn toegezongen door een deel van de aanhang, lang niet alle fans hebben kunnen wennen aan de modieuze Spanjaard. De oudere garde noemde hem geen Pep, maar Fraudiola. Hij zou volgens hen helemaal geen genie zijn, maar louter goed ogen door de diepe zakken van zijn werkge vers. Zaterdagavond borrelde deze weggestopte wrevel op. ,,Het was een bizar schouwspel'', foeterde ex-international Chris Waddle over Guardiola's keuze om zijn meest creatieve voetballers op de bank te houden. ,,Als je zoveel ta lentvolle spelers tot je beschik king hebt, waarom gebruikte Pep ze dan niet?'' Voor het eerst klonken ook na drukkelijk vragen over zijn houd baarheid bij de club. Zijn contract loopt nog door tot de zomer van 2021, maar de rek leek er volgens velen al uit. Wie Guardiola dit seizoen van dichtbij meemaakte, bemerkte toenemend chagrijn bij de coach. Het kostte hem steeds meer moeite om positief te blijven. De achterstand op Liverpool in de Premier League, de afwachtende houding van de directie op de transfermarkt en de dreigende Europese schorsing van de UEFA leken het plezier uit hem te per sen. Zelfs na het succesvol aan vechten van de straf bij het CAS klaarde zijn humeur amper op. Aanblijven Guardiola heeft altijd gezegd zijn verbintenis bij Manchester City uit te dienen, maar gelijktijdig weigert hij zich vooralsnog voor een langere periode te committe ren aan de club. Vragen over zijn aanblijven, wimpelt hij af. ,,Volgend seizoen gaan we wéér proberen om de Champions League te winnen'', gaf de voormalige middenvelder aan. Nu de liefde van de media én de fans langzaam dooft, klonk dit als een lege belofte. De Manchester Evening News, normaliter op de hand van Guardiola, opperde voorzichtig dat het wellicht tijd wordt voor een nieuw gezicht in de dug-out. De Champions League, de heilige graal van de ei genaars uit Abu Dhabi, blijft im mers met hem onbereikbaar. Het naderende ontslag van coach Quique Setién bij Barcelona voedt de geruchtenstroom. Het tijdperk van Guardiola bij Man chester City, dat Nathan Aké heeft vastgelegd, dreigt in mineur te eindigen. maandag 17 augustus 2020 PC - De aanvallers van AZ scoorden nog niet in de voorbereiding. Met AS Monaco trof het zater dag een sterke tegenstander en verloor het (0-2). Over ruim een week wacht het voorrondeduel in de Champions League tegen Viktoria Plzen. M Myron Boadu hoopt donderdag 90 minuten in actie te komen. FOTO BSR AGENCY Het tijdperk van trainer Pep Guardiola bij Manchester City dreigt in mineur te eindigen na de uitschakeling in de kwartfi nale van de Champions League tegen Olympique Lyon (1-3). Geert Langendorff Manchester - Chris Waddle Guardiola heeft reden tot nadenken na het verlies tegen Lyon in de Champions League. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19