FORMULE 1: GP SPANJE »Coach Setién wacht zijn ontslag af, dertigers Barcelona ook toe aan vervanging 18 De ultieme vernedering vrijdagavond tegen Bayern München (2-8) zal voor onrustige weken zorgen bij FC Barcelona. Wie wordt de nieuwe trainer die de boel weer op de rails moet krijgen? En met welke spelers mag hij dat doen? maandag 17 augustus 2020 Ontreddering bij Lenglet, Semedo, Griezmann enTer Stegen (vlnr) na weer een doelpunt van Bayern München. foto ap Edwin Winkels Barcelona De zaterdag en zondag waren er om de wonden te likken, om de grote koppen voorop de kranten maar te mijden. 'Humillación histó- rica', ofwel historische vernedering en 'verguënza', schaamte, werden het meest gebruikt. De spelers verdwenen na terug keer uit Portugal naar hun veilige huis in en rond Barcelona, trainer Quique Setién wachtte op het tele foontje, waarmee zijn ontslag zou worden aangekondigd en voorzit ter Josep Maria Bartomeu over dacht welke beslissingen hij en zijn bestuur vandaag in een telemati- sche, ingelaste vergadering verder zullen nemen. Eén ding is duidelijk, bij Bar^a: het haast oneindige tij dperk van elf seizoenen met minimaal één prijs en 29 in totaal, is ten einde. Steeds meer is Leo Messi, inmiddels 33 jaar, alleen komen te staan. Hij zag maatjes als Xavi en Iniesta vertrek ken; van de gouden Spaanse gene ratie, mannen die met Spanje WK en/of EK wonnen, zijn alleen Piqué (33), Busquets (32) en Jordi Alba (31) nog over. Ook allemaal derti gers dus, net als Luis SuSrez (33) en Arturo Vidal (33). Overvleugeld Allemaal stonden ze vrijdag in de basis tegen Bayern, allemaal wer den ze overvleugeld door een fris sere, sterkere tegenstander. Gerard Piqué, de tweede aanvoerder na Messi, was eerlijk, direct na de slechtste, meest beschamende wedstrijd die hij ooit had meege maakt. ,,We hebben de bodem be reikt. De club is aan een verande ring toe. En dan heb ik het niet spe cifiek over de trainer of de spelers. We hebben de bodem bereikt. De club is aan een verandering toe. Er moet vooral structureel iets gebeuren - Gerard Piqué (33) Ik wil niemand aanwijzen, al zal ik de eerste zijn om te vertrekken als er vers bloed komt. Maar er moet vooral structureel iets gebeuren." Vanzelfsprekend verschenen er gisteren lijstjes in de Catalaanse sportkranten, over welke spelers weg mogen, en welke absoluut niet. Frenkie de Jong, Leo Messi en doelman Marc-André Ter Stegen behoren tot die laatste groep, sa men met enkele anderen als de Franse verdediger Lenglet (25 jaar). Een enkeling is al verkocht; Arthur gaat voor 72 miljoen naar Juventus. En voor anderen, allen met toren hoge salarissen, die niet gebracht hebben wat verwacht was ont vangt Bar^a graag een aanbieding, zoals Griezmann, Dembélé en de aan Bayern verhuurde Coutinho. Er zijn al enkele, jonge spelers aangekocht en er komen spelers uit de eigen jeugd (Ansu Fati, Riqui Puig) straks bij het A-elftal. Maar wat er verder zou moeten gebeu ren, dat weet op dit moment alleen technisch secretaris Eric Abidal. Hij zal het bestuur vandaag zijn ideeën voorleggen, maar loopt te gelijk de kans dat ook hij zal moe ten vertrekken, sinds hij begin dit jaar een conflict kreeg met Messi. De aanvoerder eist al langer ver anderingen van de clubleiding. Dreigen met een vertrek heeft hij zelf nog niet gedaan, de zoge naamde interesse van Inter is voor alsnog niet concreet. Mede om hem te paaien zou voorzitter Bar- toméu graag Messi's landgenoot Mauricio Pochettino aanstellen, die nog meer dan de grote ster een verleden heeft bij Newell's Old Boys. Maar Pochettino is altijd 'van Espanyol' geweest, Bar^a's stadsri- Wie kwalificeerde? Wie pakte de eerste run? Wie stond poleposition, en wie imponeerde er op het Circuit de Barcelona-Catalunya? Bekijk nog één keer alle Ziggo sport hoogtepunten. Ga naar pzc.nl/formulel Grondige renovatie Bar$a nodig hUllIR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18