Feyenoord wil in Duitsland in de flow van vorig jaar komen 17 Jumbo-Visma na valpartijen in de Dauphiné mm maandag 17 augustus 2020 64 havend. We moeten ook bij hem af wachten hoe dat herstelt.'' Roglic reist komende week wel gewoon af naar Tignes voor een hoogtestage, net als de andere klimmers George Bennett (zater dag tweede in de Ronde van Lom- bardije), Kuss, Robert Gesink en Tom Dumoulin. De andere Tour- Als team heb je altijd met tegenslag te maken. Iedereen krijgt zijn portie - Merijn Zeeman, sportief directeur Jumbo-Visma schakels Van Aert en Tony Martin zijn er volgens planning niet bij. Van Aert gaat naar het Belgisch kampioenschap tijdrijden, Martin pakt zijn rust in Zwitserland. Dan Dumoulin (29), om het trio kopmannen compleet te maken. Hij steeg nog naar de zevende plek in het klassement van zijn tweede etappekoers na een lange periode vol blessureleed. ,,Tom is beter en beter aan het worden'', ziet ook Zeeman. ,,Ik ben ervan overtuigd dat hij klaar zal zijn voor de Tour.'' Pijlers De balans opmakend wegen de zor gen om de kopmannen toch wel erg zwaar. De pijlers van de ploeg die vlak voor het moment suprême in de kreukels liggen. Wat is Zeemans conclusie? ,,Dat we in de coronatijd toch echt het juiste hebben gedaan qua opbouw en training. Als team heb je altijd met tegenslag te ma ken. Altijd. Iedereen krijgt zijn por tie. Het is mijn taak om iedereen weer op het goede spoor te krijgen.'' Iedereen krijgt zijn portie, ja. Ook Tourwinnaar Egan Bernal gaf op, vanwege rugklachten, net als outsi ders Nairo Quintana en Emanuel Buchmann. De verwachte confron tatie met Team Ineos kwam er niet in Frankrijk, zonder Bernal in de laatste twee etappes. Chris Froome en Geraint Thomas zijn heel ver van hun topvorm verwijderd. De Dauphiné, uiteindelijk ge wonnen door de Colombiaan Da niel Martinez van Education First, had op veel vragen een antwoord UITSLAGEN moeten geven. De belangrijkste: hoe zijn de verhoudingen tussen alle toppers? Het antwoord kwam er niet. Bij Ineos bleek de Russische knecht Pavel Sivakov zelfs de sterk ste renner van het stel. Een andere vraag is de komende week relevanter: zijn de Tourfavo rieten wel op tijd opgelapt? Saaier dan het oefenduel Fey- enoord-FC Twente gaat het vast niet meer worden. Vanaf nu gaat Feyenoord weer de formatie vormen die vorig sei zoen voor de opmars in de ere divisie zorgde. Mikos Gouka Rotterdam De spelers van Feyenoord keken elkaar voor de wedstrijd verbaasd aan. Er was voor de oefenwed strijd tegen FC Twente in de Kuip eigenlijk helemaal geen sprake van een tactische bespreking. Dick Advocaat wenste vooral zweetdruppels te zien. De Hage naar had al eerder aangegeven: oe fenen tegen clubs die hij eerdaags ook tegenover zich weet in com petitieverband, vindt hij eigenlijk zinloos. Maar Feyenoord ontkwam niet aan de oefenpartijen verleden week tegen Sparta (3-0) en giste ren tegen FC Twente (0-0). FOX Sports kreeg de ontmoetingen immers als goedmakertje voor de maanden dat de zender wél geld overmaakte naar de Nederlandse clubs maar daar geen wedstrijden voor terugkreeg in coronatijd. Advocaat besloot gisteren we derom zijn elftal flink door elkaar te husselen. Jeugdspelers die straks weer terugkeren naar het elftal onder 21 jaar kregen zomaar een basisplaats, gerenommeerde namen voor de pauze een plekje op de reservebank. Advocaat vatte het na afloop kort samen. ,,Ze heb ben conditioneel weer een stap gezet en verder vond ik het hele maal niks'', zei de trainer. Jens Toornstra en Eric Botteg- hin onderstreepten knikkend die korte analyse van hun trainer. Het leek tegen FC Twente ook hele maal nergens op. En daar hoeft niemand wakker van te liggen. Langzaam maar zeker breekt de periode aan dat Feyenoord weer op zoek moet naar de flow van vo rig seizoen, waarin de ploeg slechts één van de 21 duels verloor. De eerste stap moet in Duitsland worden gezet. Zaterdag speelt Feyenoord twee duels van een uur. Tegen gastheer MSV Duis burg en tegen topclub Borussia Dortmund. Vervolgens reist de ploeg met het vliegtuig door naar Zuid-Duitsland. Net over de grens, in het Oostenrijkse Kuf- stein, zal het oefenen tegen Armi- nia Bielefeld en Hamburger SV. Blessure Tegen de vier Duitse ploegen zal Advocaat toewerken naar zijn be oogde basisformatie. En die zal vermoedelijk nauwelijks verschil len van de ploeg die vorig jaar lang indruk maakte in de eredivisie. Justin Bijlow kwam door een lichte blessure nog niet in actie, maar hij zal straks de eerste kee per zijn. De achterste linie lijkt voorlopig ook wel vast te staan: Lutsharel Geertruida, Eric Botteg- hin, Marcos Senesi en Ridgeciano Haps. Feyenoord maakte bekend dat de laatste één van de spelers is die het coronavirus onder de le den heeft. De linkspoot voelt zich echter niet ziek en mag volgens Advocaat ergens komende week weer aansluiten op het trainings veld. Arnesen gaf aan dat Feyenoord een extra centrumverdediger zoekt. De Portugees Edgar Ié is van dat kandidatenlijstje ge schrapt omdat Trabzonspor hem alleen wil verkopen en Feyenoord heeft geen geld. Het middenveld zal volgende maand worden ge vormd door Jens Toornstra, Leroy Fer en Orkun Kökcü. In de voor hoede is het wachten op Steven Berghuis, die volgens technisch directeur Frank Arnesen bijna weer topfit is, al trainde hij door ziekte nog geen enkele keer volle dig mee. Nicolai J0rgensen is straks de spits. En voor nieuwko mer Bryan Linssen ligt de weg naar een basisplaats aan de linker kant wagenwijd open. De trans fervrij van Vitesse overgekomen aanvaller imponeerde nog niet bij zijn nieuwe club in de oefenwed strijden, maar daarin vormt hij geen uitzondering met zijn ploeg genoten. ,,Het moet allemaal be ter, het kan allemaal beter. In alle facetten'', zei Toornstra in zijn al gemeenheid. Bryan Linssen moet nog wennen bij Feyenoord. Hij kon de ban ook niet breken tegen FC Twente. foto bsr agency GO kopmannen v""" Critérium du Dauphiné Vierde etappe: 1. Kamna (Dui/Bor) 157 km in 4.27.56, 2. De La Cruz (Spa/ Emi) +0.41, 3. Alaphilippe (Fra/Dec) +0.56, 4. Haig (Aus/Mit +0.58, 5. Elissonde (Fra/Trk) +1.02, 13. Dumoulin (Ned/Jum) +3.01. Vijfde etappe: 1. Kuss (VS/Jum) 153,5 km in 3.58.39, 2. Martinez (Col/Edu) +0.27, 3. Pogacar (Slv/Emi) +0.30, 4. Sivakov (Rus/ Ins) +0.45, 5. Dumoulin +0.51. Eindklassement: 1. Martinez 21.44.58, 2. Pinot (Fra/Grp) +0.29, 3. Martin (Fra/Cof) +0.41, 4. Pogacar +0.56, 5. López (Col/Ast) +1.38, 7. Dumoulin +2.07. Ronde van Lombardije 1. Jakob Fuglsang (Den/Ast) 231 km in 5.32.54, 2. Bennett (NZ) +0.31, 3. Vlasov (Rus/Ast) +0.51, 4. Mollema (Ned/ Trk) +1.19, 5. Ciccone (Ita/Trk) +1.40, 6. Nibali (Ita/Trk) +3.31, 7. Schachmann (Dui/Bor) +4.31, 8. Ulissi (Ita/ Emi) +5.20, 9. Hermans (Bel/ISN) +6.00, 10. Van der Poel (Ned/Alp) +6.28, 12. Tol- hoek (Ned/Jum) +8.15. '1. iWn>*"1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17