Horrorval: einde seizoen Evenepoel HUGO BORST Ineens kantelt het Tourperspectief van ploeg 16 De cijfers: Jumbo-Visma wint drie van de vijf etappes in de Dauphiné. Maar een kleine twee weken voor de Tour zijn er toch vooral zorgen om de geblesseerde kopmannen Steven Kruijswijk en, in mindere mate, Primoz Roglic. Column Een stilte. Ontsteltenis. Dan een verontrustend gekerm. En De Ajacied kermt niet vaak. De laatste keer moet in de blessuretijd van Ajax - Spurs zijn geweest, maar daar was ik niet bij. Hij vraagt hoe zeker het is, dat van SuSrez. Het is nog maar een gerucht, antwoord ik. Een vloek. „Waarom? We hebben Tadic.'' Een gelegenheidsspits, werp ik tegen. Kan prima Schter de spits of op de vleugels. De Ajacied, wan hopig: ,,We hebben Huntelaar en Traoré en Brob- bey en...'' De Hunt is oud en net als Traoré en Brobbey ni- veautje eredivisie. Wil Ajax straks zonder Promes, Van de Beek en Onana potten breken in de Cham pions League, dan moet er echt wat bij, hoor. ,,Die Uruguayaan doet maar wat, hij rotzooit maar wat aan, hij snapt niets van tactiek. En hij bijt.'' Dit is zo laag van De Ajacied. SuSrez heeft al ja ren niet gebeten. Na Bakkal, Ivanovic en Chiellini is hij ermee gestopt. Hij is een doelpuntenma- chine, een winnaar. „Flikker op. Dat Draculagedrag krijg je er nooit helemaal uit.'' De Ajacied is niet te vermurwen en een ziener bovendien: ,,Dat gaat hij in de eredivisie weer doen, bijten. Uit verveling. En anders wel uit frustratie omdat Viergever hem in zijn zak heeft. Laat-ie naar FC Groningen gaan.'' Die hebben Arjen Robben al te rug. ,,Nou, kan hij Arjen een beetje masseren.'' nog een beetje beginnen over de blessuregevoeligheid van Robben. Ik gooi het over een andere boeg. Hoe schitterend het is als spelers terugkeren bij hun club. En dat Ajax Jan Vertonghen had moeten halen en Davy Klaassen en. ,,Ryan Babel'', zegt De Ajacied. ,,Nou, dat was vorig seizoen een groot succes, Hugo. Litmanen kwam ook terug. Een schim van de grootheid die hij ooit was. Ik heb zo tien voorbeelden van fikse mislukkingen. Ik houd mijn hart vast als Stekelen burg onze vaste keeper wordt.'' Bah. Wat een negativisme. Ik wil niet meer schreeuwen maar hij dwingt me: FRANK RIJK AARD. De Ajacied haalt zijn schouders op: ,,De enige echte uitzondering.'' Hij vraagt hoezeker het is, van Suarez. Het is nog maar een gerucht, antwoord ik Ewan beste in Wallonië Eerste winst voor 'Gio' Het beeld van een juichende wiel renner in een geel-zwart shirt be gint te wennen. Na Wout van Aert en Primoz Roglic won de Ameri kaanse klimmer Sepp Kuss gisteren de laatste doldwaze rit in de Dau- phiné. Maar onbekommerd nippen van de champagne? Nee, daarvoor zijn de zorgen bij Jumbo-Visma nu te groot. De Tour de France begint over minder dan twee weken en twee van de drie beoogde kopmannen verlieten bont en blauw de wed strijd. Steven Kruijswijk (33) is er het slechtst aan toe. Hij viel zater dag in een afdaling op een weg die tot woede van zijn ploeg vol zat met gaten, bezaaid met grind boven dien. Het is nog maar zeer de vraag of Kruijswijk, vorig jaar nog derde in de Tour, de start in Nice gaat ha len. Zijn schouder is uit de kom ge weest. ,,Steven gaat nu terug naar zijn woonplaats Monaco en niet mee naar de laatste hoogtestage in Tig- nes'', zegt sportief directeur Merijn Zeeman. ,,Hij moet nu herstellen en het is afwachten hoe zijn lichaam verder reageert op de klap. Waarde loos. Shit. Dat wil je niet in aanloop naar de wedstrijd waar we al zo lang mee bezig zijn. Zeker niet als je ziet wat we de laatste periode heb ben neergezet. Maar we moeten en gaan door.'' En Primoz Roglic? De 30-jarige Sloveen dendert de laatste weken over het asfalt. Maar ook hij ging za- terdag ineens onderuit. De schaaf wonden op de linkerkant van het lijf waren zo heftig dat opstappen gisteren geen zin meer had. Als lei der in de koers, dat doet pijn. Maar ja, alles voor het hogere doel straks in de Tour. Zeeman: ,,Dat Primoz niet meer opstapte, was wel uit voorzorg. Hij is uitvoerig onder zocht, we verwachten op medisch gebied geen nare verrassingen meer. Maar hij is dus wel flink ge- LOMBARDIJE Supporters van Ajax zijn zo veeleisend. Het is in de Arena nooit genoeg. Ik zie het zo voor me: een Champi ons League-avondje met Luis Alberto Suarez Diaz, die de verdediging van Borussia Dortmund helemaal gek maakt. Dat is toch ge weldig? ,,Heb je 'm vrijdag avond gezien tegen Bayern? Die gozer is passé. Ik heb liever Dembélé, Coutinho of Griezmann.'' maandag 17 augustus 2020 Suarez Kom, dacht ik gisteravond drie minuten over zessen. Even mijn vriend De Ajacied bellen. Wat zou hij ervan vinden als. ,,suArez TERUG NAAR AJAX?!'' Ik val hem in de rede. Doe even normaal, Ajacied. Ik vind het respectloos. En zo voorspelbaar. Als een derderangsjournalist ook RENTREE De eerste etappe van de Ronde van Wallonië is gewonnen door Caleb Ewan. Niki Terpstra (36, foto) vijf jaar geleden de sterkste in Wallonië, maakte zijn rentree. De renner van Total Direct Energie kwam half juni zwaar ten val tijdens een trainings- rit om het Markermeer. VOETBAL Trainer Gio vanni van Bronckhorst (45, foto) heeft zijn eer ste competi tiezege met Guangzhou R&F binnen. De ploeg van 'Gio' won de uitwedstrijd tegen Dalian Professional FC met 1-0. Van Bronck- horst begon slecht aan het seizoen, uit de eerste vier duels haalde hij één punt. Daniël Dwarswaard Zorgen om de Rotterdam Steven Kruijswijk (links) en Pri moz Roglic, hier met ploeggenoten Tom Dumoulin en Sepp Kuss in het wiel, moesten de Dauphiné voortijdig verlaten. FOTO COR VOS Evenepoel na zijn val in het ravijn. foto cor vos ROTTERDAM De Deen Jakob Fuglsang won zaterdag de Ronde van Lombardije. Al ging het na de klassieker vooral over het Belgische supertalent Remco Evenepoel. Zijn seizoen is al voorbij na een angstaanja gende val in het ravijn. Het Belgische supertalent Eveve- poel vloog in de beruchte afda ling van de Sormano over de re ling van een bruggetje het ravijn in. Enkele meters lager lag hij te wachten op hulp. De adem werd in en rond de koers ingehouden, maar snel kwam het relatief goede nieuws. Al is Evenepoel na de huiveringwekkende val zwaar geblesseerd. Hij heeft een bek kenbreuk en een gekneusde long. Wrang genoeg was het Eve nepoel die zijn etappezege vorige week in Polen opdroeg aan zijn ploeggenoot bij Deceuninck- Quickstep, Nederlands kampioen Fabio Jakobsen, die zwaar ten val kwam tijdens een linke massa sprint. Dus is de discussie over de veiligheid in de koers opnieuw losgebarsten. Zeker ook omdat Duits kampioen Maximilian Schachmann in de slotkilometers in botsing kwam met een ver dwaalde auto op het parcours. Hij mist de Tour vanwege een sleu telbeenbreuk. O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 16