Zk, -j; i Eeuwelinge verbaasd: 'Word ik honderd?' kaam iMmÊki 5 JERRY VAN ZUIJLEN CORONACRISIS A I,rT!_i. 4,; ;j- 'Jvii v':. Met tien horecabedrijven belandde Jerry van Zuijlen (58) medio maart op een ongekende bumpy ride, zoals hij zelf zegt. In zijn Amadore Groep zitten vier grote Walcherse en Bevelandse hotels/restaurants en zes restaurants/grand cafés die door de lockdown geheel of nagenoeg zonder gasten zaten. ,,En dat met driehonderd man personeel. Dat was wel heel spannend", zegt hij, als hij in het restaurant van Hotel De Kamperduinen bij Kamperland terugblikt. Kamperland Hij zit al 35 jaar in de horeca en zoiets maakte hij nog nooit mee. ,,Echt ongekend." De eerste weken van de lockdown gebruikte hij voor onderhoud aan zijn bedrijven in Dishoek, Domburg, Goes, Kam perland, Middelburg en Vlissin- gen. ,,Waar nodig een likje verf." Ook werden er nieuwe menukaar ten bedacht en plannen uitgedacht hoe ze weer open konden als de lockdown werd versoepeld. ,,We hebben niemand moeten ontslaan en de banken werkten en werken goed mee." Hij noemt dat belang rijke punten. ,,We hebben een heel goed personeelsteam dat we bij el kaar willen houden." Als voorbeeld laat hij een appje zien van een zakenrelatie die on langs een paar dagen in een van de vier hotels verbleef: 'Ik kom bij veel bedrijven, maar jouw mede werkers weten echt van aanpak ken'. Van Zuijlen: ,,Zo'n appje, dat is toch heel mooi. Dat zegt toch veel." Hij wijst naar buiten, waar het op dat moment zo'n 35 graden is. ,,Met die temperatuur daar wer ken. Dat is zwaar hoor. Maar ze doen het." Hij vertelt dat de bank ook vertrouwen in de Amadore Groep heeft. ,,We hebben wel onze oorlogskas moeten aanspre ken. Maar we gaan het redden." Glimlachend: ,,Ik kan alleen pas later stoppen met werken." De bedrijfsvoering in de hotels moest ook direct worden aange past na de lockdown. ,,Het buffet bijvoorbeeld, werd direct afge schaft. Ontbijt, lunch en diner werden op de kamers uitgeser- veerd. En de hygiëne moest nog Het buffet werd direct afgeschaft. En de hygiëne moest nog verder omhoog verder omhoog. Want je wilt abso luut niet dat iemand in jouw be drijf besmet raakt." Hij had ook plannen twee hore cabedrijven in Goes aan te passen. ,,Die plannen liggen klaar, maar we wachten nog even met een op dracht geven aan de aannemer. Misschien moeten we iets anders ontwerpen, zodat we echt corona- proof onze gasten kunnen ontvan gen." Winterproof terras Van Zuijlen heeft vertrouwen in de toekomst van de horeca. ,,Men- sen willen graag verzorgd worden. Hebben behoefte om naar buiten te gaan. Ons voordeel is dat we ruime bedrijven met grote terras sen hebben. We kunnen gasten veilig ontvangen en bedienen. Ook als de temperatuur weer wat minder wordt. We hebben bij voorbeeld terrassen die winter- proof zijn. Daar kunnen we het hele jaar door mensen ontvangen. Je zag al een tijdje dat veel mensen buiten willen zitten. Daar speel den we al op in." Hij vindt het wel diep triest dat gewone kroegen door de coronaregels dreigen te verdwijnen. ,,De regering moet voor die mensen klaar staan." Hij beseft maar al te goed dat het coronavirus blijft. ,,Het is onder ons en we moeten er rekening mee blijven houden." Maar het is volgens hem mogelijk als groot horecabedrijf daar mee om te gaan. ,,Zeker in Zeeland zitten we wat dat betreft goed. We hebben hier honderden kilometers kust en er is veel ruimte. Dat maakt deze provincie tot de aantrekkelijkste van Nederland." OOST-SOUBURG ,,Word ik honderd? Ik kan het me niet voor stellen", zei Catrien van de Ven van de Berge gisteren na de felici taties. Loco-burgemeester Els Ver- hage kwam die brengen in zorg centrum De Zoute Viever, waar mevrouw Van de Ven woont. Ver- hage kon niet anders dan delen in die verbazing: mevrouw Van de Ven maakt het opperbest. De eeuwelinge vierde haar ver jaardag met haar twee dochters en zoons. Haar kleinkinderen ont vangt ze vandaag in de Ontmoe tingszaal van het zorgcentrum. Mevrouw Van de Ven heeft er vijf, en zes achterkleinkinderen en één achter-achterkleinkind. Haar man Gerard moet ze al sinds 1993 mis sen, evenals haar eerstgeborene, Gerard junior, lang geleden. Ge lukkige herinneringen heeft ze aan de tijd die het gezin woonde op Curasao, waar Gerard werkte voor Shell. ,,Ik zou het zó over wil len doen", zegt ze daarover. De geboren Middelburgse woonde tot eind 2017 zelfstandig in Middelburg. Ze is draagster van het Verzetsherdenkingskruis. Zij en Gerard waren in de Tweede Wereldoorlog actieve verzets mensen, die joodse onderduikers in huis namen. Het paar kreeg het ereteken in 1983 uit handen van de Brabantse commissaris van de Ko ningin, Dries van Agt. (Advertentie) Bent u diabeet en heeft u een chronische wond? 100% zuurstof kan veel voor u betekenen! Voorlichtingsavonden op 19 en 26 augustus a.s. in hetAdrz Goes. Inloop: vanaf 19.00 uur. Start: 19.30 uur. zaterdag 15 augustus 2020 WA Jerry van Zuijlen voor hotel De Kamperduinen: ,,We zijn in een ongekende bumpy ride beland." FOTO DIRK-JAN GJELTEMA 'Dankzij de oorlogskas gaan we het redden' Emile Calon -Jerry van Zuijlen Els Verhage (l) overhandigde mevrouw Van de Ven een boe ket namens de gemeente Vlis- singen. foto dirk-jan gjeltema T.P. van Rees Vellinga, medisc Hyperbare Zuurstoftherapie is bijzonder succesvol voor diabetespatiënten met een chronische voetwond. Het MC Hyperbare Zuurstoftherapie, gevestigd in het Adrz, werkt samen met ziekenhuizen, huisartsen, thuiszorg en paramedische zorgverleners in Zuidwest-Nederland Hoe zuurstoftherapie werkt? Tijdens de behandeling ademt u 100% zuurstof in via een masker in een speciale drukkamer. Onder verhoogde druk neemt uw lichaam 12 x meer zuurstof op dan normaal het geval is. Zodoende wordt er veel meer zuurstof opgenomen in de bloedbaan. Die extra zuurstof bereikt nu ook de ontstoken en kwetsbare wonden waardoor deze beter en sneller genezen. Met deze zuurstoftherapie worden zeer goede medische resultaten geboekt Het gevolg is dat het vertrouwen in deze medische behandeling de laatste jaren sterk is toegenomen. De therapie is wetenschappelijk bewezen en wordt volledig vergoed vanuit de basisverzekering. Bezoek de voorlichtingsavond in het Adrz in Goes Onze specialist T.P. van Rees Vellinga verzorgt deze avond een lezing over de effecten en resultaten van zuurstoftherapie op de genezing van chronische voetwonden bij diabetespatiënten. Ook komt een diabetespatiënt vertellen over zijn ervaring met de therapie. Aanvullend geeft een wondverpleegkundige van het Adrz uitleg over het belang van optimale wondzorg voor de diabetespatiënt. U bent van harte welkom op 19 of 26 augustus a.s. in het Adrz in Goes De avonden zullen plaatsvinden in het personeelsrestaurant op de eerste etage. Inloop: vanaf 19.00 uur. Start: om 19.30 uur. De corona-maatregelen die de zorg hanteert, worden daarbij zorgvuldig nageleefd. Maximaal 30 bezoekers zijn welkom op deze avond. Wij vragen u om u vooraf aan te melden via: - telefoonnummer: 0113-234290 - mailadres: info@hyperbaarcentrum.nl - website: www.hyperbaarcentrum.nl/aanmelden-info-avond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33