LINDA AKKERMANS 16-jarig meisje verdacht van doodsteken 15-jarige Alice music 6 Column Om de doodgestoken Alice te eren zullen familie en vrienden vanavond witte rozen neerleg gen op de Mathenesserdijk in de Rotterdamse wijk Spangen, waar het drama zich voltrok. ,,Haar lievelingsbloemen", laat een fa milievriend weten. De hulpdiensten rukten woensdagavond rond 20.15 mas saal uit naar Mathenesserdijk maar konden het jonge slachtof fer niet meer redden: ze overleed ter plekke aan haar steekwon den. Dat gebeurde in het huis van de verdachte. De politie kon het 16-jarige meisje direct aan houden. Het gruwelijke nieuws is bij naasten en omwonenden inge slagen als een bom. Chiress Fer nando (16), een goede vriend van het slachtoffer, had nooit kun nen bedenken dat uitgerekend Alice zo aan haar einde zou ko men. ,,Het was een normaal meisje. Als ze buiten was, stond ze met vriendinnen. Ze hield van luieren: ze gaf me tips over Net- flix-series." Het slachtoffer, dat vaak in Rotterdam-West en Schiedam te vinden was, verhuisde pas en kele jaren geleden van Brazilië naar Nederland. Ruzie Vechtsportschool Fight Team Schiedam, waar het slachtoffer sinds enkele maanden trainde, bood bekenden gisteravond de gelegenheid om samen te ko men. Trainer Johan van Ee is ge schokt. ,,Het was zo'n positieve en vrolijke meid. Ze lag goed in de groep, het was altijd gezellig. Vanavond steunen we elkaar zo- veel als dat mogelijk is." Over de toedracht van het in cident is nog weinig bekend. Het hardnekkigste gerucht luidt dat de meiden al langer ruzie met el kaar hadden. Woensdagavond kwam Alice bij de verdachte thuis om het goed te maken. Dit liep vreselijk uit de hand. Buurtbewoners kunnen niet bevatten dat het aangehouden meisje verantwoordelijk zou kunnen zijn voor iemands dood. ,,Het is een lief meisje. Dat is één ding wat zeker is. ik dacht eerst dat het andersom was: dat zp het slachtoffer was. Dat leek me lo gischer", zegt één van hen. Ook haar moeder is geliefd in de wijk. ,,Een zorgzame vrouw die alles voor haar kinderen doet." ijk opa, ik heb een wiebel- BK tand!'' Ik kijk op uit mijn boek en zie hoe onze doch ter haar bovenlip omhoog duwt en mijn telefoon bijna m haar mond stopt zodat ons pap het 1400 kilome ter verderop zélf ziet wiebelen. En met een snelheid waarop de Ka merleden die niet wilden stemmen over meer zorgloon jaloers zouden zijn, rent ze even later de tent uit. ,,Dit is ons uitzicht, opa! Mooi hè?'' Ik glimlach en denk terug aan de vakanties toen ik zelf nog een meiske was. Drie weken naar de camping, op hooguit een uurtje rijden van thuis. Bij de receptie kocht mijn moeder dan een belkaart, want mobieltjes waren er nog amper en de mensen die wél zo'n ding hadden, waren on gelooflijke aanstellers. Eén keer in de week mochten we vanuit zo'n kleine telefooncel omstebeurt iets tegen de oma's zeggen, maar niet te lang, anders was die kaart meteen al op. In de caravan schreven we op briefpapier in ons mooiste hand schrift dat hier alles goed was en dat ging dan op de post richting Brabant. Elke kampeerplaats had een heus postvakje, waar ook de krant met wat dagen vertraging werd bezorgd, maar dat gaf niks, want zo zonder internet was oud nieuws gewoon nieuw nieuws. En als we weer thuis waren, was het gauw het fotorolletje inleve ren en maar hopen dat er een paar fatsoenlijke bij zaten. Nee, dan nu. De vrolijke momen ten worden direct met het thuis front gedeeld, er wordt wat af- gevideobeld en het nieuws komt 24/7 gewoon de tent binnen via de wifï. „Heb jij onze kaart al ge had, opa?" hoor ik mijn dochter dan vragen. Shit, denk ik: die ligt hier al twee weken te wachten en zelfs dis ik die nu nog post, zijn wij zelf eerder in Nederland. Niet vergeten er dan maar een foto van te maken en door te appen, besluit ik. Is trouwens ook wel zo vrijdag 14 augustus 2020 GO Videovakantie De plotselinge dood van de 15-jarige Alice schokt vrien den en familie diep. Ze werd woensdagavond doodgesto ken in Rotterdam. Een 16-jarig meisje is aangehouden. Nabe staanden houden vanavond een stille tocht. Eric Oosterom Rotterdam M De Rotter damse politie staat voor het huis waar Alice om het leven werd gebracht. FOTO ANP 2020.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6