16 ZEELAND SINGLESREIZEN IN CORONATIJD HAROLD BLANKEN Hoe verdien je de kost tijdens een pandemie als het organiseren van groepsreizen voor singles je business is? Harold Blanken uit Arnhem vond er een antwoord op. Zijn bureau, Villa Vibes, organiseert nu vakantieweekenden in een kasteel in het Limburgse Baarlo. Zo'n negentig alleenstaanden komen daar steeds bij elkaar. PASPOORT ,,In het begin zetten we vrij stevig in: hou afstand. Maar we gaan niet als boa's optreden. Gaan mensen toch samen met elkaar de kamer in, dan is dat aan henzelf." ,,Het uitgaansleven was me te opper vlakkig. En toen ik ging kijken wat er aan aanbod was voor alleenstaanden, merkte ik dat het allemaal erg was gericht op buitenbeentjes. Ik dacht: ik ben geen Brad Pitt, maar ik ben ook niet zó sneu." ,,Ja. Ik werkte als copywriter en was het gewend concepten voor anderen te maken. Ik vroeg me af: 'als ik een concept voor mijzélf maak, hoe ziet dat eruit?' Dat was een kasteel met de sfeer van een discotheek, waar men sen onbevangen bij elkaar zitten." ,,Na één jaar ben ik Sonja tegengeko men. Tegen die tijd dacht ik eigenlijk: ik ontmoet zoveel leuke vrouwen, ik wil helemaal geen vaste relatie meer. Ik profiteerde heel erg van het skile raareffect, ik was de man daar. Sonja wilde aanvankelijk ook geen relatie, maar we zijn aan elkaar blijven plak ken." ,,Ik ben goed in ideeën bedenken, mensen bij elkaar brengen en een vibe neerzetten. Dus ik deed eigen lijk niets behalve de gastheer zijn. Sonja zei: het moet professioneler. Zij begon de organisatie op zich te ne men. Voor de coronacrisis hadden we elf medewerkers, inclusief ons bei den." ,,Bij ons staat niet de reis, maar de vibe centraal. Voor een goede sfeer moet je iets gemeenschappelijks heb ben. Ergens moet je de grens trekken. Dat doen we ook met leeftijden. Mannen van begin vijftig zeggen vaak: 'laat mij nou meegaan met de groep van 25 tot 45 jaar, want ik zie eruit als 42'. Daar werken we dus niet aan mee.'' ,,Ik ben nu bezig met een plan voor een soort booking.com voor restau rants. Je kunt je dan als single in schrijven voor bijvoorbeeld een tafel van acht. Het enige dat je weet, is dat er vier mannen en vier vrouwen van jouw leeftijd zijn." commodatie had altijd groepen van driehonderd mensen. Die groepen hadden allemaal geannuleerd van wege corona. Inmiddels houden wij nu elke week een singlesweekend in het kasteel. Alles is volgeboekt, met negentig man per weekend. De reis branche heeft 80 procent omzetver lies, wij zitten op 40 procent." ,,Ik ben een optimist en heb veel energie. Dat loont in zo'n periode. Maar we hebben wel meer dan drie maanden nul omzet gedraaid. Toen de versoepelingen werden aange kondigd, bedachten we een alterna tief plan. Honderd tentjes bij het Ve- luwemeer. Dat was bijna rond en toen bleek dat het tóch niet mocht. Op dat moment knakte er wel even iets." Ik dacht: ik ben lan: lang weekend Ardennen, vijf tien mannen, vijf tien vrouwen, 27 tot 37 jaar. Oplei ding hbo. Wie wil er mee?'Met die advertentie, ge plaatst in de Volkskrant, begon Harold Blanken (52) met Villa Vibes, groeps reizen voor hoger opgeleiden. Op een van die reizen ontmoette hij zijn hui dige partner Sonja (47). ,,Naar aanleiding van een oproep in onze nieuwsbrief kregen we Kasteel De Berckt in Baarlo getipt. Die ac- geen Brad Pitt, maar ik ben ook niet zó sneu vrijdag 14 augustus 2020 VL Alles voor de juiste vibe Harold Blanken (52) groeide op in de Achterhoek, in Groenlo. Van 1995 tot 2000 werkte hij als copywriter voor reclamebureau PPGH/JWT in Amsterdam, waar hij ook woonde. In 2002 richtte hij Villa Vibes op, een bureau voor groepsreizen voor singles. Harold Blanken is getrouwd met Sonja (47). Samen hebben ze twee kinderen. Elf jaar geleden verhuisde het gezin vanuit Amsterdam naar Arnhem, waar het nu nog steeds woont. Singles bij elkaar zetten terwijl ie dereen 1,5 meter afstand tot elkaar moet houden, is dat niet de kat op het spek binden? U begon met het organiseren van singlesreizen omdat u zélf een vriendin zocht. Waarom vond u het lastig een partner te vinden? Dan verzin ik zelf wel iets, was uw gedachte? Hoe lang duurde het voor u zélf een partner vond? Sonja werd niet alleen uw vrouw, maar ook uw partner in het bedrijf. Waarom is uw bureau alleen ge richt op mensen met een hbo-plus opleiding? Heeft u nog toekomstplannen? M Harold Blanken: ,,Ik profiteerde heel erg van het skileraareffect, ik was de man daar." foto gerard burgers Anita van Rootselaar De moed zakte u niet in de schoe nen? II Arnhem U organiseert evenementen voor alleenstaanden tijdens een pande- mie. Hoe heeft u dat voor elkaar gekregen? Harold Blanken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52