op de vaste lasten? Kampioen in handigheid Hoe dieper de wafel, hoe groter het ijsje AUTOTEST 111 o< TOYOTA PROACE CITY 'Wie weinig gedoe wil, kan misschien beter alle verzekeringen bij één bedrijf onderbrengen' Voor minder dan €50 CC LU LU O LU LL O Toyota's nieuwste, op een bestelwagen gebaseerde personenauto blijkt spectaculair ruim en verrassend handig in het gebruik. e Proace City Verso kan met zijn hoge, hoekige koetswerk onmogelijk verbloemen dat hij in de basis een bestelwagen is. Ook de gigantische achterklep en de schuifdeuren ver raden dat. Eenmaal achter het stuur bevind je je in een uiterst moderne personenauto, met originele vormgeving. Je zit lekker hoog, je hebt armleuningen, en het zicht rondom is ideaal dankzij het grote ruitoppervlak. Ook op de achterbank is ruim voldoende zit ruimte, met vooral veel hoofdruimte en een makkelijke instap via de schuifdeuren. Dankzij talloze bergvakken en maar liefst drie dash boardkastjes is bergruimte nooit een probleem. Tegen het plafond prijkt een sierlijke lichtbalk met bovenop de mogelijkheid spullen te leggen. De reusachtige bagageruimte biedt maximaal 3300 liter inhoud. Wat minder handig is de harde hoedenplank, een oprolbaar zeil als afdek king zou prettiger zijn. De gigantische achter klep maakt de toegang tot de laadruimte ideaal, maar blijkt in het gebruik wel onhandig zwaar. Gelukkig kun je ook alleen de achterruit openen. Deze Toyota komt voort uit een samenwer king met de Franse fabrikant PSA en is dan ook vrijwel dezelfde auto als de Citroën Berlingo en Peugeot Rifter. Qua prijs lopen de modellen niet ver uiteen, maar een pluspunt is dat Toyota vijf jaar garantie biedt, de Franse merken twee. Als gevolg van de samenwerking heeft deze Toyota een driecilinder benzinemotor van het PSA-concern gekregen. De geteste auto heeft de sterkste variant daarvan (130 pk/96 kW). Die presteert soepel (testverbruik 1 op 13,0) en is standaard gekoppeld aan een achttrapsautomaat. Helaas maken de aandrijflijn en rijwind deze auto al gauw rumoerig. Zijn veercomfort blijkt heerlijk zacht, maar maakt tegelijkertijd van deze Toyota een wiebelkont als het om de weg- ligging gaat: de stabiliteit kan beter. Heel erg is dit niet, want sportief rijden past niet bij de City Verso. Dit is vooral een comfortabele en handige reisauto met een zee aan ruimte voor de inzit tenden en hun bagage. Plus O Spectaculair in zit- en bagageruimte. O Handige bergvakken. O Fijn veercomfort. Min O Al gauw (te) rumoerig. O Onhandig grote achterklep Eindcijfer Conclusie voor ze een relatief hoge maandpremie van €42,01 betaalt. Misschien toch raad zaam om eens te denken aan een over stap naar een WA met beperkt casco ver zekering, probeert Campmans voorzich tig. ,,Dat scheelt echt flink in de maand premie.'' Tja, best mogelijk, vindt Weegenaar, maar die C1's zijn geliefde autootjes die hun waarde behouden. Campmans wijst haar erop dat dat misschien opgaat als ze haar auto verkoopt of inruilt voor een andere, maar dat de verzekeringsmaat schappij bij een total loss gewoon de dan volgens de verzekeraar geldende dag waarde uitkeert. ,,En na acht jaar is die flink gedaald.'' Energie Als Weegenaar een meer substantiële kostenbesparing wil realiseren, kan dat alleen op haar energierekening. Een overstap van haar huidige leveranciers Engie, waar ze een flexibel contract heeft, naar een jaarcontract bij Mijn Do mein Energie levert een maandelijks voordeel op van €14,47 ofwel: €173,64 per jaar. Deze partij geeft geen welkomstkor ting, maar heeft wel een scherpe premie. ,,Hebben ze ook groene stroom en compenseren ze hun CO2-uitstoot?'', wil Weegenaar weten. Dat beaamt Camp- mans. En dus kan Mijn Domein Energie bin nenkort een nieuwe klant bijschrijven. keringen onder bij Centraal Beheer - ze heeft daar nu haar autoverzekering en rechtsbijstandsverzekering lopen - dan is ze ook nog eens iets goedkoper uit: €1,06 per maand op haar inboedelverze kering, 50 cent op haar opstalverzekering en 6 cent op haar aansprakelijkheidsver zekering. Daarentegen is ze wel weer 70 cent duurder uit met haar reisverzeke ring. Alles bij elkaar goed voor een bespa ring van €11,04 per jaar. Daarmee gaat ze geen potten breken. Overigens: Weegenaar heeft voor haar acht jaar oude lichtblauwe Citroën C1 nog steeds een allrisk met inzittenden verzekering (bij Centraal Beheer), waar GO VRIJDAG 14 AUGUSTUS 2020 Financieel adviseurs van online vergelijker Independer vlooien op verzoek uw vaste uitgaven door Toyota Proace City Verso 1.2 Turbo (130 pk/96 kW), vanaf €33.875 - NIEK SCHENK O Weggedrag kan beter. Het weggedrag en de geluidsisolatie van de Proace City Verso blijven achter bij de concurrentie in deze prijsklasse, maar als het gaat om handige eigen schappen, ruimte en comfort blijkt deze Toyota een kampioen. Kijk voor extra testnotities op de site/auto Independer is onderdeel van DPG Mediagroep, waartoe ook deze krant behoort. Het advies voor het best passende alternatieve product is een momentopname. boven-baas: met een keu kenmachine als deze fabriceer je geen platte koeken maar mooie komme tjes die je kunt vullen met ijs of fruit of allebei. Feestje! Gezien voor €44,95. Ook bij wafels bakken geldt het principe van baas-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43