zomer Je hoeft maar één wachtwoord te onthouden voor accounts De Financiële Wasstraat Wat valt er te besparen cc HOE DAN? O O O (BEST WEL) TECHNISCH O. lil lil lil er ientallen online accounts betekenen tientallen wachtwoorden onthou den. Tenminste, als je voor elk ac count een apart wachtwoord hebt gekozen. Iets wat je eigenlijk wel zou moeten doen, zegt tech-expert Tijs Hofmans van Tweakers. 'Er zijn vrijwel geen grote datalekken bekend bij wachtwoord managers' Wachtwoordmanagers zijn daar ideaal voor. Ze maken een uniek én sterk wachtwoord aan voor elke dienst waar je een account voor nodig hebt. Bovendien zijn ze vaak simpel in gebruik; met apps en je browser hoef je bijna niets te doen om je wachtwoord in te vullen. Er zijn tientallen wacht woordmanagers die gra tis of in elk geval goed koop zijn. Denk bijvoor beeld aan 'LastPass' of 'ïPassword'. Bovendien bieden steeds meer providers of antiviruspak ketten gratis wachtwoordmanagers aan. Er is eigenlijk geen excuus om ze niet te gebruiken. Nu denk je misschien: als al mijn wachtwoor den op één plek staan, is dat dan wel veilig? Daar hoefje je geen zorgen over te maken. Deze be drijven geven vaak miljoenen uit aan hun bevei liging, omdat hun hele bestaansrecht daarop is gebaseerd. Bovendien zijn er in het verleden vrijwel geen voorbeelden te vinden van grote datalekken bij wachtwoordmanagers. Wel be langrijk: zorg ervoor dat je één supersterk woord gebruikt voor je wachtwoordmanager.'' LU O CO 3) X I- OÖ CD CD O l_U X) O Waar staan de meeste windmolens? 38 77 Zelf heeft ze een hekel aan financiën en vindt ze dat haar administratie 'een rommeltje' is. Volgens Independer-adviseur Michel Campmans heeft Sandra Weegenaar (50) uit Zwolle haar verzekeringen echter prima voor elkaar. aar administratie? Die boeit opleidingskundige Sandra Weegenaar voor geen meter. ,,Ik ken veel mensen die hun papieren keurig in mapjes hebben, heel overzichtelijk. Bij mij is het een zooitje! Mijn polissen en andere pa pieren liggen overal in huis verspreid.'' Het is dat af en toe een vriendin langs komt om haar papieren een beetje te or denen, anders zou Weegenaar helemaal geen overzicht hebben. Wat haar belastingaangifte betreft, is het van hetzelfde laken een pak: dat doet een andere kennis voor haar, omdat ze er zelf geen zin in heeft. „Terwijl ik alleen staand ben zonder kinderen; ik heb al leen een eigen huis en een auto. Niks bij zonders. Dus hoe moeilijk kan het nou helemaal zij n? Als ik er vij f minuten voor ga zitten, is het klaar.'' Niet dus. Overzicht Omdat ze toch de behoefte voelde om meer grip op haar financiële situatie te krijgen, meldde ze zich aan voor de Fi nanciële Wasstraat: ,,Het is namelijk wel zo dat als ik bijvoorbeeld een verzekering afsluit, ik heel goed ga vergelijken tussen de aanbiedingen. Ik heb er nooit zin in, maar ik kan het wel." Dat blijkt als Campmans rapport uit brengt na ziin analyse van haar gegevens: €42,01 €42,01 €0,00 €137,34 €137,34 €0,00 €115,09 €100,62 €8,09 €7,03 €3,26 €0,06 €16,35 €15,85 €0,50 €4,83 €5,53 -€0,70 €9,53 €9,53 €0,00 €12,45 €12,45 €0,00 €0 €0 €0,00 heel veel beter of goedkoper dan ze haar verzekeringszaken nu voor elkaar heeft, kan het niet worden. ,,Het kostte wat moeite om alle benodigde polissen en andere papieren bij elkaar te zoeken, maar je hebt de voor jou goede én hele scherpe opties gekozen'', complimen teert hij haar. Goed verzekerd Daarbij moet worden aangemerkt dat Weegenaar graag door het leven gaat met zo weinig mogelijk financiële ri sico's. Pas recent heeft ze de diefstalver zekering van haar jaren oude fiets opge zegd. ,,Ik heb het graag goed geregeld, maar dat werd me toch een beetje té'', zegt ze. Campmans: ,,Je bent nu goed verzekerd, maar zeker niet oververze- kerd.'' Wel een mogelijk verbeterpuntje: de derland' (Campmans) heeft haar verze keringen ondergebracht bij verschil lende verzekeringsmaatschappijen. Dat is niet per se slecht, maar voor iemand die wat administratie en papierwerk be treft liefst zo weinig mogelijk gedoe wil, kan het raadzaam zijn alle verzekeringen onder te brengen bij één maatschappij. Aanspreekpunt ,,Als er dan eens wat is, heb je altijd één aanspreekpunt'', zegt Campmans. ,,Daarom kan het ook handig zijn je verzekeringen via een tussenpersoon te laten lopen, iemand die de zaken voor je kan regelen en je advies kan geven.'' Dat is een tip waar Weegenaar wel wat mee kan. ,,Dat lijkt me inderdaad mak kelijk. Ik heb ook een hypotheekmanne tje dat alles voor mij regelt. Daar hoefik nooit naar om te kijken." Brengt de Zwolse (bijna) al haar verze- ,,Al je wachtwoorden veranderen is zo'n klus waar je nooit zin in hebt, maar waar je in 2020 niet meer aan ontkomt'', zegt Hofmans. „Vroe ger hoorde je vooral dat wachtwoorden lang moesten zijn en gekke tekens moesten bevatten: dat klopt in zekere zin nog wel, maar een van de grootste gevaren van nu is dat je je wachtwoord hergebruikt. Het maakt niet uit hoe goed je wachtwoord voor Facebook is, als je dat ook ge bruikt voor elke web shop waar je iets bestelt en die webshop wordt gehackt ben je de pineut. Klusjes die maar bleven liggen pak je nu aan. Tijs Hofmans van Tweakers over een digitale kluis voor al je wachtwoorden. -CHRISTIAN BORN MORGEN: Naar buiten met die kamerplanten VRIJDAG 14 AUGUSTUS 2020 GO PRODUCT NU (PER MAAND) ALTERNATIEF VERSCHIL Autoverzekering Citroën C1 €42,01 €42,01 €0,00 Zorgverzekering €137,34 €137,34 €0,00 Energie €115,09 €100,62 €14,47 Inboedelverzekering €8,09 €7,03 €1,06 Aansprakelijkheidsverz. €3,32 €3,26 €0,06 Opstalverzekering €16,35 €15,85 €0,50 Reisverzekering €4,83 €5,53 -€0,70 Rechtsbijstand verzekering €9,53 €9,53 €0,00 Overlijdensrisico- verzekering €12,45 €12,45 €0,00 Hvpotheek €0 €0 €0,00 Totaal per maand €15,39 Per jaar €184,68 Nederland telt bijna 1100 traditionele windmolens. De meeste vind je in Zuid Holland Top 5 Plaatsen met meeste windmolens ^J<indeiTlijj^ ^^aandarr^^^^ 3 Warmond 4. Friesland lO. Drenthe 12. Flevolanc 7. Zeeland 'Zo moeilijk kan het toch niet zijn?' JOHAN NEBBELING PRODUCT NU (PER MAAND) ALTERNATIEF VERSCHIL Autoverzekering Citroën C1 Zorgverzekering Energie €14,47 Inboedelverzekering €1,06 Aansorakeliikheidsverz. €3,32 Opstalverzekering Reisverzekering Rechtsbijstand verzekering Overlijdensrisico- verzekering Hvootheek Totaal oer maand €15,39 Per jaar €184,68 inwr»r»netpr won 'r\e> mnnictp etorl won NTp-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42