zomer Lekker toeren door onbekende streken i Alsjeblieft, een VANDAAG Als je lieffiebber bent van lekkere roadtrips, zoals de flordenroute in Noorwegen en Route 66 in de Vere Staten, waar kun je dan in coronatij d hel Wat is binnen onze landgrenzen de mo< WATTE DOEN? **<20 1. Naar een wildwestpretpark 2. Een beeldentuin bezoeken 3. Een superheldenserie kijken Eerst maar een disclaimer: autoroutes in eigen land zit ten in het verdomhoekje. Daar zijn redenen voor. In de jaren 60, toen niet alleen geluk maar ook bermtoerisme nog heel gewoon was, stimuleerde de ANWB het recreatieve autogebruik door interes sante routes te bewegwijzeren. De auto gold als een symbool van vrijheid, en die moest gevierd. Zondagsrijders maakten ontdekkingstochten en hielden auto- puzzelritten in eigen land. De zeskantige ANWB-routebordjes zijn inmiddels bijna overal verdwenen. De auto wordt door filedruk, ruimtege brek en luchtverontreiniging in toene mende mate beschouwd als een 'besmet' vervoermiddel, dat uit steeds meer stadscentra wordt geweerd. Dat is jam mer voor mensen die niet meer mobiel genoeg zijn om te fietsen en toch willen genieten van landschappelijk schoon. Dat kan gelukkig nog wel dankzij apps en routeplanners. Vier voorbeelden. Hunebed Highway Toen Hein Klompmaker, voormalig directeur van het Hunebedcentrum, de naam 'Hunebed Highway' bedacht voor de N34 tussen Coevorden en Zuidlaren, betekende dat, naast een vette knipoog naar de befaamde Amerikaanse Route 66, vooral een manier om toeristische aandacht te genereren voor de blikvan gers van Drenthe, de hunebedden dus. Route 66 is 3940 kilometer lang en staat garant voor dagenlang rijplezier; de in 2018 geopende Hunebed Highway moet het met ongeveer 60 kilometers doen. De hunebedroute kun je dus bin nen een uurtje afleggen. Maar dat is niet de bedoeling: langs de route zijn maar liefst 47 van de 52 Drentse prehistori sche grafkamers te vinden, en daarmee is de provinciale weg direct een handige wegwijzer naar de grafkamers. Sla dus vooral af van de N34. En stap bijvoor beeld uit in 'hunebedwalhalla' Borger, waar de oudste bouwwerken van ons De Sagenroute is een van de vier bewegwijzerde ANWB-routes die in Nederland zijn overgebleven land (hunebed D21 tot en met D29) te vinden zijn én het archeologisch mu seum Hunebedcentrum. Heb je genoeg van al die oude stenen? Duik dan de Drentse bossen in, maak een extra stop in natuurgebied Drouwe- nerzand (met attractiepark) of zoek het hogerop via een wandeling over het Boomkroonpad. Zoek daarna de N34 weer op, die in deze contreien niet te missen is. Al was het maar omdat de provincie ook bijpassende routebordjes langs de provinciale weg heeft geplaatst (in Amerikaanse stijl, maar dan met Hunebed Highway in rood en N34 in blauw). Er is zelfs een winkel met bijbe horende koopwaar, waaronder een mok, cap, tas en uiteraard een koelkastmag neet. Alle artikelen zijn nog ruim op voorraad, meldt de webshop. hunebedhighway.nl Delta Autoroute De toeristische Delta Autoroute leidt je vanaf startpunt de Maeslantkering bij Hoek van Holland via Rotterdam en Dordrecht richting de Zeeuwse Delta werken. De strijd tegen het water voert terug naar een ver verleden - van de ver dronken stad Reimerswaal bij de Oester- dam resteert alleen het verhaal nog -, maar is nog springlevend op huzaren stukjes als de Grevelingendam, Brou- wersdam en het paradepaardje van de Deltawerken, de Oosterscheldekering. Neem bij de Oosterscheldekering, de grootste stormvloedkering ter wereld, vooral een pauze bij deltapark Neeltje Jans. Daar wordt, onder meer in 4D ('Delta Experience', niet geschikt voor al te tere kinderzieltjes) op indringende wijze uit de doeken gedaan waarom het ook alweer belangrijk is dat Nederlan ders droge voeten houden. Eenmaal weer in de auto krijg je, ontspannen rijdend over weer zo'n Zeeuwse dam, brug ofke- ring, misschien niet helemaal het Route 66-gevoel, maar met aan beide kanten water is het wél heerlijk cruisen. De route is te vinden op knac.nl 4. Reptielen in het zonnetje WAT Vengaboys Slagharen WAAROM Pretpark Slagharen brengt het Wilde Westen met paard en al tot leven, maar vanavond gooien ze nog een ander stuk nostalgie in de mix. Bezoekers die langskomen krijgen namelijk een optreden van de Vengaboys te zien. Wat doet een partyband uit de jaren 90 in het Wilde Westen? Gewoon niet te veel vragen stellen en feesten als een tijdsreiziger! WAAR Attractiepark Slagharen vind je in Slag haren, Overijssel. WAT Het Nederlands Kremlin WAAROM Sommige mensen zijn graag in de tuin bezig, maar Ger Leegwater pakt de zaken wat grondiger aan. Hij bouwde eigenhandig het Nederlands Kremlin, een kunsttuin waar oude bakstenen en bouwafval een nieuw leven krijgen in werken die de Russische architectuur knap nabootsen. WAAR Het Nederlandse Kremlin, Limmerschouw 51, Winkel. Maak een afspraak op kunsttuinne- derlandskremlin.nl WAT Project Power WAAROM Eigenlijk zijn superhelden doodeng. Ze zijn niet te stoppen, hebben geweldige krach ten en meppen zo door een muur heen. Wat zou er gebeuren als iedereen dat kon? Dat is het uitgangspunt van Project Power, een spannende serie waarin een nieuwe drug iedereen vijf minuten superkracht geeft. Aan Art (Jamie Foxx) om daar een stokje voor te steken. WAAR Project Power staat vanaf vandaag op Netflix. VRIJDAG 14 AUGUSTUS 2020 PC ROUTE 66 maar Drenthe, 60 kilometer Zuid-Holland en Zeeland 475 kilometer WAT Wereld Hagedissendag WAAROM Van daag worden de reptielen in het zonnetje gezet, ■KuwiunarwnmnaiMiÉ een p|ek Waar Ze graag zitten omdat ze koudbloedig zijn. Heb je geen reptielen? Dan is dit een prima moment voor een hagedissenfilmmarathon. WAAR Voor een koelbloedige filmdag zit je goed met de klassiekers Godzilla (1954) en Jurassic Park (1993). Beide films hebben handenvol ver volgen, dus daar kom je de dag wel mee door. Ontdek je gratis ka do

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40