O 0 O Toernooi Terneuzen met zes verenigingen Van der Lijke en juniorenduo met Nederland naar EK wielrennen Amazone hoopt op goud tijdens EK dressuur in Boedapest 9 Ze heeft er lang naar uitgekeken, maar nu is het zo ver. De jonge Zeeuwse (23) reist af naar Hongarije voor het Europees kampioenschap U25 Leider Oefenduel „Druk, druk, druk", zegt Jasmien de Koeyer met een brede lach, terwijl ze haar laatste zaken voor vertrek klaar maakt. Bijna is daar de dag waar de 23-jarige ama- zone uit Sint Jans teen al maanden naar uitkijkt. Na een bijna verloren sport jaar vertrekt ze met haar eigen karavaan richting Boedapest. Daar zal De Koeyer, samen met pro- vinciegenoot Jeanine Nieuwenhuis en de twee andere leden van de Neder landse selectie, uitkomen op het EK Dressuur voor rijders onder de 25 jaar. „Een enorme opluchting", noemt ze het doorgaan van het EK in Honga rije, nadat eerder al berichten de rondte deden dat het evenement dit jaar geschrapt zou worden. „Ik had niet meer verwacht dat het door zou gaan en eigenlijk was ik tot vandaag nog steeds bang dat het alsnog afgelast zou worden. Maar nu is het toch echt zo ver. Het EK is al begonnen voor de jongere categorieën." Dat De Koeyer deel uitmaakt van de vierkoppige Nederlandse U25-selectie is niet bepaald een verrassing. Vorig jaar maakte zij - en ook Nieuwenhuis - tenslotte ook al deel uit van het team, dat toen een zilveren medaille won. „Er zijn dit jaar weinig selectie momenten geweest voor de bonds coach, maar toch had ze veel keuze Dinsdag komt het team in actie. Over de kansen voor Nederland is De Koeyer optimistisch. ,,We gaan so wieso voor een medaille. Duitsland is traditiegetrouw de grote concurrent voor goud. Nu is er één van de beste Duitse amazones afgevallen, omdat haar paard niet fit is. Misschien zit er dit jaar voor ons dus wel meer dan zil ver in. Als we alle vier goed presteren, is die kans zeker aanwezig'', droomt De Koeyer hardop. Ook individueel gelooft ze in suc ces. Daarvoor barst woensdag de strijd los. Om zich te plaatsen voor de indi viduele finale zal de Zeeuws-Vlaamse in ieder geval één landgenoot achter Ik had niet meer verwacht dat het door zou gaan - Jasmien de Koeyer zich moeten houden. ,,Er mogen maximaal drie deelnemers per land door naar de finale. Jeanine en ik zijn allebei best wel constant qua scores, maar het blijft natuurlijk een mo mentopname. Als alles op z'n plek valt, behoort een medaille zeker tot de mogelijkheden. Mocht dat niet zo zijn, dan is het niet zo", relativeert ze. De Koeyer wordt in oktober pas 24 en mag ook volgend jaar nog deelne men in de U25-categorie. ,,Na het EK zou ik wel een grand prix bij de senio ren willen rijden. Ik denk dat het mijn paard Esperanza goed ligt en ik wil het ook gewoon achter mijn naam hebben'', verklapt ze. ,,Voor nu zijn Esperanza en ik klaar voor ons avon tuur in Hongarije. We zijn eerder al samen naar Spanje en Italië gereisd. Met goed management is zo'n reis goed te doen. Na een tussenstop in Duitsland, waar we ook de rest van het Nederlands team treffen, komen we vrijdag in Boedapest aan. Ik heb er vooral enorm veel zin in en ga so wieso genieten van dit lichtpunt na een verder toch wel donker seizoen.'' TERNEUZEN Voetbalvereniging Terneuzen viert dit jaar het hon derdjarig bestaan, maar moest na de corona-uitbraak meerdere ge plande festiviteiten annuleren. Het jubileumtoernooi, met eerste elftallen van een aantal clubs uit de gemeente Terneuzen, gaat morgen wel door. Vanaf 10.00 uur komen naast gastheer Terneuzen (derde klasse zondag) ook buurman Terneu- zense Boys (eerste klasse zater- dag), derdeklasser Zaamslag en de vierdeklassers Spui, Koewacht en Biervliet in actie. Terneuzen, Spui en Biervliet vormen samen poule 1, Terneuzense Boys, Zaamslag en Koewacht zitten in poule 2. Spui-Biervliet is om 10.00 uur het eerste duel. De finale, tussen de winnaars van de twee poules, staat om 15.00 uur gepland. Alle duels worden op het hoofdveld gespeeld en kennen een speeltijd van 30 minuten. voor de vrouwenploeg bij de junioren. Bij de mannenploeg komt Van der Lijke onder anderen Mathieu van der Poel tegen, die in Frank rijk als kopman geldt bij de Nederlandse formatie. De focus gaat vol op de wegwedstrijd; aan de tijdrit doen de mannen niet mee. vrijdag 14 augustus 2020 GO De uit Wol- phaartsdijk af komstige voet baller Olivier Aertssen is op genomen in de voorlopige se lectie van Ajax onder 19 voor de UEFA Youth League. Vanaf dinsdag speelt de ploeg de eindronde in Nyon. Boris de Bruijn gaat vanavond als leider van start aan de tweede etappe van de Zeeuwse Hard- loop3Daagse. Zijn voorprong op de nummer twee bedraagt 98 seconden. Bij de vrouwen is Monica San- derse de kop loper. De zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen spe len vanavond een oefenduel in Rotterdam. Feyenoord Fut- sal, net als de Zeeuwen eredi- visionist, is om 21.00 uur de tegenstander. a (0 Eindelijk een lichtpuntje in donker seizoen De Koeyer Menno Kole Sint Jansteen Jasmien de Koeyer en Esperanza zijn er klaar voor. foto camile schelstraete qua goede rijders in de leeftijd tot 25 jaar. Gelukkig heeft ze een sterk team weten samen te stellen en ik ben blij dat ik daar deel van uitmaak." PAPENDAL Zeeland is van 24 tot en met 28 au gustus goed vertegen woordigd tijdens het EK wielrennen in Plouay. Middelburger Nick van der Lijke gaat met de mannenploeg mee naar Frankrijk, terwijl Shirin van Anrooij (Kapelle) en Maureen Arens (Krui- ningen) zijn geselecteerd Shirin van Anrooij rijdt bij de juniores wél de tijdrit. Sterker nog: op dat onderdeel verdedigt ze haar Europese titel, die ze pakte in Alkmaar. De Kapelse doet boven dien mee aan de wed strijd. Daarin wordt ze onder anderen bijgestaan door een provinciege- note: Maureen Arens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37