Twintig maanden cel voor Goese chanteur '.V; r Social media spelen rol bij keuze Op zoek naar de ideale (vakantie)(bij)baan? ZEELAND 3 ik" e k 'mÈm mondmasker op. En dan die stomme avondklok. Daar hebben wij allemaal geen trek in. Via Snap- chat hoorden we dat het in Neder land allemaal veel vrijer is. Iedereen tipt elkaar dat je naar Zeeland moet gaan. Het is hier nog mooier ook." Hoofddoek Makhloufi en haar vriendinnen zit ten niet als enigen gehoofddoekt op de glooiing. ,,En weet j e wat zo mooi is?", zegt vriendin Fatima Teeghmas. „Niemand kijkt hier vreemd van ons op. Moet je in Knokke of Blanken- berge eens doen, met je hoofddoek naar het strand. Dan klinkt er direct commentaar. Het lijkt wel of de Ne derlanders veel vriendelijker zijn. We voelen ons hier welkom. Of zie ik dat verkeerd? Storen jullie je aan ons?" Hoe het ook zij, Fatima denkt vaker terug te komen. ,,We gaan zo lekker mosselen eten, want die schijnen hier het allerlekkerst te zijn. Dan willen de mannen vast ook wel komen. Die hangen ergens bo ven op de boulevard." Veel mannen zitten ook op het strand, niet zelden met een water pijp. Youssif en Hamid, twee broers uit Dendermonde, hebben zelfs gas branders en een sporttas vol fruitta- bak meegenomen. ,,We kwamen hier al vaker. Maar deze zomer zijn ledereen tipt elkaar dat je naar Zeeland moet gaan we er elke week." Iets verderop genieten Asma, Yas- mine en Najoua van de ondergaande zon, terwijl de kinderen spetteren in het water. Hoogzwangere Asma ('ik hoop dat-ie nog even blijft zitten, anders heb ik straks nen Ollander') is blij dat Naj oua met het idee kwam een dagje naar Vlissingen te gaan. ,,Als ik bij Hofstade met mijn kleren aan het water betreed, wat gewoon hoort volgens mijn geloof, dan kij ken ze je vies aan. Hier in Nederland laten ze ons in onze waarde. Of ze denken alleen dingen, maar spreken die in elk geval niet uit. Dat is al een stuk plezanter." Zeeland smaakt naar meer. ,,Normaal gesproken gaan we 's zomers vaak naar Ma rokko, maar dat is nu allemaal inge wikkeld. Ik ben blij dat we naar Vlis- singen zijn gegaan." Cornelleke Blok Vlissingen VVV Zeeland herkent de trend dat er deze zomer veel Belgen 'met een migratie-achtergrond' naar de Zeeuwse stranden ko men. Dat heeft alles te maken met corona, weet directeur Erik van den Dobbelsteen. ,,Veel Bel gische stranden zijn gesloten voor dagbezoek. Mensen denken: dan gaan we naar Zeeland, want daar zijn prachtige stranden." De Vlamingen ontdekten het Vlissingse strand via Snapchat, vertellen ze. Sociale media spelen een belangrijke rol bij de keuze voor toeristische bestemmingen, weet Lianne van Rijn. Zij houdt als contentredacteur van VVV Zeeland in de gaten hoe mensen berichten posten over de provin cie. Op Instagram en Facebook worden foto's en berichten van mensen doorgeplaatst. ,,We ma ken veel gebruik van deze 'user generated content'. We roepen mensen op om ons te taggen en te laten zien hoe mooi Zeeland is. Via sociale media raken mensen geïnspireerd voor dagtripjes of vakanties. Als iemand anders een plaatje maakt, dan denken ze al snel: 'Wow, dat is mooi. Daar wil ik ook heen.' De 56-jarige Goesenaar B. S. moet twintig maanden de cel in, waar van zes maanden voorwaardelijk, voor afpersing en steunfraude. Ook moet hij een schadevergoe ding betalen van 37.356 euro. Tegen S. was drie jaar celstraf geëist (waarvan zes voorwaarde lijk); ook vond het Openbaar Mi nisterie dat hij 162.000 euro scha devergoeding moest betalen. Maar de rechter besliste gisteren anders. Het eerste slachtoffer van de Goesenaar was een kennis, die voor 'zoekgeraakte videobanden' ruim 80.000 euro moest betalen. Als de man niet betaalde, dan dreigde S. mensen op hem af te sturen die hem, zijn familie of zijn kleinkinderen zouden ombren gen. Daarnaast had S. - die een bij standsuitkering kreeg - zijn ver diensten negen jaar lang (2009 2018) niet aan de gemeente Goes opgegeven. Daardoor is de ge meenschap voor 150.000 euro be nadeeld. S. zou tussen 2015 en 2017 ook nog een man uit Hansweert hebben gechanteerd, maar daar voor ontbrak volgens de recht bank wettig bewijs. De man uit Hansweert ging voor 80.000 euro het schip in. Hij zal zijn geld via een civiele procedure terug moe ten zien te krijgen. S. heeft beloofd dat alles tot op de laatste cent te rugbetaald zal worden. *Bezorging ma/vrij voor 07.00 uur, zat voor 08,00 uur, min. leeftijd 15/18 jaar Kom het bezorgteam in de ochtend bij jou in de buurt versterken. Verdien tussen de 200 en 400 euro per 4 weken! Meld je vandaag nog aan!* Na de inwerkperiode ontvang je een leuk welkomstgeschenk. Na drie maanden goed bezorgen 200 startpremie. vrijdag 14 augustus 2020 Via sociale media heb ben Vlaamse moslims el kaar getipt naar Zeeland te gaan, nu de Vlaamse kust zo ongeveer is afge sloten voor dagjesmen sen. FOTO RUBEN OREEL kv: XTSJfc" ï5&*® :^7-. i-rrei- - Samiya Makhloufi Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31