s? Corona schuurt nog wel even Roompot bouwt groen en waterrijk park Vlissingse krijgt cel voor dronkemansrit Inbraken 2 Zo druk als het Vlissingse Badstrand overdag kan zijn, zo snel loopt het tegen etenstijd altijd leeg. Maar de laatste weken blijft het druk. Zelfs de glooiing zit helemaal vol. VLAAMSE MOSLIMS BADSTRAND Commentaar Corona wordt politiek. Dit is onwenselijk en tegelijk onver mijdelijk. Het is onwenselijk dat het politieke debat over het coronabeleid in het teken komt te staan van de ver kiezingen van begin volgend jaar. En het is onvermijdelijk dat politici hun achterban proberen te plezieren. Want zij weten dat bij velen de emotie regeert, niet het besef dat je nooit moet stemmen op iemand die een slaatje probeert te slaan uit de co rona-ellende. De verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn in maart 2021. Dan is deze crisis nog niet voorbij. Zowel medisch als bestuur lijk kan het een paar jaar duren voor er voldoende inzicht is om goede acties te onderscheiden van minder goede. De enige conclusie die je nu al kunt trekken, is dat de burger moeite heeft met wendingen in de aanpak en met aarzelingen. Wel of geen mondkapje. Wel of geen quarantaineplicht. Dan zijn de cij fers heilig, dan weer niet. Er is weinig begrip voor de perma nente zoektocht naar de beste maatregelen. Moet het dan anders? Nee. Er is geen duidelijke aanwijzing dat een minder grillig beleid tot betere resultaten zou leiden. Misschien wel tot iets meer rust, maar dat is het niet het grote doel. We moeten eerst en vooral zo goed mogelijk door deze ernstige gezondheidscrisis heen. Als de bestuurlijke aanpak hier en daar een beetje schuurt omdat we met een onvoorspel bare vijand te maken hebben of omdat we zelf vreemd reage ren op de regels, jammer dan. Dat zal nog wel even zo blijven. Wel of geen mondkapje, wel of geen quarantaine, de zoektocht gaat door Roompot Vakanties voegt met Ou denaarde alweer een nieuw park toe aan zijn portfolio dat inmiddels 150 vakantieparken in Europa om vat. Daarmee is Roompot de op één na grootste verhuurder van vakan tie-accommodaties in Europa. In Oudenaarde moeten 128 lod ges, vakantiewoningen en zogehe ten ark shelters verrijzen. De bouw begint volgend voorjaar. Na enkele maanden denkt Roompot er al de eerste gasten te kunnen ontvangen. ALMANAK Al dagen probeert de verslagge ver van deze krant de juiste mensen te pakken te krijgen voor een verhaal dat over inbra ken gaat. Elke dag weer komt hij er tijdens het dagelijkse digitale overleg op terug. Het lukt maar niet, moedeloos wordt hij er van. Gisteren was de boodschap Naast een villapark in Bredene en een partnerpark in de Ardennen wordt dit het derde park in België. Volgens het bedrijf zal het park de harten van (water)sporters en na tuurminnaars harder doen klop pen. Vakantiepark in Oudenaarde wordt de derde van Roompot in België In Oudenaarde bevindt zich on der meer het centrum voor de Ronde van Vlaanderen. De ark shelters staan deels op palen in het water. Het park krijgt veel groen en de huizen worden klimaatvriende- lijk gebouwd. wederom: 'Ik krijg de betrokke nen voor het verhaal over de in braken nog steeds niet te spre ken.' Zijn chefwerd een beetje ongeduldig. „Probeer je de in brekers te pakken te krijgen of zo? Dan zal dit verhaal nog wel even op zich laten wachten, vrees ik.'' Oranjemolen komt uit de lockdown Scooterrijder gewond bij ongeval HULST Kerken vieren de dienst buiten Op het Vlissingse Badstrand zijn laat op de dag vooral Vlaamse moslims te vinden. Hele families, buurvrou wen met hun kinderen, vrienden die hele shisha's (waterpijpen) het strand op sjouwen. Ze komen als de meeste Vlissingers huiswaarts keren om te eten, en blijven tot zonson dergang. ,,Aan de Belgische kust zijn we niet meer welkom", legt Samiya Makhloufi uit. ,,Je moet een plekje op het strand reserveren en zodra je één voet op de dijk zet, moet je een De 23-jarige Vlissingse Y. H. is veroordeeld tot een celstraf van 192 dagen, waarvan 190 voorwaar delijk. Dat heeft de rechtbank in Middelburg gisteren bepaald. De twee dagen heeft ze al uitgezeten. Doordraaien H. vierde op een late avond eind april met vrienden in Goes een feestje waarbij drank en drugs werden ingenomen. Op enig mo ment begon ze volgens haar vriendinnen 'door te draaien' en vertrok ze. Bij haar zus in Kapelle stal ze de autosleutels van haar zwager en ging er met zijn auto vandoor. In Hoogerheide reed ze tegen een stilstaande auto voor haar en toen ze wegreed raakte ze de be nen van de bestuurder. Eenmaal terug in Kapelle reed ze opnieuw tegen een stilstaande auto. Paaltjes Ze vervolgde haar weg naar 's- Gravenpolder waar ze bij het ke ren in een doodlopende straat en kele paaltjes beschadigde. Niet lang daarna werd ze door de poli tie aangehouden. Tijdens de aanhouding be dreigde ze een agent. De vrouw had geen rijbewijs. vrijdag 14 augustus 2020 Verhuurder van vakantiehuizen Roompot blijft uitbreiden. Vol gend jaar begint de bouw van een nieuw park in het Vlaamse Oudenaarde, ten zuiden van Gent. Het wordt Roompots derde park in België. Frank Balkenende Goes Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De Oranjemolen in Vlis- singen komt uit de lock down. Vanaf vandaag om 13.00 uur mogen bezoe kers de molen weer in. Binnen is de tentoonstel ling te zien met het ver haal van De Slag om de Schelde in 1944 en de landing op 1 november 1944 bij Uncle Beach, naast de molen. Het was één van de zwaarste operaties tijdens de Tweede Wereldoorlog, met grote gevolgen voor de bevolking en de stad Vlissingen. De Oranjemo len is tot eind oktober open van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.30 uur. VLISSINGEN De bestuurder van een snorscooter is gisteroch tend gewond geraakt bij een verkeersongeval op de Paul Krugerstraat in Vlissingen. De scooterrij der reed om 11.25 uur over de Paul Krugerstraat in de richting van de Keersluisbrug en botste door nog onbekende oor zaak tegen een gepar keerde auto. Ambulancemedewerkers hebben zich eerst op de plaats van het ongeval over het slachtoffer ont fermd en deze daarna af gevoerd naar het zieken huis. Zowel de snorscoo ter als de auto liepen schade op. Maria-Tenhemelopne- ming wordt in Zeeuws- Vlaanderen buiten ge vierd dit weekend. In Hulst wordt het Maria beeld morgen naar bui ten gebracht en voor de hoofdingang van de basi liek gezet. Tussen 12.00 en 16.00 uur worden er Marialiederen gezongen en is de winkel van het parochiecentrum ge opend. In Terneuzen wordt morgen om 19.00 uur een dienst gehouden achter de Willibrordusto- ren en in Aardenburg is er eveneens om 19.00 uur een mis in de open lucht op het Pastoor Willy Martensplein. Wendy Wagenmakers Vlissingen Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30