Politie en douane doorzoeken in Vlissingen Panamees schip Jasmien de Koeyer hoopt op goud bij EK dressuur Vlissingen Een Panamees schip was eerder op de dag aan de ketting gelegd op de kop van de pier bij de vismijn. Met een hijskraan werden verschillende containers van het schip Hoop ge licht. Busjes van de douane en poli tie stonden opgesteld bij de Visse rijkade. Later kwam daar een con tainerscanner bij die drugs kan op sporen. Volgens Thomas Aling van de dienst Landelijke Eenheid van de politie waren er aanwijzingen dat er drugs aan boord zouden zijn. De douane zocht daar met een contai nerscanner naar. Daarmee kan, door middel van röntgenstralen, de inhoud van containers op vracht schepen onderzocht worden zon der dat die allemaal opengemaakt en handmatig doorzocht hoeven te worden. Meerdere containers wer den op die manier onderzocht. Het onderzoek duurde de hele middag. Rond 17.00 uur gingen Volgens de Landelijke Eenheid van de politie waren er aanwijzingen dat er drugs aan boord zouden zijn twee containers op transport onder begeleiding van politie en douane. Aling kon donderdagavond nog niet zeggen of er daadwerkelijk drugs zijn aangetroffen in de con tainers. Het schip vertrok op 1 augustus vanuit Las Palmas en had als be stemming Hansweert, maar legde woensdagnacht aan in Vlissingen. Volgens Aling moest het daar op last van de politie aanmeren. Het schip is niet onbekend in Zeeuwse wateren. Volgens havengegevens lag het eind mei nog in Bruinisse en medio juni in Hansweert. Verdubbeld Politie en douane zijn al maanden bezig met grootschalige onderzoe ken naar drugs. De hoeveelheid on derschepte cocaïne in de Neder landse havens is in het eerste half jaar van 2020 verdubbeld. Dit jaar ontdekte de douane 25.599 kilo co caïne, verdeeld over 77 zendingen. In dezelfde periode vorig jaar werd 12.160 kilo coke in 60 partijen ge vonden. Volgens de douane doet de toename zich vooral voor in de ha vens van Rotterdam en Vlissingen. De grootste vangst de afgelopen zes maanden was in Vlissingen, waar een partij van 4515 kilo co caïne werd onderschept. It ZEELAND9 I vrijdag 14 augustus 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Drugsactie in Binnenhaven Werknemers van bedrijven aan de Binnenhaven in Vlissingen keken donderdagmorgen ver schrikt op toen er ineens zwaar bewapende agenten en douane beambten opdoken op een stuk braakliggend terrein. De reden: een mogelijke drugsvangst. Maurice Steketee en Martijn de Koning Kijk op de site bij /video Politie zoekt naar drugs in Vlissingse haven Gewapende agenten houden toezicht terwijl de containers van het Panamese schip met een röntgenscanner worden gecontro leerd op drugs. foto theo giele Het schip Hoop ligt vast aan de Visserijkade in Vlissingen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Op een braakliggend terrein in de Vlissingse Binnenhaven hou den douane en politie hun controle. videostill

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29