RB Leipzig zet knap de internationale opmars voort imponeren tegen FC Utrecht II 21 te hebben voor tegenstanders uit de Bundesliga vrijdag 14 augustus 2020 6 MEI 2015 RB Leipzig gaat naar de halve finale van de Champions League na de 2-1 overwinning van gisteravond op Atlético Madrid. In die halve finale treft de Duitse ploeg Paris Saint- Germain, dat woensdag na een zinderende slotfase te sterk was voor Atalanta Bergamo. Dennis van Bergen Lissabon in de heenwedstrijd, toen twee spe lers van Leverkusen letterlijk voch ten op het veld om het shirt van de Argentijn. Een ander iconisch moment was zijn vernedering van Bayernverde- diger Jéróme Boateng. In 2015 dolde Messi de Duitse wereldkampioen met een sleepbeweging in het zes tienmetergebied. Haast in slow motion ging Boateng naar de grond, als ware hij een etalagepop. Barcelona schakelde Bayern uit in de halve finale en won de Champi ons League, voor de vooralsnog laatste keer in de clubhistorie. Vijf jaar later treffen Bar^a en Bayern elkaar weer, nu over één duel in het lege stadion van Benfica. En ergens in de wedstrijd zal er weer een moment komen voor zo'n duel Boateng - Messi. Want Duitse clubs willen altijd voetballen, en zeker Bayern. Ze nemen risico en verdedigen op de middenlijn, met een boulevard aan ruimte in de rug. Onderuitgeschoffeld Dat doen Italianen dan weer niet. Jaren terug keken we met Mark van Bommel samen eens op tv naar AC Milan - Barcelona. Het was in 2013. ,,Kijk, dat is tenminste een echte gele kaart'', zei Van Bommel en hij wees grijnzend naar het beeld scherm. Milanverdediger Philippe Mexès had zojuist Messi onderuit- geschoffeld, op scheenbeenhoogte, met de noppen vooruit. Tegen Mi lan had Barcelona het altijd lastig, wist Van Bommel vooraf al te mel den. ,,Kijk de cijfers maar na. Italia nen kennen geen schroom. Die pakken Messi net zo hard aan als ie der ander. Barcelona krijgt geen millimeter ruimte.'' Van Bommel vertelde hoe ze in de kleedkamer van zijn oude club over Messi spraken. Hij, Gattuso, Ibrahimovic, Nesta en al die andere toppers. Hardop werd de discussie gevoerd hoeveel goals Messi per sei zoen in de Italiaanse competitie zou maken: meer of minder dan dertig. Van Bommel: ,,Driekwart dacht absoluut minder. Ik ook, ja. Nog altijd kunnen Italianen als geen ander neutraliseren. Messi maakte pas vorig jaar (in 2012, red.) zijn eerste goal tegen een Italiaanse club. Dat is geen toeval.'' Tegen een Duitse club had hij al in 2006 voor het eerst succes. Dat was tegen Werder Bremen. Dus het prijsschieten duurt nu al bijna an derhalf decennium, inclusief vier goals in vijf eerdere krakers tegen Bayern. Komt daar vanavond nog iets bij? De blijdschap in de ogen van de RB Leipzig-spelers was bijna tast baar, gisteravond in Lissabon. Over vijf dagen speelt de Duitse topclub in wording de halve finale van de Champions League. Het betekent nogal wat. Een nieuw tijdperk is aangebroken. Tureluurs werden ze ervan, de spelers van Atlético Madrid. De ploeg van Diego Simeone werd fa ses achtereen overlopen door het lustig combinerende RB Leipzig. Passend bij de status van de Duitse club. Eens te meer bewees de ploeg van de jonge Julian Na- gelsmann (33) een aanwinst te zijn voor het internationale voet bal. In die zin was de 1-0 voorsprong voor Leipzig na een klein uur spe len niet meer dan logisch. Dani Olmo -een Spanjaard nota bene- rondde een afgemeten voorzet van Marcel Sabitzer feilloos af. Zelfverzekerd Atlético Madrid, dat Angel Correa en Sime Vrsaljko in de Portugese hoofdstad miste omdat ze positief getest waren op het coronavirus, was nog wel zo zelfverzekerd aan de kwartfinale begonnen. Acht tien duels op rij was het elftal van Simeone immers al ongeslagen in de diverse competities. Maar dat vertrouwen betaalde zich giste ren, twee goede mogelijkheden voor Stefan Savic en Yannick Car- rasco in de openingsfase, niet uit. RB Leipzig heerste. Dat wedstrijdbeeld kantelde pas toen bij Atlético Joao Felix binnen de lijnen kwam. De aan- Tyler Adams viert zijn 2-1 foto valler, een jaar geleden voor een astronomisch bedrag overgeno men van Benfica, gaf de Spanjaar den eindelijk wat smoel. Nadat hij binnen het strafschopgebied ge vloerd was door Lukas Kloster- mann, schoot de invaller zelf de gelijkmaker binnen namens Atlé- tico. Schot Wat volgde: een wedstrijd die in die periode alle kanten op kon. Tot de 88e minuut dan. Toen was het Tyler Adams die RB Leipzig via een van richting veranderd schot naar de halve finale van de Cham pions League schoot. In die halve finale wacht voor de Duitsers Paris Saint-Germain. De wedstrij d wordt dinsdag gespeeld. CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen Programma - T BAYERN MUNCHEN heel goed samengespeeld met Quincy Promes en goede goals ge maakt. Een uitstekend optreden, dus." Ietsje lager in de pikorde zit Lang min of meer in hetzelfde schuitje. De linksbuiten werd zelfs al ver huurd aan FC Twente, hetgeen een teken aan de wand was. Ook hij Zakaria speelde intelligent. Hij was een grote drijvende kracht in drukzetten - Erik ten Hag (trainer Ajax) mag zich opnieuw laten zien en dat doet hij met verve. Zijn inzet kop pelde hij gisteren aan rendement, door eerst met een strak schot in de korte hoek de score te verdubbelen en na een heerlijk steekballetje van Antony ook Nico Tagliafico een niet te missen kans te schenken: 3-0. Veel wedstrijden Daarmee is nog niet gezegd dat Lang nu bij Ajax mag blijven. ,,We spelen veel wedstrijden. Hij is net terug. We gaan eens rustig kijken, maar ik vond Noa vandaag zijn ver dedigende taken uitvoeren en ook uitstekend spelen", aldus Ten Hag. Utrecht vond net als RKC een moment om door de Ajax-defensie, waar Perr Schuurs opnieuw plaats- nam naast Daley Blind, te snijden. Utrecht kreeg zelfs een penalty toen Noussair Mazraoui tegenstan der Bart Ramselaar tegen de vlakte werkte. Simon Gustafson deed wat hij zelden doet vanaf elf meter: mis sen. Na de goal van Tagliafico was Ajax nog niet uitgeraasd. Labyad in ieder geval nog niet tegen zijn voor malige club, getuige een prachtige steekbal op Promes en twee fraaie en rake vrije trappen, op slag van rust, in de korte (4-0) en in de lange hoek (5-0). ,,De eerste was moeilij ker, maar de tweede was mooier", vond Labyad, die vanaf zaterdag tij dens het trainingskamp in Oosten rijk zijn jacht op een basisplek ver volgt. Zakaria Labyad was trefzeker tegen FC Utrecht. Hij scoorde drie keer, waaronder twee vrije trappen. foto bsr agency, REUTERS Gisteren RB Leipzig - Atlético Madrid 1-0 kwartfinales, over één duel Vandaag 21.00 uur Barcelona - Bayern M. Morgen 21.00 uur Manchester City - Ol. Lyon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21