II II «njoyhotels.nl »Coronaverveling en hitte JOL Schip aan de ketting in haven Walcheren We hebben de heetste week ooit achter de rug Politievakbond NPB ziet dat agen ten overuren draaien. ,,We heb ben eerst de maatregelen gehad na de moord op Derk Wiersum. Ver volgens kwam corona. Agenten zijn zwaar overbelast en krijgen nu dit voor hun kiezen. Het sta pelt zich maar op", aldus voorzit ter Jan Struijs. ,,lk heb zorgen voor het welzijn van agenten." Vooral in Den Haag was het deze week verschillende keren raak. In de Haagse Schilderswijk leek het in de nacht van woensdag op donderdag of er oorlog was uit gebroken. Jongeren staken grote vuren aan, draaiden brandkranen open en gooiden vuurwerk. Ver schillende agenten liepen gehoor- schade op. De Mobiele Eenheid moest een aantal keren optreden. De wijk Duindorp kreeg gister- Dit zijn geen spelletjes meer. Dit zet ons drinkwater op het spel ochtend weinig tot geen water meer uit de kraan, omdat op grote schaal brandkranen waren open gedraaid. ,,Dit zijn geen spelletjes meer'', zei de Haagse burgemeester Jan van Zanen in een felle reactie. ,,Dit zet onze drinkwatervoorziening op het spel.'' Hij kwam terug van vakantie nadat maandag een 19-jarige jon gen in Scheveningen was doodge stoken. Van Zanen zegt 'nadere maatregelen voor te bereiden' om de reljeugd in toom te houden. ,,Het zijn drie afzonderlijke, zeer te betreuren gebeurtenissen, maar het is wel zo dat de wereld zucht onder het coronavirus en we in Nederland een historische hitte golf hebben. Dan neemt niet weg dat je je hebt te gedragen.'' De warmte brengt ze hier en de drank en drugs doen de rest Ook in Zandvoort klagen strandtenthouders over overlast door balorige pubers. ,,Wat een oorlogsgebied de laatste dagen", zegt Bas Teunissen van strandtent Ons Paviljoen 11 in Zandvoort. Volgens Teunissen is de jeugd massaal onder invloed. ,,De warmte brengt ze hier en de drank en drugs doen de rest.'' De jongerenoverlast is volgens de Haagse politiewoordvoerster Annemarie de Mooij te wijten aan een combinatie van factoren. „Jongeren gaan niet naar het bui tenland op vakantie. Vanwege co rona is er al de hele zomer niets te beleven, want alle festivals en feesten zijn afgelast. Stranden zijn overvol en door de warmte wor den de lontjes wat korter. Dat zou de agressie kunnen verklaren.'' P4 Politie en douane zoeken naar drugs in Vlissingen zeeland 1 vrijdag 14 augustus 2020 Nieuwsmedia Hotel Spoorzicht SPA Jongeren massaal op oorlogspad Op meerdere plaatsen in het land zijn jongeren aan het rel len geslagen. Volgens de poli tie komt het door een combina tie van vakantie, coronaverve ling en de verzengende hitte. Koen Voskuil Lex de Jonge Den Haag —Jan van Zanen, burgemeester - Bas Teunissen, strandhouder De mooiste streken van België, Duitsland alles inclusief vakanties en Nederland! Kijk voor meer www.enj0vh0tels.nl Geen boekingskosten informatie en meer J? - - Geen aanbetaling Enjoyhotels op: of bel 020 - 225 48 81 tê Geen toeslag 1-persoonskamer Opnieuw pittige buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: 26°C Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 Loppersum Groningen Aankomstdata en prijzen 2020 13,17 september299,95 p.p. 21, 25, 29 september 3, 7,11.15,19, 23, 27, 31 oktober319,95 p.p. 4, 8,12,16, 20, 24,28 november 2, 6,10,14,18 december319,95 p.p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1