OZCAN AKYOL ®811Sï vfissips SlppÉf 3 dgn Brabant &tsSs&&& Opnieuw spanning in Marengo-proces 6 Column Hoewel het kabinet, bij monde van minister Hugo de Jonge, de quarantaine plicht als een drastische maatregel aankondigde, ging er geen enorme schok door het land. Misschien wel omdat de meeste jongeren zich tijdens deze tropische dagen buiten onbedaarlijk aan het uitle ven zijn en veel gezinnen toch nog ergens even vakantie vieren. Die dynamiek was in april, na wéér een strenge beperking van de overheid, behoorlijk anders. Er werd gezucht en gekreund, maar door heldere communicatie tij dens wekelijkse persconferenties bestond er toch bereidheid om enigszins de koers van de regering te volgen. Maar dat lijkt allemaal verdwenen. Als ik, een cynische doch welwil lende burger, moet analy seren hoe mijn eigen scepsis ont stond, dan kom ik toch uit op de to tale ver- - U **5 warring die zo langzamerhand het beleid van onze bewindspersonen typeert. Een voorbeeld. Mark Rutte wilde als liberale premier geen dictator zijn, het volk was wijs genoeg om verantwoordelijkheid te nemen. Maar een paar dagen later wordt ons verteld dat we verplicht in quarantaine moeten in sommige situaties, anders volgt er een rechtsgang. Daarna werd die ver plichting deels uitgesteld. Het idee blijft raar. Voor de va kantie werd beloofd dat de GGD genoeg zou kunnen opschalen en dat het bron- en contactonderzoek niet in gevaar was. Maar dat bleek onjuist. En ironisch genoeg wil Hugo de Jonge nu deze instellin gen met nog meer taken opzade len. Tel daarbij op dat Jaap van Dissel al maanden orakelt dat enerzijds de mondkapjes een nauwelijks bewezen medisch effect hebben, mddr dat we toch in de trein, de bus en in het vliegtuig hutjemutje moeten zitten met die mondkapjes op ons gezicht. Al met al erg verwarrend voor een kosmopolitisch land met in woners die zich bijster weinig aan trekken van autoriteit, om maar niet te zeggen dat ze er schijt aan hebben, gevormd in tijden waarin alles altijd meer mocht zijn en be ter kon - zonder plafonds. Als Rutte en consorten niet snel grip op hun beleid krijgen, hebben ze een probleem erbij. Want dan moeten ze niet alleen tegen een vi rus strijden, maar ook tegen hun eigen ongeloofwaardigheid. Rutte en consorten moeten snel grip krijgen op hun beleid www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cpg De rechtbankvoorzitter tikte ad vocaat Yassine Bouchikhi bij het begin van de zitting op de vingers, omdat hij dinsdag tijdens een on derbreking ongeoorloofd contact zou hebben gehad met een van de hoofdverdachten in het proces, Mohamed Razzouki. Die mag geen contact hebben met andere verdachten in het proces en zit vast in de EBI in Vught. Bouchikhi reageerde woedend op de rechters en stelde dat hij niet als enige advocaat even sprak met zijn voormalige cliënt Razzouki, maar wél als enige daarop werd aangesproken. ,,Omdat ik Marok kaan ben zeker", zei Bouchikhi. De rechtbank benadrukte dat het absoluut niets met hem per soonlijk of zijn afkomst te maken heeft en bood excuses aan, maar daar nam Bouchikhi geen genoe gen mee. Hij zei de indruk te krij gen dat de rechtbank het inmid dels beruchte proces-verbaal over lekkende advocaten 'voor waar aanneemt', en dat dit meespeelt in de overweging Bouchikhi als enige aan te spreken. Daarop bood de rechtbank nogmaals excuses aan en zei niet te twijfelen aan de inte griteit van de advocaat. Klacht Toch was het leed wat Bouchikhi betreft al geschied. ,,Dat dit een ge volg gaat krijgen, is duidelijk", al dus de raadsman. ,,Hier blijft het niet bij." Hij kondigde aan een klacht in te dienen bij de president van de Amsterdamse rechtbank en betichtte de officieren van justitie opnieuw van leugens. Dat deed hij dinsdag ook, toen diezelfde offi cieren het proces-verbaal over lek kende advocaten toelichtten. Daarin zette het OM uiteen hoe in de zomer van 2015 de bende van Ridouan Taghi precies op de hoogte bleek te zijn van een on derzoek naar Taghi's organisatie. Volgens het OM is Bouchikhi een van de advocaten die informatie verspreidden. Nico Meijering, die de eerder ge noemde Mohamed Razzouki ver tegenwoordigt, was een andere hoofdrolspeler op de tweede zit tingsdag. De advocaat nam uitge- breid de tijd om de betrouwbaar heid van kroongetuige Nabil B. in twijfel te trekken. Die heeft uitge breide verklaringen afgelegd tegen Taghi en de zestien medeverdach ten, en het proces draait voor een groot gedeelte op zijn medewer king. Meijering heeft vanaf het begin zijn twijfels gehad over diens be trouwbaarheid en zag dat in juli 2019 bewaarheid toen bleek dat De rechtbank bood excuses aan, maar daar nam advocaat Yassine Bouchikhi geen genoegen mee Nabil B. gelogen had over een tele foon die hij in zijn cel tot zijn be schikking had. De kroongetuige verklaarde daarna onder ede dat hij geen andere telefoons had. Maar door een onthullend inter view van de voormalige anonieme advocaat van Nabil B. kwam on langs aan het licht dat hij nóg een telefoon in zijn bezit had: een iPhone 5. Voor Meijering is dat hét bewijs dat de kroongetuige niet de waarheid spreekt en aantoonbaar liegt. Hij wil alles weten over de inhoud van deze telefoon. Met wie heeft Nabil B. bijvoorbeeld contact gehad tijdens deze periode? De rechter-commissaris heeft al vastgesteld dat met de telefoon uitgebreid gezocht is op internet en dat er veel WhatsApp-gesprek- ken mee zijn gevoerd. Waarin on der meer, zo blijkt uit een justitie- document dat deze krant heeft in gezien, 'wordt teruggeblikt op cri minaliteit die heeft plaatsgevon den en personen die daaraan geli eerd zijn'. Buiten proces Meijering wil daarover alle moge lijke vragen kunnen stellen aan de kroongetuige, maar weet dat die dat vooralsnog weigert. Nabil B. heeft een verzoek gedaan om de inhoud van de telefoon buiten het proces te houden, omdat hij daar mee ook contact onderhield met zijn advocaat. Daarom zou het toe stel onder 'geheimhouderscom municatie' vallen. Daar kon Meij- ering weinig mee, omdat er juist veel appgesprekken met criminele vrienden zijn gevoerd. Het OM krijgt vandaag de gele genheid te reageren. Het inhoude lijke gedeelte van het proces wordt pas over 1,5 jaar verwacht. Incl. diner 4 dagen Duitse Rijn 3 dgn Zutphen diner donderdag 13 augustus 2020 GO y @OzcanAkyol Verwarrend De krachteloosheid van onze ministers begint gênant te wor den en de hang naar anarchie van de bevolking is interessante mate rie om te bestuderen voor antro pologen en sociologen. ■rft' i*"" -Sfc, "ter —Ui Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Rechtbank van racisme beticht door advocaat Opnieuw liepen de spanningen in de rechtszaal hoog op tijdens het liquidatieproces Marengo. Ditmaal omdat een van de ad vocaten van de verdachten meende dat hij racistisch werd bejegend door de rechtbank. Yassine Bouchikhi vroeg uitein delijk of de rechter zich wilde terugtrekken en dreigde met een wrakingsverzoek. Yelle Tieleman Amsterdam Boven: de zwaarbeveiligde rechtbank op Schiphol. Onder: advocaat Yassine Bouchikhi komt aan bij de rechtbank. FOTO'S ANP, KOEN LAUREIJ Luxe wellnesshotel omringt door mooie natuurgebieden, zoals De Groote Peel! 2 nachten incl. ontbijt in 4* BW Nobis Asten (8,7) 7 O lx een diner (hoofdgerecht), gratis wifi parkeren Incl. wellness (zwembad, sauna en Turks stoombad) Optioneel: Upgrade kamer terras airco 15,- p.n. 3* Hotel Am Markt (8,1) 4* Fletcher Resort-Hotel Zutphen (7,7) 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. ontbijt, wifi parkeren Gratis wifi en parkeren Vlakbij Keulen en Bonn lx diner (hoofdgerecht) Incl. zwembad en sauna Mwm**

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6