Sjoerd Verhulst opnieuw maanden aan de kant II O O) CD O Jan Paul van Hecke maakt transfer naar de Premier League 9 wordt op zeer korte termijn ingelijfd door Brighton Hove Albion, dat de speler vervolgens zal verhuren aan FC Utrecht. Verdediger uit Arnemuiden Graauw Tolhoek BSC Breda De langslepende transfersoap rond Jan Paul van Hecke na dert zijn climax. NAC is vol gens ingewijden tot een ak koord gekomen met Brighton Hove Albion over de trans fersom plus bonussen. Op hun beurt zijn de Engelsen bereid om de 20-jarige centrale ver dediger tijdelijk in de eredivi sie onder te brengen. De ingenieuze driehoeks af faire stemt iedereen tot tevre denheid. De Bredanaars heb ben hun miljoenendeal te pak ken en kunnen de boer op. Het kapitaalkrachtige Brighton, dat zoals bekend langere tijd op de jonge Zeeuw jaagt, haalt voor een peulenschil een ta lent op die binnen een mum van tijd het drie- of viervou dige waard kan zijn. FC Utrecht krijgt de beschikking over een ruwe diamant en Van Hecke maakt zijn vurig ge wenste stap hogerop naar de eredivisie. AS Monaco Zoals bekend voelde de voor stopper er niets voor om door AS Monaco, dat in juni al tot overeenstemming kwam met NAC over de vraagprijs, te worden uitgeleend aan het on beduidende Cercle Brugge. Na de eerdere gesprekken met AZ en FC Utrecht in maart en april wilde Van Hecke alleen nog maar naar de Domstede- lingen. Niet onbelangrijk: De ingenieuze driehoeks affaire stemt iedereen tot tevredenheid VVCS-zaakwaarnemer Louis Laros behartigt niet alleen de belangen van Van Hecke, maar ook die FC Utrecht-trainer John van den Brom. Ruim twee miljoen Brighton Hove Albion be taalt naar verluidt iets meer dan twee miljoen euro voor de centrale verdediger die precies zestien duels het NAC-shirt droeg. Afhankelijk van de wedstrijden die hij namens de Engelse Premier League club speelt, dat kan dus ook na de Utrechtse huurperiode zijn, kan het bedrag middels bo nussen oplopen tot tenminste drie miljoen euro. Verhulst heeft in de afgelopen twee jaar een flink medisch dossier opge bouwd als het gaat om knieblessures. De 21-jarige inwoner van Oostkapelle speelde op 9 maart 2019 zijn laatste of ficiële wedstrijd voor de geel/blauwe formatie, toen hij in het duel met Krab- bendijke geblesseerd raakte aan zijn linkerknie. Hij probeerde het vervol gens nog wel, uit een MRI-scan bleek ook dat er geen schade was, maar niet veel later ging het weer mis. „Tijdens een training zakte ik door mijn knie, later bleek dat er een stukje kraakbeen was afgebroken." Maar ondanks die blessure maakte Verhulst niet veel later toch de overstap scheurtje rona roet in het eten. ,,Ik begon steeds fitter te worden, was eigenlijk klaar om mijn rentree te maken, toen werd de competitie stilgelegd." Het leverde hem een nieuwe teleurstelling op, maar ook extra tijd om sterker en fitter te worden. Tot het tijdens een vriend schappelijk partijtje met teamgenoten Maarten en Jochem Hazelaar en Sander Versendaal wederom misging. Bijna twee maanden later, vanwege corona was het lastig om een afspraak te ma ken, kreeg hij deze week de uitslag. in mijn kruisband en meniscus, ik moet opnieuw geopereerd worden en daarna weer zes maanden revalideren." Vertrouwen En ondanks dat hij rekening hield met een operatie, kwam de uitslag aan als een klap. ,,Ik had wel verwacht dat ik geopereerd moest worden, maar niet dat het weer een half jaar zou duren. Nu sta ik al anderhalf jaar buitenspel, dat worden er straks twee." Het vreet aan hem, vertelt hij. „Ik wil gewoon S echt weer voetballen en belangrijk zijn voor Oostkapelle. Je weet hoe het kan zijn, dan wil je het zo graag weer laten zien." Hij ziet een parallel met zijn eer dere blessure bij de club, hij hoopt dan ook dat hij nu wel van waarde kan zijn. „Toen raakte ik aan het einde van het seizoen ge blesseerd, toen het erom ging. Nu wil ik dan juist weer fit en belang rijk zijn." Na zijn operatie gaat hij opnieuw met fysiotherapeut Er- win Adan aan de slag om terug te komen, gemotiveerd en wel. „Er al les aan doen om er weer te staan. Geduld, maar ik heb er ver trouwen in. Het komt zeker goed!" naar derdedivisionist Goes. Hij her stelde, maakte minuten in de onder 23 en leek na acht maanden revalideren klaar voor een rentree. In november van vorig jaar debuteerde de vleugel flitser in de wedstrijdselectie van de Bevelandse club, op bezoek bij Harke- mase Boys, tot een invalbeurt kwam het echter niet en niet veel later sloeg op een training opnieuw het noodlot toe. ,,De meniscus van mijn andere knie had een tik gekregen." Een Ik begon steeds fitter te worden, was eigenlijk klaar om mijn rentree te maken, toen werd de competitie stilgelegd - Sjoerd Verhulst nieuwe herstelperiode volgde. Ver hulst besloot, in samenspraak met Goes, om vlak na de winterstop tijde lijk terug te keren naar Oostkapelle om daar volledig wedstrijdfït te worden. Opnieuw zat hij dicht tegen wedstrijd minuten aan, maar ditmaal gooide co- donderdag 13 augustus 2020 GO 4de Eric Vanhijfte wordt trainer van kersverse vierdeklasser Graauw. Van hijfte volgt Di- mitri Goossens op, die nog voordat hij zijn eerste training bij Graauw had geleid was op gestapt. 1*11 Antwan Tol- hoek en Team Jumbo-Visma konden giste ren weer jui chen. In Italië zag de renner uit Yerseke zijn kopman Ge orge Bennett de Gran Pie- monte winnen, terwijl hij zelf op een verdien stelijke elfde plaats finishte. 5-3 Oostkapelle/ Domburg en Terneuzense Boys zorgden voor een doel puntrijke ope ningswedstrijd in de Borsele Sloepoort Cup. De Walcherse ploeg won: 5-3. Zeelandia Mid delburg ver sloeg Seroos- kerke met 3-1. Yadran Blanco Jan Paul van Hecke, hier nog in actie namens NAC tegen Heerenveen. foto bsr agency Oostkapelle/Domburg zal het in de jacht op het kampioenschap gro tendeels moeten stellen zonder Sjoerd Verhulst. De aanvaller keerde afgelopen winter terug van Goes, speelde nog geen minuut en raakte in de coronabreak opnieuw geblesseerd aan zijn knie. Eind au gustus wacht hem een operatie, waarna de buitenspeler opnieuw zes maanden zal moeten revalide ren. Daniël Wissel Oostkapelle Nouwer" 'T'Vtpon Br. I ii*VST«H Transfersoap nadert climax „Een a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37