Boekentip zomerhit Narrige detective in Edinburgh Fluitend door Frankrijk 0 O 0 0 u 6 i*-* -w - Ik hou van thrillers, zij het niet de kolder van Stieg Larsson met zijn getikte compu- ternerds en zakenmannen die nazi's blijken met een martelkamer onder hun villa. Liever een ouderwetse detective, beetje cliché mag, met van die geweldige dialogen. Denk aan Raymond Chandler, Elmore Leonard en mijn absolute favoriet Ian Rankin. Hij is de beden ker van inspecteur John Rebus. Inderdaad: ge scheiden, narrig, verzot op drank en onuit staanbaar eigenwijs. Tikkeltje voorspelbaar, zou je denken, maar dat geldt niet voor de dia logen, vol humor, de be schrijvingen van Edin burgh (het helpt als je er bent geweest) en zijn voorliefde voor popmu ziek. Ik had zeker tien boeken van 'm kunnen kiezen, maar de verwij zing naar Radiohead in de titel gaf de doorslag voor Exit Music (vertaald als Laatste ronde). Bovendien lag die stapelshoog in de boekwinkels toen wij tijdens een vakantie in 2009 voor de kinderen op zoek gingen naar een wat obscuur winkel tje met Magic-kaarten in Buccleuch Street in Edinburgh. Probeer dat maar eens uit te spre ken. Om de een of andere reden komt Rebus daar zo vaak, dat ik het sindsdien jammer vind als die straat eens een keer met genoemd wordt in een boek. In oktober komt de nieuwe Rankin uit. Ik kan niet wachten. LAATSTE RONDE Lala, lala, lala, lalalala, la, lalala Lalalala, la, lalala, lalalala Voelen jullie het ook? Dat zomerse ge voel? Lekker toeren lalalalala in de auto lalala- lala raampje open lalalalala door de Provence lalalalala. Kom, probeer het maar: Lala, lala, lala, lalalala, la, lalala Lalalala, la, lalala, lalalala Kilometers lang door de lavendelvelden, slechts onderbroken /jS®SflTÏll door wuivende zonne bloemen. Terrasje, frisse salade, rosétje. Leven als God in Frankrijk, voor een paar weken dan M toch. Lak aan alles, vakantie, niks moet en alles mag. Flirten met het leven, de vrijheid, de liefde, daar heb je toch alles voor over? Luister maar naar Michel Delpech: ,,Pour unflirt avec toi, je ferais n'importe quois." En dan het refrein, die langgerekte ou's: ,,Pour...Un petit tour...Un petit jour...Entre tes bras." Meegalmen in de auto op Franse chansons. Vic van de Reijt zette vijftien jaar geleden heel handzaam de 69 beste op 3 cd's. Geliefde com pagnon sindsdien op menige gemotoriseerde Tour de France. Fluit maar mee: Lala, lala, lala, lalalala, la, lalala. Lalalala, la, lalala, lalalala donderdag 13 augustus 2020 Vakantie: tijd voor boeken en zomerse mu ziek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en zomerhits. Deze hele week geeft Ernst Jan Rozendaal elke dag een inkijkje in zijn boekenkast. Verslagge ver Maurits Sep kiest een zomerhit uit. GO f O <S O O N

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34