Drama dat in hapklare porties wordt opgediend Zombiefilm met moedige helden en barbaarse types 25 Jonge Dixie draagt film van begin tot einde THESECRET GARDEN ting Rita (1983) speelt zij een enigs zins ordinaire arbeidersvrouw die door een drankzuchtige professor (Michael Caine) wordt ingewijd in de schoonheid van literatuur. Ze kreeg er een Oscarnominatie voor. ,,Aan die rol dank ik mijn filmcar rière", stelt de actrice vast. ,,Het ge volg is wel dat ik daarna vooral dit soort vrouwen met een eenvoudige achtergrond kreeg aangeboden, maar hopelijk heb ik in de loop der jaren bewezen dat ik meer in mijn mars heb.'' Julie Walters lijkt van alle markten thuis te zijn. Zij excelleert zowel in komische als in dramatische rollen. Zij speelde een bordeelhouder, de vrouw van een gangster (gespeeld door Phil Collins), een legendarische fatsoensrakker (Mary Whitehouse), een alcoholische mannenverslinder en was in de Harry Potter-films te zien als Molly Weasley. En onlangs sprak zij in de animatiefilm The Queen's Corgi de stem van Koningin Elizabeth II in. ,,Daar kon ik wel een beetje mee dollen hoor. Het hoefde geen perfecte imitatie te zijn.'' Gevraagd naar haar beste werk somt Walters niet haar bekendste films op maar een televisiefilm A Short Stay in Switzerland (2009). Daarin speelt zij een vrouw die ter minaal ziek is en zelfmoord over weegt. ,,Dat personage, gebaseerd op een echte vrouw, zal mij altijd bijblij ven.'' kampen na de dood van zijn moeder. Mary is een zware rol die door de jonge Dixie Egerickx met groot in levingsvermogen wordt vertolkt. Zij draagt de film van begin tot einde. Minder overtuigend is Colin Firth. Terwijl hij de ma terie toch goed moet kennen: ook in 1987 speelde hij al in een bewerking van The Secret Garden. - AZ. Summerland Tijdens de Tweede Wereldoorlog, toen Londen continu werd ge bombardeerd door de nazi's, wer den veel stadskinderen uit veilig heidsoverwegingen naar het plat teland gestuurd. Een van hen is Frank, wiens vader piloot is. Hij heeft de pech ondergebracht te worden bij een norse schrijver. Gemma Arterton vertolkt deze Alice, die vooral schrijft over bij zondere natuurverschijnselen zo als fata morgana's. Haar eigen le ven weerspiegelt die voorkeur. Uit terugblikken leren we de liefde van haar leven kennen. Maar om dat het om een vrouw ging, was het in die tijd een onmogelijke re latie. Zeker omdat de vriendin ook een kinderwens had. Verwacht van Summerland geen tragedie die de kijker murw gesla gen achterlaat. Er gebeurt zeker genoeg drama, waarvan de jongen de spil is en het verleden van Alice op een enigszins verge- zochte wijze bij haar op de deur klopt. Maar de film straalt ook een soort gemoedelijkheid uit die ze ker past bij dit beschermde mi lieu, waarin het drama in hap klare porties wordt opgediend. - A.Z. Peninsula Vier jaar geleden vluchtte een wanhopige man in Train to Busan (2016) met zijn dochter naar de Zuid-Koreaanse stad: het zou het laatste veilige bastion zijn tijdens een zombie-uitbraak. De Oost- Aziatische horror vol bloeddor stige actiescènes, onderkoelde humor en maatschappijkritiek werd een verrassende culthit. Nu komt scenarist en regisseur Sang- ho Yeon met een vervolg. Het door zombies bevolkte schiereiland is inmiddels afgeslo ten. Toch besluit Jung-seok terug te keren, op zoek naar een achter gelaten schat. Dan ontdekt hij tussen de zombies uiteenlopende overlevenden: van moedige kleine helden tot types die bar baarser zijn dan de ondoden. Hoewel Peninsula niet zo kraak- vers en scherp is als zijn voorgan ger en zelfs wat melodramatisch, is deze zombiehorror prima ver maak. - Marieke Nieuwdorp donderdag 13 augustus 2020 GO Julie Walters als de pittige huishoudhulp Mrs. Medlock in The Secret Garden. foto ap DRAMA Regie: Marc Munden. Hoofdrollen: Colin Firth, Julie Walters en Dixie Egerickx. Het is volkomen begrij pelijk waarom filmma kers zo dol zijn op het boek The Secret Gar den van Frances Hodgson (1849-1924). Het verhaal gaat over de fantasiewereld van een weeskind dat troost vindt in een ge heime tuin, een soort paradijs op aarde. Het meisje krijgt daardoor weer levensvreugde. En het belangrijkste thema betreft rouwver werking, waardoor ook volwassenen geraakt zullen worden. Geen wonder dus dat het boek verfilmd is in 1949, 1975, 1987, 1993 en nu in 2020. De nieuwe film speelt zich in een latere peri- ode af dan het verhaal in het boek, maar de impact is dezelfde, hoewel de makers het verhaal iets hebben bijgeschaafd. Het slagen van de film hangt vooral af van de jonge hoofdrolspeler Mary, die na de dood van haar ouders in India in Engeland bij haar oom (Colin Firth) en diens gehandicapte zoon belandt. Ook zij hebben met verlies te DRAMA Regie: Jessica Swale. Hoofdrol len: Gemma Arterton, Tom Cour- tenay en Penelope Wilton. Er gebeurt zeker genoeg drama in Summerland. foto ap HORROR Regie: Sang-ho Yeon. Hoofdrollen: Dong-Won Gang, Jung-hyun Lee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25