tf) Genadeloos portret van first lady Imelda Marcos 24 Hoewel zij twee Oscarnominaties op haar naam heeft staan en als Mrs Weasley te zien was in de meeste Harry Potter-films, is Dame Julie Walters (70) internationaal niet zo bekend. Maar daar zit de nuchtere Engelse niet zo mee. FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop 1 (-) Trolls Wereldtour €208.314 €92.252 €84.923 €65.918 Nu in de bios Trolls World Tour Fahim Pinocchio Expo Gerrit van Dijk My Salinger Year opent Film by the Sea a de opnamen van de boekverfilming The Secret Garden, waarin zij de pittige huishoudhulp Mrs. Medlock vertolkt, nam Julie Walters een dramatisch besluit. Het zou wel eens haar laatste filmrol geweest kunnen zijn. De reden was dat zij kort nadien de mededeling kreeg aan darmkanker te lijden. Een ingrij pende operatie volgde. De 70-jarige acteur doorstond die met goed ge volg. ,,Voor mij stond het toen wel vast dat ik geen zware filmrollen meer wilde spelen. Ik wil het voortaan wat kalmer aandoen'', vertelt zij via een zoom-verbinding vanuit haar boer derij in Sussex. ,,Het kan dus best zijn dat mrs. Medlock mijn laatste, grote filmoptreden is geweest.'' Volgens haar palmares is The Secret Garden, een klassiek boek dat al di verse keren is verfilmd, de 99ste pro ductie met haar naam op de titelrol. Het verhaal draait om het weesmeisje Mary, dat onderdak krijgt op het landgoed van haar barse oom (Colin The Kingmaker Ik speel graag volkse types. Dat zijn heerlijke en eerlijke personages Als een weldoener strooit Imelda Marcos, de weduwe van de Filipijnse president Ferdinand Marcos, met bankbiljetten. Haar beveiligde auto rijdt door de straten van Manilla, om ringd door bedelende kinderen. ,,Toen mijn man en ik aan de macht waren, zag alles er hier beter uit'', verzucht zij dramatisch uitkijkend op de krottenwijk. Waarna zij een ziekenhuis bezoekt waar zij kanker patiëntjes ook fooien toestopt. Firth), een weduwnaar, en diens ge handicapte zoon. Een grimmige om geving die pas wordt opgefleurd als Mary een geheime tuin ontdekt van een magische schoonheid. De onver mijdelijke huishoudster wordt door Walters gespeeld. ,,Ik ken het boek uit mijn jeugd,'' zegt Walters. ,,Dat is niet zo bijzon der want hele generaties Engelse kin deren zijn ermee opgegroeid. Het verhaal is optimistisch van opzet, gaat over magie en vriendschap, hoe wel er ook een aantal zware thema's in voorkomen, zoals het verlies van dierbaren.'' Koper poetsen Het is niet de eerste keer dat Walters in haar carrière een huishouder speelt. Het beroep kleeft aan haar. ,,Ik ben heel goed in het vegen van vloe ren en het poetsen van koper'', stelt Walters met een harde lach vast. ,,Ik speel graag mensen uit de werkende klasse, volkse types. Ik ben daar ook mee opgegroeid. Mijn vader was bouwvakker en mijn moeder werkte op het postkantoor. Het zijn heerlijke en eerlijke personages om te spelen.'' Haar doorbraak dankt Walters aan een dergelijke vertolking. In Educa- Het beeld van de 90-jarige, voorma lige first lady van de Filipijnen is ont hutsend. Een vrouw die buiten de werkelijkheid staat, vol zelfmedelij den zit en zwijmelt bij de foto's van de groten der aarden die zij ooit mocht ontmoeten: van Nixon tot Mao, van Reagan tot Khadaffi. Zij staat met iedereen op de foto. Het zijn herinneringen aan een verloren gegane dynastie, die aan corruptie en geldzucht ten onder ging. Het medelijden met de armen dat Imelda Marcos veinst is grotesk. The Kingmaker is een genadeloos por tret. De beelden spreken voor zich. - A.Z. donderdag 13 augustus 2020 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 2 (-) Alles is zoals het zou moeten zijn €119.061 3 (1) Unhinged 4 (2) Scoob! 5 (3) Ava ANIMATIE Justin Timberlake is een van de ster ren die als stemacteur meewerkt aan dit vervolg over een trollenkolonie. Deze keer heeft de film een meer mu zikale insteek met pop, funk, klassiek, country en hardrock. De aanhangers van de laatste muzieksoort willen de concurrentie het liefst uitroeien. DRAMA Gérard Depardieu speelt een norse schaaktrainer die zich ontfermt over een jonge vluchteling uit Bangladesh. De jongen heeft een groot talent, maar tobt samen met zijn vader ook over zijn toekomst in Frankrijk. Mis schien kan hij via het schaakbord een verblijfsvergunning regelen. DRAMA Regisseur Matteo Garrone, bekend van het gangsterdrama Gomorra, ver telt het sprookje van Pinokkio in de zoveelste filmversie als een sociale aanklacht tegen armoede en uitbui ting. De film is niet bij uitstek geschikt voor kinderen. EXPOSITIE 7PK, Platform voor Kunsten in Haarlem, toont een veelomvat tend overzicht van het werk van animatiefil mer Gerrit van Dijk (1938-2012). Aan de hand van originele teke ningen, story- boards, car toons, films, brieven, schilde rijen, foto's en ander archief materiaal toont de tentoonstel ling zijn omvang rijke oeuvre. FILMFESTIVAL De 22e editie van Film by the Sea filmfestival in Vlissingen wordt geopend met de film My Salinger Year, gebaseerd op de gelijkna mige roman van Joanna Rakoff. De film vertelt het verhaal van een vrouw die de fanmail beantwoordt van een legen darische maar publiciteits schuwe auteur. E Julie Walters: Van alle markten thuis Ab Zagt Julie Walters wil voortaan geen zware filmrollen meer spelen. FOTO DAVE J HOGAN/GETTY IMAGES 44 DOCUMENTAIRE Regie: Lauren Greenfield. Hoofdper soon: Imelda Marcos. De voormalige first lady van de Filipijnen. foto lauren Greenfield

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24