bij opvang l m a m 9 imirn wSÈÊm cfk regionale nieuws JOL Heerlijk die schaduw Transfer Jan Paul van Hecke Veiligheidsregio's zijn teleurgesteld in uitstel door minister De Jonge Walcheren mM, mm Tijdens deze hittegolf waarderen we de bomen meer dan ooit Zieke en verzwakte egels. Ze blijven maar binnenkomen bij vogel en zoogdierenopvang De Mikke in Middelburg. De teller staat dit jaar al op bijna driehonderd. Verontrustend. Tot overmaat van ramp raakt bij de organisatie het geld op en staat de verzorging van de egels onder druk. Verdediger gaat naar Brighton en die club verhuurt speler weer aan FC Utrecht «Éi De quarantaineplicht werd dinsdag door De Jonge aangekondigd, maar onder druk van een kritische Tweede Kamer stelde de minister de invoering gisteren uit, tot afgrij zen van Bruls. De Jonge wil langer over de maatregel nadenken en ad vies van het Outbreak Management Team inwinnen voordat hij een knoop doorhakt en nogmaals met de Kamer in debat gaat. Risicogebied Bruls, voorzitter van het Veilig- heidsberaad van de 25 veiligheids regio's, zou 'héél teleurgesteld' zijn als de Tweede Kamer uiteindelijk niet akkoord gaat met een wetswij ziging die het snel opleggen van een quarantaineplicht door burge meesters mogelijk maakt. De plicht Besmettingen nemen toe, mensen worden lakser. We moeten iets kunnen doen moet gaan gelden voor mensen die in nauw contact zijn geweest met een persoon die positiefis getest op corona en voor reizigers die terug komen uit risicogebied. Quarantaineplicht is nu al wel mogelijk, via de Wet Publieke Ge zondheid. ,,Maar die procedure, via het Openbaar Ministerie en de rechter, is heel traag'', zegt Bruls. ,,Bovendien biedt die niet de moge lijkheid om mensen die vanuit risi cogebieden in het buitenland Ne derland binnenkomen de quaran taineplicht op te leggen. We zou den heel blij zijn als dat voor burge meesters via een wetswijziging wel mogelijk wordt. Het aantal besmet tingen neemt toe, mensen worden lakser. We moeten gewoon iets kunnen doen om in te grijpen.'' Boeten Volgens Bruls is het terecht dat overtreders financieel moeten boe ten. ,,We zitten midden in de be- strijding van een virus met dode lijke gevolgen. Dat lijkt me een goede motivatie om duidelijke re gels te stellen. Wie die regels aan zijn laars lapt, kan anderen in feite de dood injagen.'' Volgens de CDA'er betekent de maatregel niet veel extra werk voor de GGD's, die nu in sommige re gio's al overbelast zijn. ,,De handha ving vindt vooral plaats door politie en buitengewoon opsporingsamb tenaren, lijkt me. Dat zal steek proefsgewijs gaan. En wie zich vanaf het begin aan de regels houdt, zal helemaal niet met de plicht te maken krijgen'', aldus Hubert Bruls. P4 Nieuwsmedia ZEELAND2 Egel-a P2 en pzc.nl/video FOTO SHUTTERSTOCK 'Voer snel quarantaineplicht in' De quarantaineplicht voor men sen die nauw contact hebben gehad met een coronapatiënt móet er komen. Dat stelt Hubert Bruls, namens de voorzitters van de 25 veiligheidsregio's in Nederland. Wie de quarantaine ontloopt, moet een hoge boete kunnen krijgen. Minister Hugo de Jonge zei gisteren de plicht juist enkele weken uit te stellen. Chris van Mersbergen Nijmegen/Rotterdam —Hubert Bruls, Veiligheidsberaad donderdag 13 augustus 2020 Verkoeling pzc.nl door buien Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1