Atalanta grijpt in slotfase mis: PSG naar halve finale meer nodig dan doelpunten 19 stadion bekijken zijn door coronaregels wel af ting, dan zijn het wel de aan corona gekoppelde restricties die een sta- dionbezoek minder aantrekkelijk maken. Ja, het is vakantie, de bouw vak is in volle gang en in voor gaande jaren trok de oefencam pagne ook zelden volle tribunes. In deze tropische omstandigheden komen de supporters bovendien niet bij een stadion uit voor een beetje verkoeling. Ontmoetingsplek Familieleden die een seizoenkaart hebben, ontspringen de dans nog enigszins. Zij kunnen naast elkaar plaatsnemen. ,,Maar voetbal is veelal ook een ontmoetingsplek van vrienden", zegt Matthijs Keu- ning, voorzitter van het Supporters Collectief Nederland. ,,Je gaat er vaak heen met je maten, om te klet sen, een biertje te drinken, samen te juichen en samen te balen. Dat kan alleen niet meer. En dat raakt in essentie waarvoor je naar het sta dion gaat. Als dat niet kan, is de lol er wel af." Het zijn niet eens zozeer de ob stakels die genomen moeten wor den om in het stadion te geraken, maar vooral de verplichte passieve houding die de rentree tot één grote hindernis maakt. De tijdzones, het vaste stoeltje, een verplicht mond kapje; supporters dienen zich haast als robots te gedragen. Ook omdat bij recidive zelfs een stadionverbod kan volgen op verbale uitspattin gen. Kun je dat handhaven als straks weer in de slotseconden wedstrijden worden beslist? Het echte voetbalgevoel is er voorlopig niet meer. De beperkin gen hangen als een sluier over de sport. En het is maar te hopen dat die verdwijnt wanneer er weer om de knikkers gespeeld gaat worden. OEFENVOETBAL Programma Nog achttien seconden stonden er op de klok in Estadio da Luz. Ney- mar had weer eens aangelegd voor een mislukte doelpoging, maar dit keer bood zijn landgenoot Mar- quinhos de helpende hand. Het betekende de late gelijkmaker op een moment waarop Atalanta Bergamo al rekende op een plek in de halve finale. En het werd nog erger voor de Italianen. Twee minuten in bles suretijd tikte Choupo-Moting zelfs de winnende treffer achter keeper Marco Sportiello. De 2-1 werd gevierd alsof de Champions League al was gewonnen door de Franse topclub. Al zal een groot deel van die vreugde ook met enorme opluchting te maken heb ben gehad. Atalanta Bergamo leek op weg naar een geweldige stunt. De Fransen al snel zagen dat Neymar in bloedvorm was, maar in de afwerking keer op keer ho peloos faalde. Dat deed ook Kylian Mbappé, die een half uur voor tijd was ingevallen. Atalanta leek het vol te houden, maar brak dus als nog in de slotfase. Een moment was lange tijd symbolisch. Het was hooguit een minuutje na zijn prachtige ope ningstreffer. De 25-jarige Mario Pasalic stond op eigen helft oog in oog met Neymar. De ster van Paris Saint-Germain speelde de bal achteloos door de benen van de Kroaat, versnelde op indrukwek kende wijze richting het doel van de Italianen, maar zijn schot ging alweer langs de voor hem ver keerde kant van de paal. Neymar liet in Lissabon werkelijk prach tige dingen zien maar eenmaal in scoringspositie ging het keer op keer gruwelijk mis. Atalanta Bergamo, nota bene debutant in het miljoenenbal, heeft geen vedetten. Ook Pasalic niet. De tactisch gedisciplineerd spelende Italianen werken zich stuk voor stuk een slag in de rondte. Pasalic krulde halverwege de eerste helft keurig de bal achter keeper Keylor Navas (1-0). Ata lanta was voor die treffer al een paar keer dreigend geweest, maar geen van die mogelijkheden was te vergelijken met de gigantische kansen die Neymar kreeg in deel één in Portugal. Uitschakeling De Fransen hoopten na een uur dat het inbrengen van Kylian Mbappé de uitschakeling nog kon voorkomen. Het regende gele kaarten, ook de sterk spelende Marten de Roon incasseerde een prent, maar doelpunten bleven uit. Tot PSG nog eenmaal het gas pedaal intrapte. De Fransen spelen dinsdag in de halve finale tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Red Bull Leipzig en Atlético Madrid. Die avond zullen Marten de Roon, Ro bin Gosens en Hans Hateboer waarschijnlijk ergens vakantie vieren. maal echt veel beter bij hem.'' En dus is er vooralsnog geen sprake van een serieuze concur rentiestrijd om de spitspositie in de Kuip. De 29-jarige Nicolai J0r- gensen, die het tegen Sparta rustig aan deed, is normaliter de num mer één komend seizoen. De Deen is eindelijk weer topfit. Erva- Ik wil meer zien van Bozenik. Wat? Van alles. Het moet allemaal echt beter ren spelers werken de voorberei ding vaak af met het idee dat de start van het seizoen het eerste ijk punt is. Bozenik knalt er vanaf de start vol in. ,,Bozenik is volop be zig met Robin van Persie", zegt Advocaat. ,,Misschien werpt het nu al z'n vruchten af. Ze werken aan punten die verbeterd kunnen worden. En moeten worden." Instinct En dat proces verloopt goed, zegt Bozenik met een glimlach. Zijn kopbal tegen Sparta was nog puur instinct, simpelweg zorgen dat de bal via de grond tussen de palen zou belanden. Maar de 2-0, daar was volgens hem al serieus aan ge werkt met Van Persie. ,,Ik veran derde mijn schietpositie. Daar had ik het met Robin over gehad." De defensie van Sparta liet zich verrassen door de kapbeweging. Bozenik blijkt al sinds zijn komst naar de Kuip iemand die bijzonder makkelijk scoort. Maar die kwali teiten heeft J0rgensen ook. In 2017 werd hij immers topscorer van de eredivisie. Maar sindsdien kampte hij te vaak met langdurig blessure leed. ,,Nu is hij fit, ik verwacht wel iets van hem", zegt Advocaat. ,,Maar hij moet het zeker laten zien, want Bozenik geeft gas.'' Met twee centrumspitsen denkt hij wel vooruit te kunnen de ko mende maanden. De pijnpunten in zijn selectie liggen eerder ach terin waar de spoeling erg dun is. donderdag 13 augustus 2020 GO Vandaag 18.45 uur Ajax - FC Utrecht Morgen 18.30 uur Almere City - RKC 18.45 uur Willem II - VVV 19.00 uurFC Groningen - PEC Zwolle Zaterdag 13.00 uur Heracles - Go Ahead Eagles 14.00 uur FC Emmen - T elstar 16.00 uur NAC - ADO Den Haag 16.00 uur Graafschap - Heerenveen 18.00 uur AZ - AS Monaco 18.45 uur PSV - Vitesse 19.00 uur Lens - Sparta Zondag 18.30 uurSp. Lotte - Heracles 18.45 uur Feyenoord - FC Twente Atalanta dacht aan een goal van Pasalic genoeg te hebben voor een plek in de halve finale van de Champions League. Maar PSG sloeg in de laatste minuut en in de blessuretijd alsnog keihard toe: 2-1. Mikos Gouka Lissabon - Dick Advocaat (trainer) Bozenik traint veel met 'spitsenfluisteraar' Van Persie. Hier schiet de spits van Feyenoord de 2-0 binnen tegen Sparta. foto pim ras lockdown LOCKDOWN LOCKDOWN LOCKDOWN PSG viert feest. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19