Regering van Libanon stapt op na explosie i in Hongkong pakt enkele prominente critici op 8 NIEUWS NOORDWIJKSE HOCKEY CLUB KLACHTEN De Noordwijkse Hockey Club orïtyarïgtjjj^ 2019 een signaal over trainers die minderjarig^ meisjes verleiden tot seks. Het bestuur houdt de zaak een seizoen binnenskamers, de hockeybo zegt zonder officiële klacht geen onderzoek te informeert de club leden en ouders. De verleiding is subtiel en het doel is seks 'Bij vermoedens heeft bond een onderzoeksplicht' Volgens hem is het drama in de hoofdstad te wijten aan structurele corruptie. ,,Wij staan aan dezelfde kant als de mensen die oproepen om de verantwoordelijken voor deze misdaad te achterhalen." In zijn korte toespraak zei Diab dat hij 'een stap terug' doet om zij aan zij met de Libanezen te kunnen staan 'en met hen het gevecht voor verandering aan te gaan'. Hij volgt daarmee naar eigen zeggen 'de wil van het volk', een volk dat oproept om de verantwoordelijken voor het drama - en het zeven jaar lang op slaan van het explosieve ammoni umnitraat in de haven van de hoofdstad - te vinden en dat nu 'echte verandering' wil. De aftredende premier noemt de corruptie in zijn land 'groter dan de staat'. ,,Er is een groep die alles uit eigenbelang doet en ons tegen werkt. Zij zijn tegen ons. Met het oog op dit alles kondig ik het ont slag van deze regering aan. Moge God Libanon beschermen.' Eerder gisteren had premier Diab de president officieel het ontslag van zijn ploeg aangeboden. Hij was de afgelopen dagen al drie ministers kwijtgeraakt. De woede onder de bevolking in Libanon over de ex plosie is zo groot dat de druk op de regering enorm werd. De afgelopen dagen kwam het in hoofdstad Beiroet tot protesten. Demonstranten beschuldigen de politieke elite van jarenlang wanbe leid. ,,We willen de regering vernie tigen", zei Nissan Ghrawi (19) tegen persbureau Reuters. ,,Ze geven ons geen werk en rechten." Dakloos Door twee enorme ontploffingen afgelopen dinsdag kwamen meer dan tweehonderd mensen om het leven en raakten zeker zesduizend mensen gewond. Een groot deel van de stad ligt in puin. Honderd duizenden zijn dakloos geworden. Het ammoniumnitraat dat de enorme schade aanrichtte, lag al ja ren in de haven in een loods die daar niet geschikt voor was. Dou ane en havenautoriteiten hadden er vaak op aangedrongen het levens gevaarlijke spul weg te halen. Het was er opgeslagen omdat het door justitie in beslag was genomen. Nog voor de explosie verkeerde het land al in een diepe economi sche en politieke crisis die tot veel protesten heeft geleid. ANP Peking Het gaat onder anderen om de op richter van de krant Apple Daily, mediamagnaat Jimmy Lai. Hij is ge arresteerd op basis van de omstre den nieuwe veiligheidswet, aldus een medewerker van hem en een politiebron. Hij zou samenspannen met buitenlandse mogendheden. Later meldden plaatselijke media ook de arrestatie van activiste Ag nes Chow. Zij was hooggeplaatst lid van Demisisto, een prodemocratie- beweging die op last van het Chi nese regime onlangs is ontbonden. De politie van Hongkong verrichtte daarnaast nog meerdere arrestaties. Met de nieuwe veiligheidswet versterken de communistische machthebbers in Peking hun greep op de voormalige Britse kolonie. De arrestatie van Lai voedt de vrees dat de wet wordt gebruikt om de vrijheid van meningsuiting en de media in Hongkong te verstikken, stelt de Europese Unie. China vaardigde gisteren ook sancties uit tegen elf Amerikanen, onder wie de Republikeinse sena tors Ted Cruz en Marco Rubio. Het is een reactie op Amerikaanse straf maatregelen tegen een aantal Chi nezen naar aanleiding van de in grijpende Chinese maatregelen in de tot voor kort als autonoom gel dende metropool Hongkong. Pe king liet weten dat het sancties uit vaardigt 'tegen Amerikanen die zich slecht hebben gedragen in kwesties die Hongkong aangaan'. xx r^i x mmSmm kunnen starten. Pas als deze krant vragen stelt, Noordwijk en hockeyseizoen lang gonst het van de geruchten in de Zuid-Hollandse kustplaats. Op de Noordwijkse Hockey Club zouden trainers het gemunt hebben op minderjarige speelsters. Natuurlijk wordt op elke sportclub geflirt, maar volgens meer dere ouders wordt hier een duidelijke grens overschreden. Zo zouden de trainers pubermeisjes dronken voe ren om ze het bed in te krijgen. Het bestuur van de Noordwijkse Hockey Club (NHC) wordt in mei 2019 per brief gewaarschuwd over de vermeende praktijken. Bezorgde ou ders schrijven: 'We hebben gehoord van slachtoffers/getuigen dat een aantal trainers van meisjesteams en hun vrienden zijn pijlen richt op jonge meisjes, al dan niet lid van de club. Het gaat hier om meisjes die MARJAN OLFERS nog maar net 16 jaar oud zijn of jon ger. De verleiding is subtiel (vertrou wen wekken) en het doel is seks.' De mannen, van wie sommigen ver in de 20 zijn, nemen minderjarige speelsters mee naar huis, schrijven de ouders. Ook zouden ze verschij nen op 16+ feestjes. De seks zou wel iswaar vrijwillig gebeuren, maar de werkwijze lijkt volgens de ouders sterk op die van loverboys: 'Verlei den, vertrouwen wekken en vervol gens seksuele handelingen verrich ten en laten verrichten.' Uit schaamte durven de meisjes niet uit de schaduw te komen, stellen de ouders, die hun brief anoniem versturen via een huisarts in Noord- wijk. Ze verlangen dat het bestuur ingrijpt. 'Een sportclub dient een vei lige omgeving te zijn voor jonge mei den, kinderen vaak nog, en niet het jachtterrein van mannen die hun po pulariteit aangrijpen om zich te ver grijpen aan pubers.' Behalve aan de club wordt de alarmbrief verstuurd aan het Cen- dinsdag 11 augustus 2020 GO De regering van Libanon treedt af in de nasleep van de fatale explosie vorige week in de haven van Beiroet. Premier Has san Diab maakte dat gister avond bekend in een televisie toespraak. ANP Beiroet Jimmy Lai wordt weggevoerd door de politie. foto afp De politie in Hongkong heeft prominente leden van de inmid dels illegale democratiserings beweging in de Chinese metro pool opgepakt. Koen Voskuil - Ouders in brief aan bestuur NHC) Als het vermoeden bestaat dat er een on veilige situatie is bij een hockeyclub, heeft de bond ook zonder officiële klacht een onderzoeksplicht. Dat vindt Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht, die verschil lende onderzoeken voor de hockeybond heeft verricht. „Vroeg- tijdig ingrijpen is vaak het verstandigst." Volgens Olfers zijn kwesties zoals de ge ruchten over trainers bij NHC vaak te inge wikkeld om aan het clubbestuur over te laten. ,,In een enkel geval hebben ze de benodigde kennis en ervaring in huis, maar vaak niet. Dan is het beter dat een externe partij meekijkt.'' Hockeybond KNHB is niet aangesloten bij het Instituut Sport- rechtspraak, dat een onderzoek naar moge lijke misstanden kan doen. Maar volgens Olfers beschikt de bond over 'een prima' eigen onderzoekscom missie, met onder meer een kinderrech ter. Clubbesturen hebben een meldplicht aan de bond wanneer zij sig nalen ontvangen over ongewenste omgangs vormen. De KNHB zegt jaarlijks 'een handvol' van deze meldingen te ontvangen en geeft aan altijd actie te on dernemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8