1 7 INTERVIEW CORRIE VAN BRENK, 50PLUS Corrie van Brenk (59) is deze week honderd dagen fractieleider in de Tweede Kamer namens 50Plus. Ze nam het stokje over van Henk Krol, die de partij verliet, noemde hem 'een zetelrover'. Hoe krijgt Van Brenk de partij electoraal terug op de rails? e afgelopen maan den stonden bij de ouderenpartij in het teken van con flicten die het ver trek inluidden van voorzitter Geert Dales en lijsttrekker Henk Krol. Een nieuw bestuur, onder leiding van op richter Jan Nagel, en andere partij toppers als Van Brenk moeten nu proberen het vertrouwen van de kie zer te herwinnen. ,,Nou, veel mensen kunnen het on derscheid niet maken tussen de com motie binnen de vereniging en het uitstekende politieke werk wat we toen ook hebben verricht. De debat ten, moties en voorstellen zijn ge woon doorgegaan. Maar in de media zag je alleen het beeld dat mensen el kaar voor rotte vis uitmaakten." ,,Dat denk ik wel. Het had alleen alle maal niet zover hoeven komen als we een voorzitter hadden gehad die ge woon geluisterd had naar interne kri tiek en zijn leven had gebeterd. Dan had hij niet weg gehoeven.'' ,,Wat ik persoonlijk van Geert vind, is niet relevant. Ik zag gewoon dat de handelswijze van partijvoorzitter Dales volstrekt ondemocratisch was, dat hij zich bediende van trucjes. Zo liet hij zich via Henk Krol in jullie krant vragen om Kamerlid te wor den. Daar zeg ik iets van, van zulke smerige politieke spelletjes. Dat is om te kotsen. Zeker terwijl je als 50Plusmoet een Messi of Maradona inhuren als lijsttrekker voorzitter van een uitgekleed 50Plus- bestuur de totale macht hebt, gaat over de aanstelling van de voorzitter van de selectiecommissie, de samen stelling van de kieslijst en ondertus sen de vacatures voor het bestuur nog niet eens hebt opengesteld voor andere gegadigden. En na zijn vertrek roept hij in de pers wie er op de kies lijst willen voor de Tweede Kamer, terwijl dat uiterst vertrouwelijk is. Dat is zo niet integer.'' ,,Dat is niet veranderd. Henk heeft zijn achterban gewoon verloochend. Hij is gekozen door de stemmers van 50Plus op het programma van 50Plus. Toen is hij met zijn Kamerzetel weg gelopen naar een lege huls. Natuur lijk heeft hij ons belazerd en ik zie nu ook wat Kamerlid Femke Merel van Kooten, die zich bij Krol aansloot, is overkomen. Ik denk dan: dat is Henk.'' ,,Nee joh, hou op man!!! Nee, nee, nee ,,Daar zijn we al mee bezig. Ik vind het mooi dat een motie van ons over een moment van rouw vanwege co rona is aangenomen en wordt omarmd door het kabinet. En onze motie om het coronavirus bij ver- pleeghuizen vroegtijdig te signaleren door wekelijks monsters te nemen uit de riolering werd ook juichend ontvangen. Verder hebben we een groot plan gepresenteerd om het be lastingstelsel flink te herzien. Wat bijna voor iedereen goed uitpakt. Kortom, we werken met goede ideeën en mensen zien dat we oplos singen hebben voor grote vraagstuk ken. We zijn niet van de politieke flanken en staan niet van de zijlijn te schreeuwen dat er niets deugt.'' We hadden scherpe moties rondom corona en presenteerden een belastingherziening. Kortom; we zijn heel oplossingsgericht ,,Welnee, dat gaat helemaal niet ge beuren. Als de regeringspartijen poli tieke zelfmoord willen plegen, moe ten ze net voor de verkiezingen pen sioenen gaan korten. Dus tegen die tijd hebben ze wel weer wat bedacht. Maar na de verkiezingen ligt alles weer open. Dat pensioenakkoord, daar zijn we uitermate kritisch op en tegelijk willen we ook meedenken hoe het beter kan.'' ,,Het zou fijn zijn als we meer zetels halen dan de vier bij de vorige verkie zingen. Ik sluit niet uit dat we ko mende maanden het tij weer mee krijgen.'' ,,Ik zou het met liefde doen en sluit het lijsttrekkerschap ook niet uit, maar als we een Messi of Maradona in de gelederen hebben dan moeten we die inhuren. Er is voor mij maar één belang, dat is het belang van 50Plus. Het draait in voetbaltermen om de club en de supporters. Dan kunnen de spelers op het veld wisse len.'' ,,Dat is nou 'proceduregedoe'. Stel je voor dat een geweldige kandidaat als Pieter Omtzigt zou zeggen: 'Ik wil bij jullie wel lijsttrekker worden.' Dan ga je toch niet zeggen dat hij niet wel kom is, omdat hij geen onderdeel van 50Plus uitmaakt! Dan moet je daar voor openstaan. De beste persoon hoort op de beste plek.'' dinsdag 11 augustus 2020 GO 'Lijmpoging met Henk Krol? Hou op, man! Nee, nee, nee... Edwin van der Aa Eerst even terugkijken. Want het liep het afgelopen halfjaar niet lekker bij 50Plus, dat bent u toch met me eens? Was dat geruzie nodig, achteraf bezien? U doelt op Geert Dales. U heeft hem ook flink bekritiseerd, intern en in de media. Mag u hem niet? Corrie van Brenk: ,,Ik zou met liefde lijst trekker worden en sluit dat ook niet uit. Maar het partijbelang staat daarbij voorop.'' FOTO ANP Bent u eigenlijk nog altijd boos op overloper Henk Krol? Dus een lijmpoging met Krol zit er niet in? Hoe gaat 50Plus het gedeukte ver trouwen van kiezers herstellen? Jullie kunnen natuurlijk ook enorm scoren met de pensioendiscussie. Want er dreigen eind dit jaar wederom kortingen. Op welke uitslag gokt u bij de landelijke verkiezingen in maart? Uzelf heeft partijprominent Martin van Rooijen al naar voren geschoven als nieuwe lijsttrekker. Wilt u die post niet? Maar de aanmelding voor de kies lijst - waar de lijsttrekker uit moet komen - is toch al gesloten? Daar staat senator Van Rooijen zeker niet op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7