OZCAN AKYOL Politie legt beslag op Mazda 3 met link naar dood Tamar TDEK EUROPA ALSQI ZJQE EERSTE KEER15 6 Kras.ril of bel 088-0885 886 Column Op een strandje bij park De Oeverlanden in Amster dam is de 24-jarige Bas van Wijk uit Badhoevedorp doodge schoten. Wat precies de aanleiding voor dit zinloze geweld vormde, blijft vooralsnog onduidelijk, om dat de recherche nog volop bezig is met het onderzoek en getuigen in de media elkaar tegenspreken. In ieder geval hebben we hier onmiskenbaar te maken met een barbaarse daad. Ik las het bericht en werd er somber van. Een jon gen in de bloei van zijn leven, die doorzeefd wordt met kogels om niets. Het past niet in een land dat zich beschaafd noemt. Dit gevoel hadden meer men sen. Er was, naar hun idee, te wei nig aandacht voor wat zich in Am sterdam had voltrokken, wat re sulteerde in een aanvraag voor een protest, om precies te zijn op de Dam in de hoofdstad. De demonstratie is het initiatief van YouTubekanaal Moet Je Horen TV. Als de NOS naar hun motie ven vraagt, antwoorden de be heerders: 'Het heeft niks met politiek te maken, maar is gewoon gezond verstand.' Een heel goed argument. Er dient een krachtig signaal vanuit de samenleving te komen, iedereen moet weten dat we dit soort horrordaden niet kunnen accepteren. dat we de moord op Bas van Wijk gaan politiseren. De organisatie liet weten: 'Als de Dam voor een zwarte Amerikaan wel mag, dan mag het ook voor Bas uit Badhoe vedorp.' Hier zit een akelige verge lijking in. Alsof we onschuldigen die vermoord worden, door wie dan ook, tegen elkaar kunnen afstrepen. Ik snap niet dat we in Nederland, waar we altijd prat gaan op boerenverstand en to lerantie, inmiddels zover zijn ko men dat bijna iedere maatschappelijke misstand een politieke signatuur moet krijgen, alsof we verslaafd zijn aan deze polarisatie. Een jongen die zonder reden vermoord wordt, verdient her dacht te worden op een zuivere manier. Het protest dat plaats gaat vinden, mag geen vermomming zijn om een politieke boodschap over te brengen, uit welke hoek dan ook. Ik hoop dat de Dam aanko mende zondag volloopt met mensen die met inachtneming van de coronamaatregelen een laatste eer willen bewijzen aan ie mand die te vroeg is gestorven. Dit land wordt de afgelopen dagen geteisterd door loze demonstra ties. Nu hebben we de kans on onze menselijkheid te laten zien - samen en ongeacht onze politieke kleur. Het past niet in een land dat zich beschaafd noemt Vorige week kwamen honderden tips binnen nadat een foto was vrijgegeven van het voertuig, waarvan de politie vermoedt dat deze betrokken is geweest bij de fatale aanrijding van het meisje eind juli. Het gaat om het ge zochte voertuig met witte kente kenplaten. De politie meldt de auto op het spoor te zijn gekomen na de vele tips die waren binnengekomen. De komende dagen doet de poli tie in en om de auto sporenonder zoek. Daarbij wordt onder meer bekeken of het voertuig bij de aanrijding betrokken is geweest. De uitslag daarvan wordt begin volgende week verwacht. Tamar werd in de nacht van 25 juli aangereden in Zuider- woude. Volgens de politie was ze op slag dood. Op camerabeelden is te zien dat de vijfdeurs Mazda de 25ste juli om 03.09 uur 's nachts een parkeerplaats aan de Kruisbaakweg op rijdt. Twee mannen stappen uit en inspecte ren de voorkant van de auto. Rond 05.30 uur 's morgens rijdt de auto Marken in. Het meisje blijkt die fatale avond om 1.00 uur 's nachts te zijn weggegaan van huis na een meningsverschil over het tijdstip waarop ze naar bed moest. Ze pakte haar jas en ging naar buiten. Haar moeder vertelde in Opi dat ze direct op de fiets haar dochter achterna was gegaan om haar in het dorp te zoeken. Tamar was echter de dijk opgegaan. Het slachtoffer werd zaterdag ochtend vroeg om 4.00 uur door de politie gevonden in de berm langs de Zeedijk in Zuiderwoude. Op de plek werden ook remspo ren gezien. Met verrassende actieve reizen verQweg en dichtbij E-BIKE ARRANGEMENT TIROL WANDELEN DRENTSCHE AA FIETSVAKANTIE ZAKYNTHOS dinsdag 11 augustus 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Barbaars Wat ook niet mag gebeuren, is De politie heeft een grijze Mazda 3 in beslag genomen in het onderzoek naar de dood van de 14-jarige Tamar uit Mar ken. De auto kwam in zicht op basis van camerabeelden die in de bewuste nacht zijn ge maakt. Kees Graafland Marken De auto die mogelijk betrok ken is bij het ongeluk. foto politie Kras.nl/55524 Kras.nl/46355 E-bike inclusief tijdens je verblijf Vriendelijke eigenaar en geweldig personeel Fietsen in de frisse en schone berglucht Ind. ontbijt, bagagetransport en parkeren Heerlijk ontspannen in de Drentsche natuur Wandelen in je eigen tempo Ind. ontbijt, bagagetransport en ferry Geniet van de bloemenpracht Mooie route metgastvriendelijke hotels Inclusief fietshuur en fietsroutes Verblijf in een appartement nabij zee Beleef Zakynthos op sportieve wijze Kras.nl/46061 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen e: Kras.nl/46156 clusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6