Wijk Othene in de ban van raadselachtig geluid 5 KLOOSTERZANDE VAN FRUITBEDRIJF NAAR PLEK VOOR VAKANTIEVIERDERS Na dertig jaar fruit telen gooit de familie van Kessel uit Kloosterzande het roer compleet om. Sinds juli runnen Sjaak en Lia een groepsaccommodatie voor vakantievierders. Fruithof van Kessel heet voortaan Hof van Kessel. De naam is bijna hetzelfde maar het weglaten van het woord 'fruit' maakt een enorm verschil. Families, vriendengroe pen of verenigingen kunnen er voortaan terecht voor een vakantie of groepsuitje. Vorig jaar stopten Sjaak en Lia van Kessel met het te len van appels en peren. ,,Dat de den we dertig jaar lang, tot afgelo pen winter", zegt Sjaak. Ze beslo ten er een punt achter te zetten. In 2014 sloot Rusland de grenzen voor de export van fruit waardoor de prijzen flink onder druk kwa men te staan. In de jaren erna werd het steeds moeilijker om het hoofd boven water te houden. Sjaak: ,,Het was niet meer renda bel. We zeiden: 'als het zo moet, dan hoeft het voor ons niet meer'." Plek voor 35 personen De Van Kessels zijn er nuchter on der en kijken liever vooruit. Met het rooien van de boomgaard en zoveel ruimte op het erf, keken ze naar wat er nog meer kan op hun boerderij. Daar staat een zo goed als nieuwe schuur, die ze in 2011 lieten bouwen. Die werd gebruikt voor opslag van het fruit en in 2018 werd de bovenverdieping afge bouwd, voor het huisvesten van eigen personeel. Het idee ontstond om iets anders met die ruimte te doen. In Oost-Zeeuws-Vlaande- ren zijn weinig groepsaccommo- daties waar families, vrienden groepen of verenigingen tot 35 personen terechtkunnen, signa leerden Sjaak en Lia. Keukens, sa nitair en slaapkamers waren er al lemaal al. Alles werd destijds ruim opgezet, omdat de regels voor het huisvesten van personeel strenger zijn dan voor vakantiewoningen. Dat komt nu goed uit, met de 1,5 meter afstand. Lia: ,,Je kunt hier prima afstand houden." De doch ter van Sjaak en Lia, die binnen- huisarchitecte is, hielp mee met Voor ons is alles nieuw, we vinden het heel leuk. Er komen blije mensen, die energie meebrengen aanpassingen. Lia: ,,We hebben het allemaal wat gezelliger ge maakt." Sjaak: ,,We hebben het in gericht zoals we er zelf ook zouden willen verblijven." Er zijn twee-, drie- en vierpersoonskamers, een gezamenlijke woonkamer met keuken en een kantine met een grote open keuken. Op de begane grond van de schuur, waar voorheen fruit werd opgeslagen, is een grote ruimte om binnenactiviteiten te doen. Nog een bijkomend voordeel: het is er, vanwege de oorspronkelijke func tie, goed geïsoleerd en daardoor heerlijk koel in de zomer. Buiten is er een sportveld aangelegd. De eerste groepen hebben er al ge bruik van gemaakt. Sjaak: ,,Voor ons is alles nieuw, we vinden het heel leuk. Er komen blije mensen, die energie meebrengen." Rond de kampvuurplaats zijn bankjes ge maakt van pallets, die voor het fruitbedrijf werden gebruikt. Het fruit is sowieso nog niet helemaal weg van de boerderij. Sjaak: ,,Ker- sen telen blijf ik als hobby doen." Ook maakt Lia zelf jam en fruitli- keur. Het koppel heeft nog meer plannen. Sjaak: ,,In de vergunning is ook plaats voor een stukje mini- camping. Er komen vijftien plaat sen. Die gaan we deze winter rea liseren." Guido van der Heijden Terneuzen Politieteam Zeeuws-Vlaanderen plaatste zaterdag op zijn Facebook- pagina een video die door een be woner van de Parelmoerboog in Othene gemaakt is. ,,Herkent u het geluid?!", schrijft de politie. ,,Al een aantal weken horen bewoners van de wijk Othene in Terneuzen, met name de Parelmoerboog, een vreemd geluid. Dit geluid klinkt meestal in de ochtend rond 10.30 uur. Tot nu toe heeft niemand het geluid kunnen lokaliseren en is ook niet bekend wat het veroorzaakt. Herkent u het geluid of weet u waar het vandaan komt, we horen het graag!" Alsof het het radiospel van Q- Music betreft, wagen velen een gok: 'Een apparaat om vogels of katten te verjagen', 'zwiepende kabels', 'een vlucht kauwen', denkt weer een an der. Eentje herkent in het geluid aanvallende buitenaardsen uit het hoorspel War of the Worlds. Krekels of cicaden denken er meerderen, 'iemand die aan het gamen is', 'een echo-effect van een gitaar' wordt er geopperd, terwijl anderen weer denken aan een automatisch alarm van een auto of een woning. Maandagochtend lijkt het raad selachtige geluid achterwege te blij ven in de Parelmoerboog in Othene. Herkent u het geluid of weet u waar het vandaan komt, we horen het graag! Zowel de krant als de omroep staat met de camera's in de aanslag, klaar om het vast te leggen. ,,Waarom staan jullie daar met die camera's?" Het tafereel trekt de aandacht van een steppend meisje. Het geluid in het filmpje heeft ze niet gehoord. Wel heeft ze een vermoeden wat het kan zijn. ,,Wij hebben een radio die je op kunt draaien. Die heeft een lampje en een alarmknop. Die klinkt precies hetzelfde. Heel hard." Alarm Verschillende omwonenden met honden houden halt bij de aanwe zige pers in de wijk. Een enkeling heeft het ook gehoord, de meesten niet. „Volgens mij is het gewoon een alarm van een huis", een wijst naar verderop, waar hij vermoedt dat het Facebookfilmpje gemaakt is. ,,Strikt genomen is dit geen zaak voor de politie", zegt politiewoord voerder Mireille Aalders. „Eigenlijk is dit iets voor de dienst milieu van de gemeente. Het is aan de ge meente uit te zoeken waar het pre- cies vandaan komt. Als blijkt dat het bijvoorbeeld een geluidsinstallatie is die in beslag moet worden geno- Wij hebben een radio die je op kunt draaien. Die klinkt precies hetzelfde. Heel hard men, wordt het een zaak voor ons." Volgens Susan Jansen, woord voerder van de gemeente Terneu- zen zijn er noch bij de gemeente, noch bij de RUD (Regionale Uit voeringsdienst) klachten over ge luidsoverlast binnengekomen. dinsdag 11 augustus 2020 VL Hof van Kessel gooit het roer om Sophie Stockman Kloosterzande -Sjaak van Kessel Honderden reacties zijn er al binnengekomen op wat de lo kale versie van Q-Musics raads- pel Het Geluid lijkt. Terneuzen breekt collectief het hoofd over een geluid dat in de wijk Othene al weken te horen is. - Oproep politie op Facebook - Meisje uit de buurt Voor de nieuwe groepsaccommodatie van Lia en Sjaak van Kessel staan nu picknickbankjes. Ook is er op het erf een kampvuurplaats en sportveld gemaakt. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52