Doesburg even buitenspel door kneuzing in zijn voet Ook Mitchell de Nooijer gaat naar KSV Roeselare O O) CD O 9 Veel enthousiasme over project Groene Ster en gemeente V-'V I Roemeratoe Bouwman Zoals je vroeger voetbalde tot het donker werd. Of dat je ouders riepen dat het nu écht tijd was om naar bin nen te komen. Zo voelde het zondag avond toen de vierde speelronde van de Groene Ster Street League aan de Irislaan werd afgewerkt. Donker werd het niet, warm was het wel, maar dat deed aan het fanatisme van de jeug dige deelnemers niks af. Vanwege de hoge temperatuur wer den de wedstrijden niet afgewerkt onder de hete middagzon, maar werd er gekozen voor een variant op het zo meravondvoetbal. En waar de jeugd normaal gesproken misschien liever verkoeling zoekt achter de PlayStation of op de Boulevard, waren de zes deel nemende wijken nu hard aan het strijden voor een plek bij de eerste vier, die over twee weken recht geeft op deelname aan de play-offs. Youssef Ben Sellam is één van de organisato ren, hij stipt het belang van dit soort activiteiten nog maar eens aan. ,,Je merkt dat kinderen steeds minder gaan voetballen. Zelf stonden we van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds bij ons op het veldje, nu gaan ze gamen. We willen laten zien hoe leuk het is om met elkaar te voetbal len.'' Maatschappelijk Eigenlijk ontstond vanuit die ge dachte min of meer de straatvoetbal competitie zoals die nu door Groene Ster in samenwerking met de Ge meente Vlissingen is opgezet. Daar voor moeten we terug naar eind vorig jaar, toen Ben Sellam begon met het geven van clinics in Middelburg. ,,Dat leverde positieve reacties op en dat enthousiasme merken we nu op nieuw. Voor ons is dit wel echt de be vestiging dat er vanuit de jeugd veel vraag naar is en dat we daar als Groene Ster iets mee moeten doen.'' De 19-jarige doelman van de Vlis- singse zaalvoetbalformatie ging ver- De teams van Bloemenlaan en Paauwenburg in actie tijdens de Street League. foto lex de meester volgens in gesprek met Salim Ben Sel- lam, die ook speelde met de gedachte om een voetbalschool op te richten en dus begon het balletje te rollen. En zo was in juni van dit jaar het idee van de Street League geboren. Een indirect vervolg op de Junior League die eerder werd gehouden, maar er is een duide lijk verschil. ,,Dit is eigenlijk een maatschappelijk toernooi. Het is meer dan voetbal. We vinden dat we daar als vereniging een rol in moeten spe len. De jeugd dwaalt soms af, zeker nu ze niet op vakantie kunnen. Dat wil len we voorkomen.'' Maar hoe gaat dat in zijn werk? Ben Sellam, die ook het doel van RCS ver dedigt, legt het uit. ,,Het belangrijkste is respect voor elkaar. Dat wil zeggen dat je sportief bent, op tijd komt, din gen opruimt, maar ook bijvoorbeeld zorgt voor drinken voor het andere team. Dat gebeurde in het begin hele maal niet, maar dat gaat nu echt een stuk beter.'' Door middel van een speciaal pun tensysteem zijn daar, buitenom de wedstrijden, nog extra punten mee te verdienen. ,,Een overwinning levert vier punten op, een gelijkspel twee, maar voor goed gedrag vallen ook nog maximaal drie punten te verdienen. Dat bepalen wij, maar uiteindelijk staat winnen nog steeds centraal na tuurlijk.'' De zes wijken, met spelers tot zestien jaar, spelen allemaal één keer tegen elkaar en de top vier maakt op 23 augustus onderling uit wie zich winnaar mag noemen van de eerste editie. Tuurlijk is winnen belangrijk, maar voor Ben Sellam geldt het gro tere plaatje. ,,Ik heb zelf veel te danken aan de zaal en het voelt bijna als mijn plicht om de jeugd ook warm te ma ken voor onze sport. Het begint steeds meer op de kaart te komen. Het EK zaalvoetbal komt straks naar Neder land en als we kinderen van jongs af aan kunnen stimuleren, draag ik daar graag aan bij.'' Hij merkt zelf dat hij op het veld de vruchten plukt van zijn opleiding in Voor goed gedrag vallen ook nog maximaal drie punten te verdienen de zaal. Andersom hoopt hij dat er tussen de Vlissingse jeugd talent loopt voor Groene Ster. ,,Er lopen echt talenten rond en het zou zonde zijn als die door problemen niet kunnen voetballen. We proberen de goede voetballers eruit te pikken, zodat ze wellicht in de Onder 15 bij ons in de zaal kunnen spelen.'' De reacties op zijn clinics waren dus het startsein en ook nu zijn zowel ou ders als spelers enthousiast. ,,Ze vin den het geweldig. Laatst vertelde een ouder dat zijn zoontje een week lang aan het praten was over een mooie goal. Soms roept iemand na een goede pass: zag je die bal? Goed gegeven met de 'L' he? Dat hebben ze dan geleerd van iemand van ons. Als we dat kun nen creëren, zijn we een heel eind. Daar doe je het voor.'' Kortom, de af gelopen weken zijn een bevestiging voor de toekomst. ,,Het is voor ons echt een soort groen licht. We moeten investeren in de jeugd en wie weet komt er komende zomer een nieuwe editie van de Street League.'' HOEK Kyle Doesburg komt voor lopig niet in actie voor Hoek. De aanvaller van de derdedivisionist viel zaterdag in het oefenduel met Winkel Sport (1-1) al in de eerste helft geblesseerd uit. Er zit waar schijnlijk geen breuk in zijn voet, maar wel een kneuzing tussen zijn middenvoetsbeentje en voetwor tel. ,,De arts waar ik ben geweest vertelde me dat ik rekening moet houden met anderhalf tot twee weken, voordat het weer hersteld is'', aldus Doesburg. ,,Veel met ijs erop en rustig aan doen, dat is het advies. Mijn voet was dit weekend behoorlijk dik en ik kon er moeilijk op lopen.'' Doesburg moest zich tegen Win kel Sport al snel laten vervangen. Bij het versturen van een pass trapte hij vol op de onderkant van een schoen van een tegenstander. De aanvaller mist nu zeker de oe fenwedstrijden tegen de beloften van Club Brugge (vandaag, 19.30 uur in Hoek) en Patro Eisden (za terdagmiddag om 15.00 uur, ook in Hoek). Voor volgende week is nog een midweekse oefenwedstrijd aan het programma van de voorbereiding toegevoegd. Op woensdag 19 au gustus speelt Hoek een uitwed strijd tegen FC Knokke. Het duel is niet toegankelijk voor publiek. VLISSINGEN Bij Luctor Heinkens- zand kunnen ze dit seizoen geen be roep meer doen op Mitchell de Nooijer. De 20-jarige middenvelder uit Vlissin gen, die bij de ploeg van trainer Giovanni Siereveld vooral cen traal achterin speelde, heeft per direct de overstap ge maakt naar KSV Roeselare. Bij de Belgische club is zijn vader Dennis sinds vo rige maand actief als assis tent-trainer. Mitchell de Nooijer kreeg onlangs de moge lijkheid om tien dagen mee te trainen met de eerste selectie van de club die dit seizoen op het hoogste amateurni veau uitkomt. Hoofdtrainer Karel Fraeye vroeg hem vervolgens om de overstap te maken. Het was een kans, die de voetballer niet wilde laten lopen. Mitchell de Nooijer blijft meetrainen met de eerste selectie, die de afgelopen weken met veel nieuwe spelers w werd aangevuld. Zo werden !ïf( onder anderen Denis Mah- mudov (ex-Excelsior en FC Dordrecht) en de Zuid Afrikaans international Anele Ngcongca door de ambitieuze club vastgelegd. In Nederland speelde Mit chell de Nooijer eerder voor on der meer JVOZ en in de jeugdopleiding van FC Dordrecht. In de senioren was hij actief bij Philippine en afgelopen seizoen bij zaterdag-derdeklasser Luc- tor Heinkenszand. dinsdag 11 augustus 2020 GO 2-1 Godfried Roe meratoe (foto) boekte gister avond een overwinning met FC Twente. In een oefen duel in de Grolsch Veste werd Fortuna Sittard met 2-1 verslagen. De uit Oost-Sou burg afkom stige Roemera- toe speelde de gehele tweede helft. Bij rust stond het nog 0-0. 2 Pim Bouwman voetbalt dit sei zoen opnieuw in België. De Zeeuwse mid denvelder is onlangs terug gekeerd bij Royal Cappel- len FC, dat uit komt in Divisie 2 (voorheen Tweede Ama teur). De uit Oost-Souburg afkomstige Bouwman speelde de af gelopen jaren vooral op Cy prus. In 2019 speelde hij al een half jaar bij Capellen. Street League in Vlissingen is meer dan alleen voetbal Daniel Wissel Vlissingen -Youssef Ben Sellam (19) a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37