Jk tffl Risico's van de zee worden vaak onderschat "Dankzij de traplift kom ik weer veilig boven. Net als mijn partner" ZEELAND 3 0800-5003 trapliften.nl mood en dacht: ik ga door. Mis schien een beetje eigenwijs. Want als ik zwem in de zee, doe ik dat niet alleen met zwemsuit en reddings boei, maar zijn we óf met meer mensen óf er is iemand aan de kant. Want de zee blijft de zee. Altijd wispelturig. Vooral bij de Zwingeul staat vaak een sterke stroming." Het is die stroming die Frank dwingt om pijlsnel knopen door te hakken en hij besluit om toch schuin tegen de stroom in naar het strand te zwemmen. Hij kent de zee, hij weet wat ze doet. ,,Ik hou mijn enkel boven water en maak het meisje duidelijk dat ze me daar moet vastpakken." Met grote slagen probeert Frank naar paviljoen De Zeemeeuw te zwemmen. ,,Ik kan nu maar met een been bewegen. Gelukkig heb ik mijn handpeddels aan en kan ik meer kracht zetten." Hoe geoefend Frank ook is, dit valt hem zwaar. ,,Ik sport heel veel. Ik heb marathons gelopen, ik fiets, Want de zee blijft de zee. Altijd wispelturig doe aan hardlopen en zeezwem- men en ben gekwalificeerd om Vlissingen-Breskens te zwem men... En toch, zo'n gewicht aan mijn been. Ik trok het niet meer. En als ik omkeek zag ik de paniek in haar ogen." Net als hij denkt het niet langer vol te houden en zich wil laten afdrij ven in de hoop dat ze worden ge vonden, voelt hij zand onder zijn voeten. ,,Ik pak de hand van het meisje en zwem en loop richting de branding." De ouders van het meisje - met twee kinderen - komen huilend aangerend en sluiten hun dochter in de armen. ,,De adrenaline giert dan door je lijf. De ouders hebben me huilend duizend keer bedankt. Het meisje maakte het goed, een arts was niet nodig. Maar hoe ze heet en waar ze vandaan komt weet ik niet. Ik vermoed uit Wallonië, omdat de ouders een paar woorden Nederlands spreken." 's Nachts doet Frank geen oog dicht. ,,Mijn jongste zoon is twaalf jaar geleden - hij was toen vier - bijna verdronken in Turkije. En mijn zus is 40 jaar geleden gered door een geoefende zwemmer. Dus dit is zeer emotioneel." Hij durft niet na te denken over wat er zou zijn gebeurd als hij niet eigenwijs was geweest. ,,Normaal zwem ik niet op zondag, ik zwem altijd met mijn maat mee terug naar de kust en ik zwem normaal niet voor de monding van de Zwin geul. Als ik dat allemaal niet had ge daan, had ik het meisje nooit ge zien Terwijl langs Noord- en Zuid-Hollandse kust de rode vlag wappert, ziet di recteur Tim Wouters van Stich ting Strandexploitatie Veere daar geen reden toe. De strandwacht moest zondag weliswaar 150 keer uitrukken. Maar niet vanwege mensen in nood, zoals elders aan de kust. Wel vanwege de hitte. Toch worden de risico's van de zee nog vaak onderschat, weet Wou ters. ,,Badgasten overschatten hun zwemkwaliteiten." Extra maatre gelen naar aanleiding van de git zwarte zondag, waarbij elders in het land vier mensen verdronken, gaat Wouters niet nemen. ,,Wij hebben hier geen muien, zoals bij Den Haag. Wat niet betekent dat de zee hier geen gevaren kent. Ie der strand heeft zijn eigen risico's. Bij Dishoek is dat de vaargeul, of een aflandige wind. Daar waar schuwen wij met vlaggen voor." Het voorval van zondag houdt de gemoederen bezig. Ook aan de Walcherse kust. ,,Het zit in je ach terhoofd", zegt Lize Vos (63) uit Genderen. ,,Het water lijkt zo rus tig en dat is nu net het verrader lijke. Wij gaan niet verder dan onze knieën. En de kinderen? Al leen onder toezicht van een vol wassene." Oppassen Kapellenaar Jelle de Jong (38) is opgegroeid met de zee. Weet dat hij moet oppassen met zwemmen als de oranje vlag wappert. ,,Met die aflandige wind van zondag merk je pas hoe snel je richting de vaargeul afdrijft. Daar moet je echt voor oppassen, zeker met kinde ren." De Middelburgse Frederique van Amersfoort (27), die net het water uitkomt, heeft door de re cente ongelukken op internet naar informatie gezocht. ,,Erg dat je dat nu pas doet nu het herhaaldelijk misgaat. Preventie zou op zijn plaats zijn." Advertentie dinsdag 11 augustus 2020 'Ik zag de paniek in haar ogen' M Frank Faes: „Vooral bij de Zwingeul staat vaak een sterke stroming." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Frank Faes, zeezwemmer Kijk op de site bij /video Frank Feas redt meisje in de zee Timo van de Kasteele Vlissingen 25% van de senioren hebben moeite of pijn met traplopen, blijkt uit onderzoek. Verhuizen naar een gelijkvloerse woning is dan niet de enige oplossing. U kunt gewoon zelfstandig thuis blijven wonen met een voor u op maat gemaakte traplift, waarbij de trap begaanbaar blijft voor uw partner, kinderen of mantelzorger. De traplift voor iedere trap Onze thyssenkrupp Swing- traplift heeft al veel mensen hun mobiliteit in huis terug gegeven. Het maakt niet uit of u een trap met bochten, een smalle opgang of een wentel trap heeft. De traplift kan zelfs naar zolder worden doorge trokken. We meten uw trap zeer nauw keurig op met behulp van onze HoloLinctechnologie, waar bij we ook rekening houden met verwarmingselementen of stopcontacten. Uw traplift wordt helemaal op maat ge produceerd en in principe bin nen twee weken gemonteerd*. Daarbij heeft elke thyssenkrupp traplift een levenslange garan tie, zolang u het jaarlijks onder houd door thyssenkrupp Home Solutions laat uitvoeren* thyssenkrupp Home Solutions is gespecialiseerd in het ont wikkelen van trapliften met meer dan 65 jaar ervaring in 0 Nederland. Al onze traplif ten worden in Krimpen aan den IJssel 100% op maat gemaakt. Voor onderhoud en reparatie is ons lande lijk service nummer 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar. 100% traplift op maat 100% aanbieding op maat 100% WMO/PGB advies op maat We gaan voor maatwerk - in alles. Speciaal voor uw situatie en wensen maken we een aan trekkelijke offerte met de beste aanbieding voor de beste trap lift. Denkt u na, of heeft u ge hoord over financiering van uw traplift via de WMO? Wij leg gen u graag uit hoe dat werkt en wat de voor- en nadelen zijn. Daarnaast kunnen we u voorlichten over andere opties, zoals het PGB. Hierbij heeft u, in tegenstelling tot de WMO wél complete keuze vrijheid. Bel voor meer informatie gratis met of voer uw gegevens in op *Voor de voorwaarden, zie trapliften.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31