Drenkelina Veere pakt overlast jeugd harder aan: Rust aan de kust Meer watersporters beboet in Zeeland Fauna4Life: Afschieten damherten heilloze weg 2 WENDY WAGENMAKERS Column Het mag dan allemaal niet zo monumentaal zijn, verre van hip en happening, de bewoners onverstaanbaar: voor mij is er geen dierder plek op aard dan Westkapelle. Nergens smaken de frietjes zo lekker als bij de vuurtoren, nergens kijk je verder weg over het water dan daar. Dus draaiden we zondag nog voor ze ven uur onze ouwe Bedford de zonverlichte Zeedijk op om een plekje te zoeken. Tien minuten la ter lag de oudste telg al in het wa ter, sloeg de jongste de eerste paal van haar zandkasteel en zuchtte de middelste om mama's superlatie ven. om je er de hele dag te vermaken. De Belgische buren voor wie het uitklappen van de luifel bijna tot een scheiding leidde, de Duitse buren met camperkat Mimi wier kooitje deels in het teer zakte en de hipsters die nog geen seconde op hun supboard bleven staan. telkens net op het verkeerde mo ment in het woeste, opkomende water dook, waarna hij proestend bovenkwam, zwembroek op half elf. We zochten begeleiders, maar vonden ze niet. Alleen een klei nere versie van het ventje, met oranje zwembandjes om. Terwijl ik, koningin der overbezorgdhe- den, mijn eigen kuikens maar blééf tellen, hield ik ook de jonget jes in de gaten. Tot precies dat ge beurde waar we al bang voor wa ren: de grootste sloeg tegen de ste nen en verdween onder water. Al leen twee dikke beentjes staken nog boven de golven uit. Snel sprong mijn vriend in het water en haalde hem eruit. kwijt. Nee, hij wist nietwaar zijn familie was. Nee, hij had geen zwemdiploma. Na een kwartier zoeken troffen we een onkel, die het joch al zocht. Boos nam hij zijn neefje mee. Even later zagen we hoe die een pak slaag kreeg van zijn moeder. lag. Alleen twee dikke beentjes staken nog boven de golven uit DE STELLING Vandaag: We moeten zuiniger met water omspringen 2543 stemmen Eens Toos Henk Oneens Paul Kusters REUKVERLIES VAAK EERSTE SYMPTOOM coronabesmettim® Arnemuidenaar cel in na slaan agent Val uit Scheldekraan was een ongeval VLISSINGEN Zeventig km/u te hard: rijbewijs kwijt ,,Rust aan de kust is het motto en dat blijft zo. We willen van het strand geen feestlocatie maken. Daar blijven we op controleren en we zullen vanaf nu ook strenger op treden als jongeren zich daar niet aan houden. Dat heeft niet per se met corona te maken, want we wil len hoe dan ook geen overlast. Maar het komt natuurlijk wel door co rona dat jongeren andere plekken gaan opzoeken omdat de horeca be perkingen heeft." Van der Zwaag reageert daarmee op het illegale feestje met tweehon derd jongeren dat vrijdagavond plaatsvond bij Dishoek. De organi satie had geen vergunning gekre gen van de gemeente, maar zij zette toch een feestje op touw. De politie waarschuwde de organisatie al tij dens het opbouwen, maar het feest ging aangepast toch door. Na klach ten over overlast maakte de politie later op de avond definitief een einde aan het feest. Gevolgen De politie en de gemeente bespre ken deze week wat er precies is ge beurd en wat de gevolgen daarvan moeten zijn voor de organisatoren. Van der Zwaag: ,,Ze hadden geen toestemming en hebben het toch gedaan. We gaan kijken wat we daar eventueel via de rechter tegen kunnen doen." Overigens gaat het vinden van alternatieve oplossin gen in coronatijd vaak ook wel goed, merkt de burgemeester op. ,,Sinds Pinksteren geven we als ge meente samen met de politie, Stichting Welzijn Veere en jonge ren hier extra aandacht aan en dat verloopt prima." In Zeeland zijn vorig jaar 159 water sporters beboet. Dat is bijna een verdubbeling vergeleken met 2017. In 2018 werd 117 keer een bon uitge schreven. Dat blijkt uit een analyse die da tadienst LocalFocus heeft gemaakt op basis van cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). Landelijk werden vorig jaar ruim drieduizend mensen op het water beboet. Dat is het hoogste aantal in jaren. Vier op de tien overtreders wer den betrapt toen ze te hard met een motorboot voeren. Ook waren er boetes voor onder meer het ontbre ken van een dodemansknop, wa terskiën op plaatsen waar dat niet is toegestaan, te jonge bestuurders, geen (geldig) vaarbewijs of het niet beschikken over reddingsvesten. Veere In Zeeland waren de meeste bekeu ringen in de gemeente Veere (40), gevolgd door Schouwen-Duiveland (30), Goes (27), Noord-Beveland (22) en Middelburg (18). In de an dere gemeenten ging het om min der dan 10 bekeuringen. Landelijk worden op de Amster damse wateren al jaren de meeste boetes uitgedeeld. Afgelopen jaar gebeurde dat zo'n 500 keer. De stichting Fauna4Life maakt be zwaar tegen het afschieten van damherten op de Haringvreter, een eiland in het Veerse Meer. De provincie heeft daar onlangs een besluit over genomen. „Afschot is een heilloze weg. Er komt nooit een einde aan. De po pulatie blijft zich herstellen", aldus de stichting. Afgelopen najaar werd, na jaren van procederen en studie, een be gin gemaakt met het terugdringen van het aantal damherten. De kudde was uitgegroeid tot zo'n 650 dieren. Afgelopen winter zijn 250 dieren afgeschoten. De komende winter gaan de jagers weer op pad. Uiteindelijk wil men de kudde be perken tot zo'n 160 damherten. Geschokt De dierenrechtenorganisaties Fauna4Life en Animal Rights zijn geschokt: ,,De damherten weten zich goed te handhaven op het ei landje. Dat is geen reden om ze zo maar af te schieten." Dat de aanwezigheid van hon derden damherten slecht is voor de natuur is volgens Fauna4Life geen gegronde reden. Als er al zeldzame planten op de Haring vreter beschermd moeten worden, kan dat bijvoorbeeld ook met het plaatsen van rasters, aldus de stichting. dinsdag 11 augustus 2020 Een stoel, meer heb je niet nodig Maar er was ook het jongetje dat Daar stond hij. Druipend, hui lend, hoestend, helemaal de weg En vlak erna alweer in het water Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb geen last van de warmte HUH? EEN EISEN CORONATEST ONTWIKKELD WAT &OE JE t>AN VLISSINGEN De politie heeft in de nacht van zondag op maandag in Vlissingen een 46-jarige man uit Ar- nemuiden aangehouden, nadat hij een agent had geslagen. De man meldde dat er iemand was aangereden, maar toen agenten op het Sta tionsplein arriveerden, bleek dat er alleen maar een 'bijna-aanrijding' te zijn geweest. Omdat de man onder invloed was, vroegen de agenten naar zijn identiteit. Toen hij na protest zijn identiteitsbe wijs gaf, trok hij een agent aan zijn kleding. Tijdens de worsteling die volgde, sloeg de man een agent in het gezicht. VLISSINGEN De 29-jarige Souburger die zondag gewond werd afgevoerd van de Jan Weugkade in Vlissingen, is door een ongeval uit de Scheldekraan geval len. Er was volgens de politie geen sprake van een misdrijf. De politie heeft getuigen gespro ken, een sporenonder zoek gedaan en camera beelden bekeken. Daaruit bleek dat de man zelf in de kraan was geklom men, waarna hij eruit viel. De dag daarvoor was hij ook al in de Schelde- kraan geklommen. Het slachtoffer ligt nog in het ziekenhuis. De politie heeft in de nacht van zondag op maandag op de Sloe- weg Noord bij Vlissin gen een 54-jarige man uit Heinkenszand be trapt die 74 kilometer per uur te hard reed. De automobilist werd rond middernacht ge flitst. De maximumsnel heid op de Sloeweg Noord is 100 kilometer per uur. De politie heeft daarom het rijbewijs van de man in beslag geno men; dat gebeurt altijd als iemand de snel heidslimiet met meer dan 50 kilometer per uur overschrijdt. Jongeren worden harder aange pakt als ze feestjes houden op de Veerse stranden en de coro- naregels niet naleven en overlast veroorzaken. ,,We gaan het niet meer alleen oplossen met aar dige woorden, we gaan ook echt bekeuren", waarschuwt burge meester Rob van der Zwaag. Maurits Sep Veere Rolf Bosboom Vlissingen Theo Giele Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2