CONCERT €34?° nti a X MEDIA CULTUUR 25 4£l§r Het BOWIE concert 20% l - van Tegenwoordig produceerde, werd een succes. Zijn geld hoefde hij niet langer te verdienen achter het fornuis. ,,Het ding is: ik stotter. De vrouw van de logopedie waar ik heenging toen ik 11 was, zei dat ik langzamer moest praten. Maar ik ben geen robot. Dat is gewoon niet wie ik ben. Dus toen zei die vrouw dat als je in een ritme praat, je ook minder stottert. Ik ben toen meer naar rap gaan luisteren en ontdekte dat ze gelijk had: ik stot terde minder als ik rapte. Sindsdien ben ik gaan schrijven. Toen ik De Jeugd van Tegenwoordig in het Ne derlands hoorde rappen, dacht ik: dat wil ik ook.'' ,,Ja, dat mis ik wel. Ik kook nog steeds bijna elke dag. Simpele eenpansge rechten. Pastaatje, veganistische sho arma of een risotto. Veel mensen vinden dat moeilijk, risotto, maar het is gewoon een kwestie van je aan dacht erbij houden. Geen andere dingen doen, bij de pan blijven en niet alle bouillon in een keer erbij pleuren. Daar gaat het vaak mis. Alles moet snel, snel, snel. Als je geconcen treerd kookt, zonder afleiding, is het veel leuker en lekkerder.'' ,,Ik was echt superblij toen ik werd gevraagd voor dit project. We zaten hier, in dit café, toen ik het contract tekende. Dat is wel mooi toch, dat ik niet hoef te kiezen tussen koken en muziek maken. Net als schaatsers die alle afstanden rijden, wil ik ook all- rounder worden: presenteren, rap pen, vader zijn. En ik wil een eigen snackbar: Donnies vreetschuur.'' ,,Iedereen weet wat een patatje is, Ik wil ook het patatje zijn van de rapgame wie je het vraagt. Blm, dat is eten. Eten is herkenning. Als ik dat men sen kan geven, ja, dat lijkt me wel wat. Ik wil ook het patatje zijn van de rapgame. Dat iedereen me kent.'' ,,Nee, eigenlijk niet. Ik vind het leuk dat ik als rapper mensen laat zien dat veganistisch eten meer is dan alleen tofu. Dat zie je ook aan de BN'ers met wie ik kook, zij vinden het allemaal heel leuk. Ze weten van tevoren niet dat we hun favoriete gerecht gaan ve- ganizen." ,,Je kan alles bereiken wat je wil. Ik denk dat ik dat wel uitdraag. Vroeger keek ik altijd naar Cas Spijkers, Joop Braakhekke, Jamie Oliver, Gordon Ramsay. Dat zijn voor mij voorbeel den voor het koken. De mannen van de Jeugd van Tegenwoordig zijn mijn voorbeelden voor het rappen. Ik hoop dat ik allebei kan zijn voor de nieuwe generaties. Het maakt niet uit wat je doet, je moet gewoon dedi cated zijn. Darten is daar een goed voorbeeld van. We zien topsporters als toegewijde mensen omdat ze af getraind zijn. Darters zijn niet afge traind, maar wel dedicated. Als je de trainingsuren gaat vergelijken, dan is er geen verschil. Wat ik wil zeggen? Dat zolang je iets echt wil, kan het lukken. Maar je moet er wel zelf voor werken. Net als Raymond van Barne- veld. Dat is toch mooi? Van postbode naar wereldster.'' ,,Goed, goed. Ik vind het leuk. Kort nadat mijn zoon Odm werd geboren, werden door corona alle shows afge last. Daardoor kon ik alles van hem meemaken. En nog steeds ben ik vaak thuis, gewoon met mijn kind aan het chillen. Dan gaan we dansen. De ene dag zet ik muziek op uit de ja ren 80, de andere dag rap en de dag erna weer klassieke muziek. Ik heb gehoord dat kinderen daar beter van worden in hun hoofd. Ik heb ook zo'n stoeltje voor 'm gekocht, zodat hij mee kan kijken als ik kook. Dat is leuk hoor. En ik heb een nummer voor hem gemaakt: Papa Donnie. Ik heb het puur geschreven voor hem, zodat hij over een paar jaar kan den ken: aight, papa heeft een liedje voor me gemaakt.'' ,,Ik ben parttime rapper en fulltime vader, maar ik heb nog genoeg tijd om nieuwe muziek te maken. Eind augustus of begin september komt er een nieuwe single en video uit. Die maak ik samen met nog iemand. Ik kan alleen nog niet zeggen waar het over gaat. Je kan als kok ook geen ge recht serveren als de ingrediënten nog in de pan liggen.'' Het voordeel van PZC VANAF Ode aan een wereldster Bestel tickets op pzc.nl/bowie dinsdag 11 augustus 2020 PC MEt Waarom wilde je liever rapper wor den? Mis je het werk in de keuken? En nu heb je gewoon een eigen kookprogramma. Een snackbar? Waarom? Als het aan rap per Donnie ligt, is plantaardig eten de toekomst. FOTO KRO-NCRV 44 Aan het begin van het gesprek zei je dat je dit interview ziet als een bevestiging dat het een goed pro gramma is. Twijfel je daaraan? Je rapt veel over bekende mensen van oudere generaties omdat je wil dat de nieuwe generatie iets van ze leert. Wat wil je met het koken meegeven? Je bent in februari vader gewor den. Hoe bevalt dat? Hoe combineer je dat eigenlijk, een rapcarrière en een gezin? Donnie aan de kook is te zien op het YouTubekanaal van NPO3 en NPO3.nl Omdat je het verdient! BOWE KORTING In januari 2021 is het precies vijfjaar geleden dat zanger David Bowie overleed. Reden voor een eerbetoon waarbij topmusici zijn allergrootste hits vertolken. Onder meer 'Heroes', 'China Girl', 'Under Pressure' en 'This Is Not America' komen voorbij. Een immense live band zorgt samen met een ongeëvenaard decor voor een spectaculaire ode aan één van de meest legendarische artiesten aller tijden. Concertdata vr 8 jan 2021 MartiniPlaza Groningen za 9 jan 2021 MartiniPlaza Groningen zo 10 jan 2021 AFAS Live Amsterdam vr 15 jan 2021 Mainstage Den Bosch za 16 jan 2021 Mainstage Den Bosch vr 22 jan 2021 RTM Stage (Ahoy) Rotterdam za 23 jan 2021 RTM Stage (Ahoy) Rotterdam 20.00 20.00 15.00 20.00 20.00 20.00 20.00 15.00 20.00 Profiteer nu van exclusief vroegboekvoordeel en mis het niet! *De ticketprijzen zijn afhankelijk van de datum, tijd en rang en de vanaf prijs geldt zolang de voorraad strekt. De prijzen zijn incl. servicekosten en excl. orderkosten 1,85.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25