'Eigenlijk houd ik wel van het normale leven' O K3 niet blij met nieuwe versie Oya Lélé 24 MEDIA CULTUUI RAPPER DONNIE INTERVIEW Voordat rapartiest Donnie muziek ging maken, was hij kok. Over het aanbod van een eigen veganistische kookshow hoefde hij dan ook niet lang na te denken. ,,Met plantaardig eten kun je eindeloos experimenteren.'' De verpleging verlaten voor een succesvol le ven als dj spreekt wel tot de verbeelding. Andersom misschien nét wat minder. Chantal Hutten (26) raakte in 2014, na haar studie communicatie, 'bevangen door het radiovirus', zo is te lezen op de website van haar huidige werkge ver. En toch. Een paar jaar later komt ze tot een ra dicaal ander besluit. ,,Ik onderging een tijdje terug enkele operaties aan mijn arm'', vertelt de 26-jarige uit Voorburg, die we kennen van haar dagelijkse drivetime radioshow tussen 16.00 en 19.00 uur op 100% NL. ,,Ik vond het geen probleem dat ze mijn polsen opensneden. Hartstikke interessant juist. Klinkt een beetje luguber hè. Vooraf had ik al gefas cineerd naar polsoperaties gekeken op YouTube. Ie mand met een medisch mankement vroeg ik ook al tijd van alles. 'En dit? Doet dit ook zeer?''' ,,Het leek me leuk een maatschappelijke rol te ver vullen'', vervolgt Hutten vrolijk. ,,Op de radio voer je ook boeiende gesprekken met mensen die je kunt hel pen. Je geeft ze vooral even een beter gevoel. Maar écht helpen, als in beter ma ken.ik kwam er steeds meer achter dat de verple ging mijn roeping is.'' Toen brak de coronacrisis uit. „Prachtig wat al die verpleegkundigen doen. De impact die ze hebben op mensenlevens. Dit is het moment dat ik de sprong in het diepe moet maken, dacht ik. Nu ben ik nog jong.'' Terugkijkend op haar radiocarrière - collega Barry Paf neemt het tijdslot vanaf eind deze maand van haar over - komt ze tot de conclusie dat ze uitdaging mist. ,,Ik droomde niet altijd van een baan achter de microfoon, zoals veel dj's. Of ik in de wieg ben gelegd om bekend te zijn? Ik houd eigenlijk wel van het normale leven.'' ,,Maar, het was fantastisch. Het is hartverwar mend om te lezen dat luisteraars me gaan missen. Maar ze vinden ook dat ik een dappere stap zet'', al dus de presentator, die straks begint aan een oplei ding verpleging in Utrecht. ,,Ik hoop volgend jaar al te beginnen met praktijkwerk. Klinkt gek, maar ik kan niet wachten om infusen te prikken!'' Dit is het moment om de sprong te wagen. Nu ben ik nog jong Banderas besmet met corona Fargo te zien in september en wetenschappelijk experiment noemt hij het: het veganizen van foeyonghai, het favoriete gerecht van Frans Bauer. Uitein delijk fabriceerde hij een versie waarin het kippenei was nagemaakt met zwart zout. Of Bauer het lekker vond? „Daarvoor moet je naar het programma kijken'', zegt rapper Donnie (echte naam: Donald Scloszkie, 26) lachend. De online kookshow van KRO- NCRV, Donnie aan de kook, is vanaf deze week te zien. Daarin maakt Donnie het favoriete gerecht van BN'ers, maar dan veganistisch. Een rapper die veganistisch kookt mag dan misschien niet alledaags klinken, Donnie is wel degelijk bezig met bewust eten. ,,Sinds ik vader ben, kijk ik bewuster naar de wereld. Voor het eerst denk ik echt na over Sinds ik vader ben, kijk ik bewuster naar de wereld Ik volg geen trends, ik maak ze wat ik doe'', zegt hij achter een ook al zo bewuste cola light op het terras van een bar in de Amsterdamse Lin- naeusstraat, om de hoek van waar hij opgroeide. ,,Het is beter voor het mi lieu, ik zit er lekkerder door in mijn vel en ik ben inmiddels vijftien kilo afgevallen.'' Als het aan Donnie ligt, is plantaar dig eten de toekomst. ,,Je kunt er ein deloos mee experimenteren en het wordt ook steeds populairder." Is hij met een veganistisch eetpatroon niet stiekem een beetje een trendvolger? ,,Ik volg geen trends, ik maak ze.'' Voor de rapper begon met muziek maken, stond hij ook al in de keuken. Hij leerde het vak op een banketbak- kersschool, later werkte hij korte tijd als kok in restaurant De Kas, waar de nadruk ligt op groenten. Na nog eens veertien maanden in de keuken van het Eye Filmmuseum, stopte hij in 2015 met koken. Zijn debuutalbum Mannelogie, dat hij samen met Bas Bron van de Jeugd dinsdag 11 augustus 2020 PC Radio-dj Chantal Hutten is toch liever ver pleegkundige. FOTO CHANTAL HUTTEN Door de tomeloze inzet van het zorgpersoneel tijdens deze coronacrisis ging 100% NL-dj Chantal Hutten definitief overstag. Ze zegt het radiowereldje vaarwel om te worden omge schoold tot verpleegkundige. ,,Ik kan niet wach ten om infusen te prikken!'' Gudo Tienhooven FILM Antonio Bande ras is besmet geraakt met het coronavirus. Hij vierde daarom gisteren zijn 60ste verjaar dag noodge dwongen in quarantaine. De acteur zegt dat hij zich relatief goed voelt. TELEVISIE Het vierde sei zoen van de serie Fargo is vanaf 27 sep tember te zien, vijf maanden later dan be oogd. De pro ductie heeft lange tijd stilge legen vanwege corona. Fargo is een van de best gewaardeerde Netflix-series. 3 ■u ik wil een eigen snackbar: Donnies Vreetschuur Raounak Khaddari 44 44 K3 is niet te spreken over het nieuwe nummer van de Ne derlandse rapper Gofast. Die maakte van het bekende kin derliedje Oya Lélé een eigen versie met grofgebekte tek sten. Studio 100, de produc tiemaatschappij van het kleu- terpoptrio, overweegt juridi sche stappen. Het nieuwe nummer van de Ne derlandse rapper Gofast heet 3K, een duidelijke verwijzing. Naar eigen zeggen was hij zo'n grote fan van Oya Lélé dat hij er een eigen nummer van maakte. Het resultaat gaat 'vi raal' op internet, en dan vooral vanwege de expliciete teksten. Die staan in contrast met de kindvriendelijke liedjes van Stu dio 100, dat niet van tevoren op de hoogte werd gebracht van het gebruik van hun me lodie. De producent heeft de rapper gevraagd zijn lied .'i en videoclip of fline te halen. „Het is meestal aangenaam als andere artiesten je melodie oppik ken en er mee aan de slag gaan", re ageert Miguel Wiels, lied jesschrijver van K3. ,,Tot ik van Studio 100 begreep dat het niet zo'n koosjere versie was. De jongens in de clip zien er niet vriendelijk uit, met die opgesto ken middelvingers. Wij probe ren het project K3 netjes te houden, maar dan krijg je plots deze smakeloze tekst en clip, waarin drugs en geweld worden gepro moot." Volgens Gofast is er niets aan de hand en verdient hij er geen geld aan. „Ik ben gewoon geïnspireerd door K3, meer niet'', reageerde hij op het Jeugdjournaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24