23 Na verrassende zege op Silverstone lijkt titelstrijd weer beetje spannend IRELL Weken geleden leek de hoop op de wereldtitel voor Max Verstappen al opgegeven. Mercedes bleek telkens veel te snel. Maar brengt de onverwachte zege in Engeland nieuw perspectief, nu de Nederlander is opgerukt naar de tweede plaats? F1-verslaggever Arjan Schouten geeft twee verschillende antwoorden op die vraag. ,,Ik zie Lewis en Max nog wel vechten om de titel'', liet teambaas Toto Wolff van Mercedes al opte kenen. ,,Van Max zijn we echt nog niet af. Als hij in plaats van een uitvalbeurt in Oostenrijk een po diumplaats had gepakt, dan was het verschil nu te verwaarlozen geweest.'' Meesterlijk is Mercedes als alles normaal loopt. Maar wijken de condities wat af, dan blijkt zelfs Mercedes kwetsbaar. En juist Red Bull Racing en Verstappen zijn dan keer op keer tactisch én op de baan supersterk in het uitpak ken van die buitenkansjes. Na tuurlijk tref je bijzondere omstan digheden niet wekelijks, maar laat duidelijk zijn dat Verstappen de druk er vol op heeft gezet bij Mer cedes. Een week geleden was hij er als de kippen bij om het cadeautje uit te pakken toen Valtteri Bottas lek reed, Hamilton bleef daar net buiten schot. Slechts een week la ter blufte hij beide concurrenten al af op strategie én kracht. Groeimarge Wat doet dat met Mercedes? Reizen ze nu bibberend af naar Catalonië, waar opnieuw een snikheet week einde wacht? En wat doet dit met Red Bull Racing? Een team dat de laatste jaren steeds bewees gaande weg een seizoen nog veel groei- marge te hebben. Nog steeds zijn ze de RB16 aan het leren begrijpen, roept Verstap pen steeds. En dan al winnen, zelfs de Limburger had het niet aan zien komen. Dat belooft veel voor de rest van dit Formule 1-jaar. ,,Het wordt razend interessant hoe ze die progressie voort gaan zetten'', zegt Hamilton, die wel van wat strijd houdt. ,,Ik zal ze zeker niet over het hoofd zien.'' FORMULE 1 Want werkelijk alles liep natuur lijk goed bij de 70th Anniversary Race, de negende F1-zege voor Max Verstappen. Maar biedt dat garanties voor de toekomst? Helaas, zo werkt topsport niet. Zondag kan het zomaar weer als vanouds Mercedes zijn dat regeert op Circuit de Catalunya nabij Bar celona. Daar keren de coureurs te rug op de 'conservatieve' banden, die Pirelli doorgaans kiest. Dat zachtere rubber, waar Verstappen tot verbazing van iedereen zo fijn gevoelig mee omsprong in Nor thamptonshire, was een soort van experiment. Een 'extra element' toegevoegd door Pirelli om ervoor te waken dat de tweede race op hetzelfde lege circuit een week la ter geen herhaling van de eerste zou worden. Het bracht tweestop pers, strijd, strategisch hoogspel, een onvoorspelbaar verloop en een onverwachte winnaar. De show werd er zeker aantrek kelijker door, zagen ook Verstap- pen en Hamilton, die éénstoppers 'niet zo spannend' noemden. In Spanje is de Formule 1 gewoon weer terug bij af en dan is Merce des toch weer de favoriet. ,,Terug op die banden missen we nog steeds vermogen'', bleef Verstap pen realistisch na zijn zege. ,,Over het algemeen zijn alle banen waar we rijden éénstoppers en dan wordt het toch wat lastiger voor ons als de rest niet zo veel proble men heeft met de banden.'' Euforie Een week eerder vermeldde hij al dat wat hem betreft niemand nog in staat is om Hamilton van de ti tel te houden. En daar bleef Ver stappen ook na alle euforie om zijn onverwachte zege op Silverstone bij. ,,Om dat gat nog volledig te dichten in het kampioenschap, dat wordt wel héél lastig.'' Ja, het gat is wat geslonken, naar 30 punten. Maar dat is nog steeds een immens verschil, na vijf races. Dat Red Bull Racing vanaf nu alles gaat winnen, lijkt niet heel aannemelijk. En een uitvalbeurt van Hamilton in zijn Mercedes? Die zijn zo zeldzaam als sneeuw in augustus. Sinds Ver stappen in een Red Bull zit, over kwam Hamilton dat maar drie keer. Voor het laatst ruim twee jaar geleden in Oostenrijk. dinsdag 11 augustus 2020 Is de wereldtitel nog mogelijk voor Verstappen? Max Verstappen viert zijn zege op Silverstone, afgelopen zondag. fotos afp, reuters Lewis Hamilton vorige week na zijn winst op Silverstone. Verstappen werd tweede. JA Lekker opportunistisch, roept u misschien nu. Maar elk kampi oenschap draait om punten en werp dus even een blik op de WK-stand. Tweede met 77 punten, met 30 punten achterstand op koploper Lewis Hamilton, natuur lijk kan het nog. Een hegemonie moet ooit eindigen en beter stond Max Verstappen er in de afge lopen vijfjaar niet voor na vijf races. Zelfs in dit curieuze corona seizoen, waar de ene de andere race van de kalender is gegumd, resten nog genoeg mogelijkheden om de opgelopen schade te her stellen. WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 107 1. Mercedes 180 2. Verstappen 77 2. Red Bull 113 3. Bottas 73 3. Ferrari 55 4. Leclerc 45 4. McLaren 53 5. Norris 38 5. Racing P. 41 6. Albon 36 6. Renault 36 7. Stroll 28 7. Alpha Tauri 14 8. Pérez 22 8. Alfa Romeo 2 9. Ricciardo 20 9. Haas 1 10. Ocon 16 10. Williams 0 NEE Dat spreekwoord met die ene zwaluw en die zomer? Laat dat maar los op deze kwestie, ja.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23