wtm Plzen is eerste hindernis op Sunweb verrast met vastleggen van Fransman, 20 Het moest anders bij Sunweb. Een nieuwe kopman moest er komen, een echte topper. Die werd verrassend genoeg in Frankrijk gevonden: met Romain Bardet (29) hoopt de ploeg een mogelijke Tour-winnaar in huis te hebben. Kort Laatste race is in Portugal De seizoensfinale van de MotoGP is dit jaar op het Autodromo Internacional do Algarve in Portimao. Die wedstrijd is gisteren als vijftiende race van dit jaar toegevoegd. De slotrace in Portugal is in het weekend van 20 tot en met 22 november. De Zuid-Afri kaanse motorcoureur Brad Binder (27, foto) won zondag in de MotoGP de Grote Prijs van Tsjechië. Azarkan langer in de Kuip Feyenoord is met Marouan Azarkan con tractverlenging overeengekomen. De 18-ja- rige aanvaller zet binnenkort zijn handteke ning onder een verbintenis die hem tot 2023 aan de Rotterdamse club bindt. Azarkan maakte zijn eredivisiedebuut tegen ADO op 15 september vorig jaar. RKC heeft zich ver sterkt met de Argentijnse middenvelder Ni colas Olsak (28). Hij komt transfervrij over van het Israëlische Maccabi Netanya. Robben dicht bij rentree Arjen Robben (35, foto) maakt waarschijn lijk vrijdag in het oefenduel met PEC Zwolle zijn rentree bij FC Groningen. Dat heeft trainer Danny Buijs gezegd. De wedstrijd van vanavond tegen Emmen gaat nog aan de oud-international voorbij. Buijs: ,,Ik denk dat hij vrijdag zijn eerste minuten gaat ma ken. Het wordt zijn eerste wedstrijd in ruim een jaar. Arjen neemt steeds intensiever deel aan trainingen." Atlético-Leipzig gaat door Atletico Madrid - RB Leipzig in de CL- kwartfinales gaat door, ondanks twee coro- nabesmettingsgevallen bij de Spaanse club. Zondagavond meldde Atlético twee posi tieve testen. De 93-koppige delegatie die naar Lissabon zou vertrekken moest de reis uitstellen. De positief geteste personen gin gen in quarantaine. De andere delegatiele den lieten zich opnieuw testen en daarbij kwamen geen nieuwe besmettingsgevallen aan het licht. Quote van de dag 'Max Verstappen doet me in vele opzichten herinneren aan Michael Schumacher' 'Greg' gaat naar Frankrijk Kongolo kan clubs kiezen De cijfers logen niet. Slechts negen overwinningen, een plekje in de onderkant van de middenmoot op de WorldTour-ranking. Het gevoel was zo mogelijk nog slechter. On tevreden renners, slechte pers. Toen ze elkaar bij Sunweb eind 2019 in de ogen keken, was er maar één conclusie mogelijk: het was een rampjaar geweest. Met vier kopmannen waren ze aan het jaar begonnen. Maar Michael Matthews crashte hard in Parijs-Nice. Wilco Kelderman brak zijn nek in de Ronde van Catalonië. Sam Oomen liep een liesblessure op en brak zijn heup in de Giro. En Tom Dumoulin worstelde maan denlang met zijn knie, zichzelf en de ploegleiding. Hij viel uit de Giro, miste de Tour de France en vertrok tot overmaat van ramp naar Jumbo- Visma. Het was deels door pech en deels door eigen toedoen, maar er zat van alles scheef bij Sunweb. Te weinig winnaars en killers tussen de ren ners, te veel verloop in de staf, kop mannen die hun vraagtekens zet ten bij het gevoerde beleid. En dus moest alles anders. Er werd ingezet op jonge renners, de klassiekers en de sprints, maar dat was niet genoeg. Ze wilden gaan voor de heilige graal van het wiel rennen: de Tour. En dus vroegen ze zich de afgelopen maanden bij Sun web af: wie kan voor ons de Tour winnen? Hiaat Het antwoord komt uit Frankrijk. Romain Bardet (29) tekent voor twee jaar bij de ploeg van Iwan Spekenbrink. Hij komt over van AG2R. Zijn overgang moet het hiaat opvullen dat Dumoulin achterliet. En deels ook dat wat Oomen en Kelderman zullen achterlaten; ze W0B8& Ik ga me eerst focussen op de basis, hard én toegewijd aan de slag De weg naar de absolute elite van het Europese clubvoetbal start voor AZ tegen Viktoria Plzen uit Tsje chië, eind deze maand in het eigen nog te verbouwen stadion. Plzen zal zich nog in een voormalig Oost Europees stadion wanen, wanneer ze het dakloze onderkomen ontwa- ren. Een jaar na de instorting van het dak is de club druk bezig om het stadion mooier te maken. Met een nieuwe dakconstructie die er nog niet op bevestigd zal zijn als de wedstrijd - zonder toeschouwers - wordt gespeeld. Plzen is voor AZ wellicht de meest gunstige uitkomst van de lo ting, die de club ook aan Rapid Wien of Besiktas had kunnen kop pelen. De Tsjechen staan weliswaar hoger dan AZ op de coëfficiënten- lijst van de UEFA (39 om 73), maar de Noord-Hollanders beschikken over een groter budget en kwamen vorig seizoen ook verder in de Eu- opa League. Viktoria Plzen maakt de laatste seizoenen samen met Slavia Praag de dienst uit in de Tsjechische com petitie en de club is ook in de ko mende jaargang favoriet. In 2018 speelden de Tsjechen nog in het hoofdtoernooi van de Cham pions League en werd er bijvoor beeld in eigen huis van AS Roma gewonnen. Een nederlaag tegen Antwerp betekende het einde van de Europese ambities vorig seizoen. Juist die club werd door AZ wél uit geschakeld op weg naar de groeps- fase van de Europa League. Helemaal onbekend is de selectie van Viktoria niet voor AZ. Ondrej Mihalik speelde tot vorig jaar nog in Alkmaar. De spits kende een weinig verheffende periode in Noord Holland. Hij scheurde zijn voorste kruisband af in een wedstrijd met dinsdag 11 augustus 2020 GO MOTOGP VOETBAL VOETBAL VOETBAL Formule 1-directeur Ross Brawn TRANSFER De Belgische wielrenner Greg Van Avermaet (foto) verruilt CCC voor AG2R. De olympisch kampioen op de weg te kent voor drie jaar bij de Franse for matie. De 35- jarige Van Avermaet boekte in zijn carrière al 41 overwinnin gen, waaron der de klas sieker Parijs- Roubaix. VOETBAL AZ grijpt mo gelijk naast Terence Kon- golo (foto). Fulham, dat zich ook bij Huddersfield Town heeft gemeld, heeft inmiddels de beste papie ren om de 26-jarige ver dediger in te lijven. AZ heeft al een huurakkoord bereikt met Huddersfield Town, maar wil zijn salaris niet ophoes ten. O a 0) Bardet op zoek naar de graal Thijs Zonneveld Rotterdam m Romain Bardet in de achter volging bij de man die hij nu bij Sunweb eigenlijk moet opvol gen, Tom Dumoulin. FOTO COR VOS - Romain Bardet Viktoria Plzen is de eerste horde van de lange weg die AZ moet afleggen naar het hoofdtoernooi van de Champions League. De Alkmaarders staakten gisteren meteen ook de juridische strijd om een rechtstreeks ticket voor dat toernooi. Nik Kok Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20